Dla żartu oślepiali pilotów laserem. A oni to nagrali - zobacz, jak się skończyła się interwencja [WIDEO]

Policyjny śmigłowiec przelatywał nad jedną z dzielnic Birmingham. Nagle jego piloci zostali oślepieni przez zielone światło. Po przełączeniu kamery na tryb noktowizyjny już wiedzieli, co się dzieje. To grupa ?imprezowiczów? kierowała w ich stronę zwykły wskaźnik laserowy.
To mogło skończyć się tragicznie. Nieodpowiedzialne zachowanie bawiących się na imprezie ludzi mogło zmylić policjantów. Z wysoka, po ciemku, nie widać przecież, jaki przyrząd ktoś trzyma w ręce. Mógł to być równie dobrze karabin z celownikiem laserowym.

To był zwykły laser

Tym bardziej trzeba pochwalić brytyjskich funkcjonariuszy za zimną krew. Po przełączeniu kamery na tryb noktowizyjny dostrzegają, że źródłem oślepiającego światła jest wskaźnik laserowy.

Zwrócić też należy uwagę, jak wysokiej jakości jest nagranie - ile szczegółów na nim widać. Godna pochwały jest także koordynacja działań między policjantami w powietrzu a tymi na ziemi. Dosłownie w chwilę po zgłoszeniu na posesję "imprezowiczów" dociera funkcjonariusz, który, miejmy nadzieję, skutecznie zniechęci niefrasobliwych Brytyjczyków do podobnych "zabaw".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Więcej o:
Komentarze (81)
Dla żartu oślepiali pilotów laserem. A oni to nagrali - zobacz, jak się skończyła się interwencja [WIDEO]
Zaloguj się
 • mineteman

  Oceniono 1 raz -1

  GImbus z g.pl porobil sie w gacie, gdy pisal tego 'newsa'.
  Pukacie juz od drugiej strony dna, gazeciane matoly!

 • lolek_do_kfadratu

  Oceniono 2 razy 0

  To nie jest notkowizja tylko termowizja, gazetowi dyletanci...

 • czupakabralbn

  Oceniono 5 razy 5

  jestem generalnie zawiedziony, miałem nadzieję że pójdzie w ich kierunku i nad ich głowami seryjka z minigana tak żeby posrali się że strachu

 • blue911

  Oceniono 1 raz 1

  A moze to byli polscy kibole walczacy o wolnosc I demokracje (wg Korwina-Mikke'go)?

 • blue911

  Oceniono 1 raz 1

  A moze by im naszego Froga z bm-ka podeslac? Niech tak poszaleje po Londynie - zobaczymy co z nim zrobia? Bo nasi cos nie moga dopatrzec sie zadnego przestepstwa u tego kpiarza-chuligana,a potencjalnego zabojcy.

 • grzes510

  Oceniono 1 raz 1

  Przepraszam szanowna Redakcję, a skąd jest wiadomo, że to Brytyjczycy imprezowali a nie np. Polacy czy Portugalczycy?

 • sselrats

  0

  Policjanci tym smiglowcem powinni byli spierd@lac jak najdalej bo to mogla byc rakietka przeciwlotnicza sterowana laserem. Nie bylo by co zbierac ze smiglowca.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX