W ramach protestu knajpa wylała zapas ciechana. Producent grozi jej sądem, chyba że zapłaci 100 tys. zł

?Bojkot, do którego Państwo nakłanialiście oraz sama akcja wylewania piwa, wyczerpuje definicję czynu nieuczciwej konkurencji? - czytamy w piśmie producenta piwa Ciechan skierowanym do Instytutu Reportażu prowadzącego knajpę Wrzenie Świata. Producent piwa grozi mu sądem, chyba że przeleje 100 tys. zł na konto Muzeum Powstania Warszawskiego.
"Boks podobno szkodzi i to jest niepodważalny dowód na to! Wiem, że to już niemożliwe, ale życzę ci, Dariuszu, Mamusi z fujarką zamiast piersi, będziesz miał co ssać!" - o facebookowym wpisie tej treści było głośno pod koniec września. Jego autorem był Marek Jakubiak, właściciel spółki Browary Regionalne Jakubiak produkującej piwo Ciechan. Biznesmen zareagował tak po tym, jak były bokser Dariusz Michalczewski wyraził swoje poparcie dla równych praw dla osób LGBT.

Bojkot i wylewanie piwa

Przeciwko homofobicznemu wpisowi Jakubiaka zaprotestowali właściciele warszawskiej knajpy Wrzenie Świata, ogłaszając bojkot piwa Ciechan, połączony z akcją wylania całego posiadanego przez knajpę zapasu tego trunku. Akcja ta spotkała się z szerokim poparciem społecznym i to właśnie jest powodem wystosowania pisma do Instytutu Reportażu, który jest właścicielem Wrzenia Świata. W "Wezwaniu do zapłaty" browar wystosowuje zarzuty przeciwko Instytutowi.

O piśmie informuje na Facebooku Wojciech Tochman, reporter i członek fundacji Instytut Reportażu:


Wpis Tochmana. Fot. Facebook.com

100 tys. złotych dla muzeum i przeprosiny

"Bojkot, do którego Państwo nakłanialiście oraz sama akcja wylewania piwa, wyczerpuje definicję czynu nieuczciwej konkurencji" - czytamy w wezwaniu. Według niego owa nieuczciwa konkurencja miała polegać na "deprecjonowaniu produktów browaru i namawianiu do niedokonywania ich promocji czy sprzedaży".

"Na portalu społecznościowym Facebook powstało wiele profili inspirowanych akcją przeprowadzoną przez "Wrzenie Świata". Najliczniejszy z nich posiada ponad 20 tys. tzw. lajków, czyli 20 tys. osób dołączy do bojkotu Browarów Regionalnych Jakubiak" - widnieje w dalszej części tekstu.

W związku z tym browar żąda od Instytutu Reportażu wpłaty 100 tys. złotych na rzecz Muzeum Powstania Warszawskiego, a także przeprosin na facebookowej stronie knajpy. Jeśli żądania browaru nie zostaną spełnione, "sprawa ma zostać skierowana na drogę sądową". "Dodatkowo - oprócz czynów nieuczciwej konkurencji, naruszyli Państwo dobra osobiste Browarów Regionalnych Jakubiak. W tym zakresie zostanie rozważone podjęcie dalszych kroków prawnych" - napisano na końcu pisma browaru.Pełna treść pisma browaru z Facebooka Tochmana. Fot. Facebook.comChcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Więcej o:
Komentarze (649)
W ramach protestu knajpa wylała zapas ciechana. Producent grozi jej sądem, chyba że zapłaci 100 tys. zł
Zaloguj się
 • kaplan.raka.odbytu

  Oceniono 1 raz -1

  No ale przecież - tak sądząc po komentarzach na gazeta.pl - tylu ludzi się rzuciło, żeby pić to "piwo". Czyżby jednak znowu skończyło się internetowym poparciu? Strach tę publicznei powiedzieć, że się nie będzie piło ciechana, bo przecież - jak piszą papugi - to może nakłonić inne osoby do rezygnacji z tegoż jakże szlachetnego trunku, czyli wywołać straty u Pana Jakubiaka...

  A facet realizuje plan, który miał od początku: darmowa reklama na gazecie. Teraz już chyba każdy wie, kim on jest i czym się zajmuje, no i co to takiego ten Ciechan jest...

 • golyszyn

  Oceniono 2 razy -2

  Niech się Pan Jakubiak tym nie przejmuje. Ta takie akcje dziennikarzy na zamówienie. To piwo piłem, pije i będę pił. Podobnego zdania są wszyscy młodzi, których o to pytałem. W sklepie w którym się zaopatruję, a jest to drogi sklep w Krakowie, w końcu tygodnia na płkach z "Jakubiakiem" są pustki. (Adam, lat 62)

 • niunia_dziunia

  Oceniono 1 raz 1

  Ciechan - homofobiczne chamstwo, Tochman - histeryczne zachowanie przedszkolaka, warci siebie, jak pod budą z piwem albo w przedszkolu.

 • remi-2

  Oceniono 4 razy 4

  Ale się zabrali do pisania specjaliści od mniejszości... Cokolwiek napiszecie, macie WIĘKSZOŚĆ przeciwko sobie. I ta większość zgadza się z poglądem pana Jakubiaka.

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 7 razy 5

  Hehehe - pedalski klub beknie grubą kaskę.
  Jakubiak musiał to skonsultować z prawnikami i myślę że dla zasady dewiantom nie przepuści.
  Ale będzie skowyt w gazecie, aż miło poczytać

 • CLVAMD CLVMDA

  Oceniono 7 razy 5

  Ciechan to obecnie najlepsze piwo na polskim rynku:-) A może Ci dziennikarze są opłacani przez konkurencyjne ogromne międzynarodowe koncerny:-(

 • mseps

  Oceniono 5 razy 5

  Pederaści powinni być trzymani w klatkach.

 • amizaur2

  Oceniono 4 razy -2

  Skoro grozi skierowaniem do sądu w razie niespełnienia jego żądań, to znaczy szantażuje. Złożyć doniesienie do prokuratury ;).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX