Paradowska: Walka PiS o pieniądze SKOK-ów to wielka polityczno-finansowa robota

83 mln zł wypłynęły w ubiegłym roku z systemu Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych na konta holdingu z Luksemburga - informuje ?GW?. Pieniądze wyciekają, choć spółdzielnie borykają się z poważnymi problemami finansowymi. - Okazuje się, że wysoki protektorat PiS nad kasami, które musimy finansować ze wspólnych pieniędzy, jest nadzwyczaj skuteczny - oceniła Janina Paradowska w TOK FM.
Komisja Nadzoru Finansowego ujawniła, że z systemu Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych pieniądze wypływają na konta luksemburskiego holdingu. Jak informuje "Gazeta Wyborcza", tylko w 2013 r. były to 83 mln zł. W tym roku może to być około 70 mln zł. A jednocześnie SKOK-i "jadą na stratach".

"Luksemburska spółka SKOK Holding s.a.r.l. powstała sześć lat temu, kiedy stało się jasne, że koalicja PO-PSL przeforsuje w końcu ustawę, która ograniczy władzę Kasy Krajowej SKOK i obejmie SKOK-i nadzorem KNF. Do Luksemburga kasy przetransferowały część "trefnych" pożyczek (w całym systemie 31 proc. kredytów jest zagrożonych), w zamian otrzymując obligacje. W ten sposób poprawiły sobie bilanse" - ustaliła "Gazeta Wyborcza".

- Muszę powiedzieć, że przestaję rozumieć. Od lat czytam artykuły dotyczące działań SKOK-ów. Ale okazuje się, że wysoki protektorat Prawa i Sprawiedliwości nad kasami, które potem wszyscy finansujemy ze wspólnych pieniędzy, jest nadzwyczaj skuteczny. Walka PiS-u o pieniądze SKOK-ów to wielka robota polityczno-finansowa - komentowała Janina Paradowska w "Poranku Radia TOK FM".

Silne związki

O tym, jak ważne dla PiS są spółdzielcze kasy, najlepiej świadczy to, że ich twórca został senatorem Prawa i Sprawiedliwości. Grzegorz Bierecki był jednym z najgłośniejszych krytyków przeforsowanych przez rząd zmian, dzięki którym kasy zostały objęte nadzorem KNF. Nie jest też tajemnicą, że wielu polityków PiS bierze pożyczki ze SKOK-ów. W tej grupie jest Jarosław Kaczyński.

PiS walczy o przepisy korzystne dla SKOK-ów. Politycy biorą pożyczki...>>

- SKOK-i znajdują się pod niezwykle czułą opieką Prawa i Sprawiedliwości. Partia, która chce sięgać do tzw. głębokich kieszeni wszystkich, którzy mogliby mieć pieniądze, jakoś jak sięga do kieszeni SKOK-ów, to być może na swoje partyjne cele. W każdym razie nie na cele społeczne - komentowała Janina Paradowska.

Więcej o:
Komentarze (41)
Paradowska: Walka PiS o pieniądze SKOK-ów to wielka polityczno-finansowa robota
Zaloguj się
 • Tadek Grzywacz

  0

  NAJGORSZE!! ZŁODZIEJ...MORDĘ WYDZIERA.... ŁAPAĆ ZŁODZIEJA ....SAM MILIARDY KRADNIE.
  Tak powstało imperium finansowe....BYDLAKÓW....kaczyńskich.
  Szkoda ,ze ich wyborcy nie prześwietlili ich historii z lat 80-ch.Dowiedzielby się co to za element ...bandytów i złodziei,chcących do władzy dojść po trupach.Niszcząc najbardziej oddanych kolesi,nawet lewymi dowodami.Żeby mieć władzę.Tylko władzę.
  Oni zawsze szukali układów. A....najbardziej ta...MAŁA GNIDA...żoliborska.

 • Helga Baum

  Oceniono 1 raz 1

  Podatnicy winni sie oburzyc finansowania SKOK-ow przez banki. Wyglada to na AMBER GOLD do n-tej potegi.

 • jasmin.11

  Oceniono 6 razy 4

  SKOK-i, to największa afera w dziejach powojennej Polski....Przebiła dotychczasowe afery, przewały Kaczyńskich, od czasów PC..!

  wyborcza.pl/dziennikarze/1,104622,4570562.html

  www.bankier.pl/forum/temat_ludzie-i-afery-pisu,4945923.html

  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,4569304.html

  polska.newsweek.pl/prawo-i-sprawiedliwosc--srebrny-uklad,95151,1,1.html

  www.wykop.pl/ramka/30682/kulisy-finansowania-pc-i-braci-kaczynskich/

 • 2jan5

  Oceniono 7 razy 5

  Pieniądze ze SKOK-ów wypływają za granicę a Polska zapłaci gwarancje bankowe.Potwierdza się,że dla pis najważniejsze są pieniądze a nie dobro człowieka.Głoszone hasła to zwykłe frazesy dla ciemnego ludu.

 • Oceniono 9 razy 7

  afery, które powinny PIS znieść ze sceny jakoś są niezauważane przez dziennikarzy, czyżby intelektualnie były dla obecnych dziennikarzy za trudne by o nich dyskutować, bo łatwiej podsuwać pisowcom mikrofon pod pełne kłamstw i frazesów usteczka polskezbawa, brudzińskich, blaszczaków czy hoffmanów, po co dyskutować o gangsterskim pissie?!
  a trzeba, bo to niebezpieczna, kato-nacjonalistyczna hołota!

 • leo2rys2

  Oceniono 11 razy -3

  W ramach zamiatania (który raz?.) sprawy pod dywan (tym razem Radka) pompuje się wszystko byle ,,frajerskim" lemingom dać temat do dyskusji !.Leming nie ma się zastanawiać co z kasą (850 mln.) Amber Gold,znikającymi miliardami nie wykończonych autostrad,aferami typu informatyka,taśmami prawdy,500 tyś.niedojadających dzieci ( na zielonej wyspie),ruiną służby zdrowia ITD.ITD.,można by długo wymieniać osiągnięcia PełO/ZSL(psl)!.To sprawy dla sitwy nie istotne,ważne jest aby po raz kolejny pogardzanym przez nich lemingom (,,murzyńskość",,frajerstwo") wmówić niezastąpioność polityczną i gospodarczą obecnego układu !.I o to chodzi !!!!!.Oraz aby żyło się dobrze (oczywiście swoim) przy korycie pełnym ośmiorniczek (za publiczną kasiorę) !.

 • chi_neng1

  Oceniono 16 razy 12

  NIE FIKCJA, TYLKO “TASMY PRAWDY O KOMPROMITACJI AMBER”

  AMBEVII - CD

  - Były członek PC Krzysztof Tchórzewski to członek zarządów licznych dużych przedsiębiorstw i spółek. Dyrektor partyjnej spółki “Srebrna”. Nagrodzony za zasługi stołkiem sekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.
  - Sławomir Siwek – były współzałożyciel i prezes zarządu Fundacji Prasowej “Solidarność”, członek PC i szef „Expressu Wieczornego, który w nagrodę otrzymał od Jarosława Kaczyńskiego funkcję członka zarządu TVP. Siwek to milioner i późniejszy prezes fundacji “Solidarna Wieś”, która powstała dzięki części majątku przekazanego przez fundację prasową “Solidarność”. Jednym ze stałych współpracowników i patronów “Solidarnej Wsi” jest obecnie Radio Maryja.
  - Teresa Liszcz to była funkcjonariuszka PC, która w nagrodę za swoje zasługi otrzymała posadę w rządzonym przez Lecha Kaczyńskiego NIK, a potem dzięki jego bratu posadę członka Trybunału Stanu. Rozgrzeszona przez Jarosława Kaczyńskiego z podpisania w stanie wojennym deklaracji lojalności zaproponowanej jej przez SB.
  - Marek Dziubek to były członek PC i przewodniczył klubu parlamentarnego Porozumienia Centrum., który za swoje zasługi wylądował w fotelu dyrektora ARiMR.
  - Krzysztof Czabański był przewodniczącym Komisji Likwidacyjnej RSW Prasa-Książka-Ruch. Wraz z Jarosławem Kaczyńskim i Sławomirem Siwkiem został oskarżony o działanie na szkodę Fundacji Prasowej “Solidarność” poprzez nielegalne finansowanie z jej źródeł Porozumienia Centrum. W nagrodę za swoje zasługi wylądował na stołku prezesa Polskiego Radia.
  - Andrzej Kryże to sędzia, który w szybkim tempie zamknął prowadzona przez długie lata sprawę afery FOZZ . Komunistyczna i niechlubna przeszłość Kryżego nie przeszkodziła Kaczyńskiemu w docenieniu zasług sędziego, który otrzymał ministerialny stołek.
  Czy rząd premiera Tuska jest pozbawionym wad i patologii zbiorowiskiem wyłącznie krystalicznie czystych, charakteryzujących się nieposzlakowaną opinią i niebudzącą żadnych wątpliwości przeszłością ludzi? Na pewno nie – To pewne.
  Czym byłoby państwo rządzone przez prawy i sprytny rząd Jarosława Kaczyńskiego? Byłby to totalitarny kraj opanowany przez wiernych rozmodlonych pod publiczkę, mściwych i kręcących lody niepotrafiących samodzielnie myśleć aparatczyków – To też pewne.

 • chi_neng1

  Oceniono 13 razy 9

  CD TASM PRAWDY O SITWIE PISOWSKIEJ….

  AMBER VII

  Fundacja Nowe Państwo, którą w 1997 roku ustanowili: abp. Tadeusz Gocłowski, Jarosław Kaczyński i Krzysztof Czabański w 2001 roku w cudowny sposób wchłonęła wszystkie udziały fundacji prasowej “Solidarność”, jakie ta posiadała w spółkach “Srebrna” i “Srebrna Media”. Ciekawostką związaną z tym tworem jest to, że wszechobecny Siwek dołożył ze swoich i w 1995 roku drukował dla Kaczyńskich przynoszący straty tygodnik “Nowe Państwo”. Zapłatą za przysługę był oddanie Siwkowi na własność spółki “Interpoligrafia” z całym parkiem maszynowym. Cichym akcjonariuszem i strażnikiem “Interpoligrafii” stał się nieżyjący już biskup Roman Andrzejewski.
  Wymienione wyżej tylko najbardziej znane przykłady zabagnionego amberpaństwa, które poprzez często niejasne interesy utrzymywało braci Kaczyńskich na TOP-ie polskiej sceny politycznej to tylko część bogatej przeszłości błogosławionego prezydenta tysiąclecia i jego brata zbawcy Polski. Jako, że Kaczyński znany jest z tego, że surowo każe niezdyscyplinowanych, ale i sowiecie nagradza najwierniejszych z wiernych na uwagę zwracają losy niektórych członków jego ówczesnej ferajny.
  - Adam Glapiński, który w nagrodę wylądował na fotelu szefa Polkomtela sławił się wprowadzeniem koncesji na import paliw, które zapoczątkowały lawinę afer paliwowych i miliardowych strat budżetu państwa. Ten sam Glapiński poprzez swoje ustawy pozwolił na oddanie za bezcen spółkom developerskim wartych fortunę atrakcyjnych działek budowlanych. Lansował skazanego w aferę FOZZ Grzegorz Żemka i żądał zatrudnienia go na stanowisku wiceprezesa NBP. Rozgrzeszony przez Jarosława Kaczyńskiego.
  - Andrzej Urbański wyrzucony z Kancelarii Prezydenta po doniesieniach o swoich podejrzanych interesach. Urbański pełniąc funkcję szefa Kancelarii Prezydenta był prezesem i udziałowcem założonej wspólnie z Ryszardem Nawratem (oskarżonym o korupcję działaczem SLD) firmy Kalejdoskop–Nowa, co było niezgodne z ustawą antykorupcyjną. Nagrodą była szybka rehabilitacja i potajemne zatrudnienie w kancelarii ówczesnego premiera Jarosława Kaczyńskiego. Kolejne podziękowania za lata wierności i wspólnych interesów to stołek szefa TVP i członkostwo w kolegium IPN.
  - Czołowy polityk PiS i jeden z liderów PC Adam Lipiński znany jest ze spotkania z posłanką Beger, podczas którego dokonał rozgrzeszonego przez Jarosława Kaczyńskiego aktu politycznej korupcji. W nagrodę umieszczony na liście wyborczej PiS w przedterminowych wyborach parlamentarnych w 2007, z której dostał się do Sejmu.
  - Nieżyjący już członek PC i PiS Krzysztof Putra, który bez tchu ścigał wszechobecny układ. Zaprawiony w bojach w czasach PC Putra poświadczył nieprawdę w prokuratorskiej sprawie oczyszczalni ścieków w Hryniewiczach. W 2001 roku Putra podpisał w imieniu reprezentowanej przez siebie spółki “Lech” protokół odbioru i przekazania do użytku Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych, który faktycznie do końca nie powstał. Rozgrzeszony przez Jarosława Kaczyńskiego. Za swoje zasługi nagrodzony fotelem wicemarszałka Sejmu.

 • chi_neng1

  Oceniono 16 razy 12

  OH, TEN NIEZAPOMNIANY AMBER I TASMY PRAWDY O PISIE…

  AMBER III

  Towarzystwo Cargo Modlin zostało utworzone wespół z Warszawską Fundacją Rozwoju Regionalnego, Wojskową Fundacją Kultury Art-Woj oraz Fundacją Pilotów i Spadochroniarzy Gloria Victis Aeronautis. Sławomir Siwek z Kaczyńskim weszli do władz spółki Cargo Modlin i planowali dzierżawę lotniska od wojska i budowę przynoszącego gigantyczne zyski międzynarodowego portu lotniczego. Przedsięwzięcie, z którym Kaczyński wiązał wielkie nadzieje miało w swoich planach wybudowanie portu lotniczego, na bezpłatnie przejętym od armii terenie starego lotniska wojskowego. Niestety interes nie wypalił, ponieważ konflikt z ówczesnym prezydentem Lechem Wałęsą sprawił, że postrzegany za politycznego awanturnika Kaczyński został na jakiś czas zepchnięty na biznesowo-polityczny margines.

  AMBER IV

  Spółka Srebrna, w której radzie nadzorczej zasiadała m.in. posłanka Szczypińska, Marek Suski, Kazimierz Kujda i Krzysztof Wyszkowski, a w Radzie Nadzorczej – Lech Kaczyński to jeden z najciekawszych interesów ludzi dzisiejszego Prawa i Sprawiedliwości. Związani z Jarosławem Kaczyńskim szefowie spółki gwarantują partii stały dopływ gotówki i atrakcyjne budynki, o których pierwszy raz usłyszano już w latach 90. W obrocie znajdują się te same nieruchomości, które kiedyś zostały przekazane Fundacji Prasowej Solidarność i te same, które ta sama Fundacja wynajmowała za ciężkie pieniądze bankowi BPH. “Srebrna” znana jest, jako “matka” kolejnych dziwacznych tworów, wśród których jest założona przez Kaczyńskiego i Dorna Fundacja Nowe Państwo i “Srebrna media”. Apolityczna “Srebrna” i jej kolejna “córka” – Fundacja Nowy Kierunek, której szefami są księgowi i strażnicy partyjnych pieniędzy PiS dotuje stojącą na krawędzi bankructwa “Gazetę Polską Codziennie”, a prezesowi gwarantuje święty spokój wynajmując sąsiadującą z jego domem okazałą willę na warszawskim Żoliborzu, partycypując w kilkusettysięcznych kosztach wynajęcia jego ochrony osobistej, a także produkując i organizując warte blisko milion złotych (tylko ostatnia kampania) spoty, wiece i wieczory wyborcze.

  AMBER V

  Powołana w 1997 roku na rzecz rozwoju cywilizacyjnego i kulturalnego wsi i małych miast założona m.in. przez Sławomira Siwka i Jarosława Kaczyńskiego fundacja “Solidarna Wieś” miała wspierać kulturę i oświatę na wsi, pomagać znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej rodzinom wielodzietnym rodzinom i samotnym pozbawionym pomocy rolnikom. Dorobkiem pierwszych dziesięciu lat działalności fundacji były 2 stypendia dla dzieci i kilka zapomóg po 2 tysiące każda wypłaconych rolnikom. Losów reszty finansów fundacji nigdy nie ujawniono.

  AMBER VI

  Powstanie kolejnych spółek ferajny z PC “Air Link” sp. z o.o., “Celsa” sp. z o.o. oraz Inter-Poligrafia SA. Pierwsza i najbardziej znana spółka, którą “trzęsie” Sławomir Siwek w tym samy czasie wiceprezes telewizji odpowiedzialny za funkcjonowanie Programu Satelitarnego TV Polonia, Agencji Produkcji Audycji Telewizyjnych, TVP 3 Regionalnej i oddziałów terenowych. Spółka ma zapisaną w swoich dokumentach działalność telekomunikacyjną, radiową i telewizyjną, czyli dokładnie te same, które stanowią konkurencję dla mediów publicznych równolegle reprezentowanych przez Siwka(!). Działalność spółek założonych przez ferajnę z PC była przedmiotem zainteresowania organów ścigania, ale sprawę wyciszono.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX