"Solidarność" chce pozwać Czesława Mozila. Za użycie ich znaczka w klipie "Nienawidzę cię, Polsko"

"Panie Mozil, spotkamy się w sądzie za wykorzystanie bez zgody znaczka "S" - wpis takiej treści pojawił się na Twitterze Piotra Dudy, przewodniczącego NSZZ "Solidarność". Wspomniany znaczek pojawia się w nowym klipie Mozila o prowokacyjnym tytule "Nienawidzę cię, Polsko".
- Nienawidzę cię, Polsko, na to nic nie poradzę. Nienawidzę cię, Polsko, bo nade mną masz władzę - to pierwsze słowa piosenki Czesława Mozila z jego najnowszej płyty "Księga emigrantów. Tom I". Krążek porusza temat polskiej emigracji. Teledysk promujący utwór "Nienawidzę cię, Polsko" został opublikowany w serwisie YouTube 14 października:Ciemna kamizelka i trzy plakietki

Na nagraniu pojawia się mężczyzna w ciemnej kamizelce, do której ma przypięte plakietkę z wizerunkiem Jana Pawła II, polskie godło, a także znaczek NSZZ "Solidarność". To właśnie ten trzeci emblemat zwrócił uwagę przewodniczącego związku, Piotra Dudy. "Panie Mozil, spotkamy się w sądzie za wykorzystanie bez zgody znaczka "S" - czytamy na Twitterze Dudy."Pozwiemy Mozila, chyba że..."

Czy na pewno chodzi tylko o wykorzystanie logo "S" bez zgody związku? A może władzom "Solidarności" nie podobają się też prowokacyjne słowa o nienawiści do Polski? - W ogóle nie wchodzimy w kwestie artystyczne tego teledysku. Wykorzystano w nim bez naszej zgody naszą własność, nasze logo. To tak jakbyśmy do którejś z naszych kampanii wykorzystali utwór pana Mozila. To jest zwykła kradzież - mówi portalowi Gazeta.pl Marek Lewandowski, rzecznik "Solidarności". - To jedyny powód, dla którego zamierzamy pozwać Mozila. Przecież on by zrobił to samo, gdybyśmy wykorzystali któryś z jego utworów bez jego wiedzy. Nie wolno robić takich rzeczy - mówi Lewandowski.

- Zdecydowaliśmy się, że z panem Mozilem spotkamy się w sądzie, chyba że zareaguje szybciej i usunie ten znaczek z klipu. Jakieś przeprosiny też by się przydały. Nie zamierzamy rozmawiać z Mozilem o sprawie, jeśli sam nie naprawi błędu, bo widzimy, że popełnił go z premedytacją. Już jutro będziemy prawdopodobnie podejmować dalsze decyzje w tej sprawie - zapowiada rzecznik "S".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Więcej o:
Komentarze (250)
"Solidarność" chce pozwać Czesława Mozila. Za użycie ich znaczka w klipie "Nienawidzę cię, Polsko"
Zaloguj się
 • ukos

  0

  Za użycie "ich znaczka". Kiedyś to był nasz znaczek, a za jego noszenie wielu ludzi, dzisiaj bynajmniej nie kolgów Dudy, oberwało od MO, ZOMO, bezpieki, a nie płaciło haracz na rzecz wątpliwego właściciela.

 • zbigniewjanicki

  0

  Panie Duda - mała kreaturka nie jest godna reklamy jaką jej robicie .

 • Jan Bałaziński

  0

  najlepiej być przy korycie i pierdoły pociskać ludziom ciężko pracującym, gdzie honor gdzie ambicja a kultura gdzie i wyobrażżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżnia ,skandal Panie Duda piosenkarza się boisz .Bój się Pana Boga

 • jacaja

  0

  Duda: Eeeee, musze se cuś wymyśledź...
  I wymyślił.

 • zerozer52

  0

  Duda, duda i se wyduda. Ja też nienawidzę Polski. Pozywajcie mnie, na co czekacie?

 • gruzek

  0

  Duda - i wszystko jasne.

 • pyosalpinx

  Oceniono 2 razy -2

  Prymityw chce pozwax drugiego prymitywa. Denna piosenka, bzdurny clip i nie ma znaczenia jaki znaczek....Mozil to cienias ktory nie moze sie przebic muzycznie na Zachodzie wiec probuje w Polsce. Drugim Turnauem nie bedzie i niech nauczy sie dykcji np. od Kory Jackowskiej....jak tez wyjechalem jako dziecko z Polski a i dzis mowie bez akcentu.

 • Michal Osiecimski

  0

  Kiedyś się nosiło w klapie oporniki, co było aktem prosolidarnościowym. Dzisiaj należałoby wpiąć w klapę zbezczeszczony na wszystkie możliwe sposoby przez tzw. "związkowców". którym przewodzi niejaki Duda, znaczek Solidarności.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX