"Słowa Sawickiego to święta prawda. Ale powiedziana w arogancki i niedopuszczalny sposób"

Wg Agaty Nowakowskiej Marek Sawicki miał sporo racji, krytykując rolników, którzy wolą sprzedawać po niskich cenach jabłka do skupów, niż czekać na unijne rekompensaty. Ale nic zdaniem dziennikarki "GW" nie usprawiedliwia języka użytego przez min. Sawickiego. Bo nazywanie rolników frajerami to niedopuszczalna w przypadku ministra arogancja. I paliwo dla opozycji.
Min. Marek Sawicki słynną wypowiedzią, że polscy rolnicy są frajerami, nie tylko zaszkodził sobie i swojej partii. Jak zauważa Agata Nowakowska, przede wszystkim zrobił wielki prezent opozycji. Co w przypadku zbliżających się wyborów samorządowych może mieć bardzo poważne skutki.

Ale zdaniem dziennikarki "Gazety Wyborczej", Marek Sawicki miał sporo racji. "Wielu rolników podejmuje niekorzystne dla siebie finansowo decyzje: zamiast czekać na rekompensaty, wolą sprzedawać jabłka w skupie. Kierują się zasadą "lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu". Minister - nawet słusznie - wytknął polskim rolnikom, że nie chcą ze sobą współpracować, zakładać grup producenckich, a razem byliby silniejsi - oceniła Nowakowska.

Jednak jak podkreśla dziennikarka, Sawicki przedstawił swoje racje w sposób "arogancki, niedopuszczalny dla ministra". "Przypomina to słynną wypowiedź Włodzimierza Cimoszewicza z czasów powodzi z 1997 roku: Trzeba się było ubezpieczyć. Co z tego, że ówczesny premier zaraz dodał, że rząd udzielił poszkodowanym pomocy - to uleciało, zostały tylko słowa świadczące o nieczułości Cimoszewicza" - przypomniała dziennikarka "GW".

"Min. Sawicki nauczył się, że nie wolno się tak wyrażać o polskich rolnikach". Dymisji ministra rolnictwa nie będzie - zapowiada premier>>

Więcej o:
Komentarze (31)
"Słowa Sawickiego to święta prawda. Ale powiedziana w arogancki i niedopuszczalny sposób"
Zaloguj się
 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 1 raz 1

  Sawickiemu zapomną o <frajerach>jak zapomnieli pewnemu żydowi <spieprzaj dziadu>!!!

 • edza4

  0

  Powiedziane przez Sawickiego nie jest to ani tragiczne,ani śmieszne,natomiast najbardziej jak widać chcą skorzystać na tym media,tak jakby brakowało im newsa,więc co za ulga że coś takiego spadło nagle z nieba i tak zaczyna się kręcenie lodów w bardzo marginalnym temacie i bez znaczenia.Natomiast ci co tak bardzo chcą Sawickiego ukrzyżować,lepiej niech wrócą pamięcią do swoich wypowiedzi,w których nie brakuje skandalu,a obrażanie całego społeczeństwa stało się niemal normą(kondominium,ukryta opcja niemiecka,łże elity i inne)
  I na koniec,facet który ratował komunizm w Polsce za sowieckie pieniądze,w tej chwili ma tyle do powiedzenia że uszy puchną,ale czy na niego nie glosują właśnie FRAJERZY,których pamięć zawodzi?

 • hen-live

  Oceniono 1 raz 1

  Obiektywnie rzecz biorąc to powiedział prawdę.A opozycja i z prawa i z lewa nie mając nic do zaproponowania rzuciła się na Sawickiego jak hiena na padlinę.Czekam kiedy zajmie się tym UE,Rada Bezpieczeństwa lub watykański Synod.Politycy i media - opanujcie się.

 • gr_ub_y

  Oceniono 2 razy 0

  Ciężkie jest życie Gazeciarzy. Znowu muszą tłumaczyć i bronić tego schamiały zielono-czerwony ściek.

 • senior2244

  Oceniono 4 razy 0

  A jak nazwać ofermy które zamiast 27 a być może 54 gr. za kilogram sprzedają po 10 gr. To nie frajerzy tylko wielcy frajerzy. A PiSuary dostały biegunki, wołają dymisja. Pajace możecie dymisjonować laureata złotego nocnika czyli rzecznika kurdupla , faceta z podobno dużym k.....m.

 • 123jna

  Oceniono 4 razy -2

  Tez tak sadze, w takiej Szwecji chlopi by sie zawstydzili bo wiedza, ze sa sami panami wlasnego zycia i na nikogo zwalac winy nie beda, to nie wypada prawdziwym mezczyznom i protestantom. Ale polski katolik zawsze zwala wine na innych i uzyskuje pozniej rozgrzeszenie w kosciele.

 • uzdek98

  Oceniono 9 razy 5

  a moze to jakas odmiana eboli ? ...ludzie prowadzacy kilkanascie lat biznesy nagle oszaleli i zaczeli wyprzedawac swoje produkty za poldarmo ... tylko propaganda zaPOmniala wsPOmniec, ze doplaty zostaly przeciez zablokowane z powodu nieudolnosci frajera sawickiego i raczej nikt ich nie dostanie ... dlatego aby ukryc ten niewygodny fakt trzeba oskarzyc ludzi o glupote ... towarisz dzierzynskij bylby z was dumny ...

 • amur-49

  Oceniono 4 razy 0

  Jeżeli minister Sawicki miał co do meritum rację, to słowo frajerzy owym frajerom się należało. Gdyby w polityce zawsze nazywano "rzeczy po imieniu", a nie chowano prawdy w układne w myśl poprawności politycznej słówka, wielu głupot dało by się uniknąć.

 • 150_w_kapeluszu

  Oceniono 9 razy -1

  Uważam, że miał rację tak mówiąc. Frajerzy w tym wypadku to bardzo delikatne i adekwatne określenie. Ja nazwałbym takich delikwentów kretynami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX