Dżihadyści z Państwa Islamskiego ukrzyżowali ciało 17-latka. Za to, że robił im zdjęcia

W internecie pojawiły się zdjęcia ciała młodego chłopca z przymocowaną informacją, że zamordowano go i ukrzyżowano za robienie zdjęć baz wojskowych IS i przyjmowanie za to wynagrodzenia.
Wiadomość przymocowana do zwłok 17-latka wystawionych na widok publiczny w Syrii mówi też, że przestępstwo, którego miał się dopuścić chłopiec, jest "apostazją", za którą karą była "śmierć i ukrzyżowanie na okres trzech dni", podaje The Independent.

Zdjęcie ciała nastolatka było rozpowszechniane w internecie przez zwolenników Państwa Islamskiego. Nie wiadomo jednak, kto jest jego autorem.

Wcześniej informowano również o tym, że dżihadyści z IS za szpiegostwo ścięli głowy członkom swojego ugrupowania.

Groźby skierowane do Amerykanów i Francuzów

Niedawno w sieci pojawił się też film, w którym ekstremiści nawołują "braci mieszkających we Francji" do zabijania cywilów właśnie w tym kraju - podawała PAP. Zapowiadają też ścinanie głów Amerykanom przebywającym w Maroku.

Francja i USA są państwami, które uczestniczą w bombardowaniu pozycji Państwa Islamskiego w Iraku i Syrii. Dżihadyści często powtarzają, że groźby pod adresem ich obywateli mają z tym bezpośredni związek.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!