Wipler zamiast Wilka kandyduje na prezydenta Warszawy. Wilk: Kładę głowę pod ostrze gilotyny...

"Obowiązany jestem poinformować, że nowe rewolucyjne władze KNP uznały, iż nie nadaję się na kandydata Nowej Prawicy na prezydenta Warszawy" - pisze na Facebooku Jacek Wilk, niedoszły kandydat KNP na prezydenta stolicy. "Podkładam w pokorze swoją głowę pod ostrze gilotyny" - dodaje.
Jacek Wilk - to na niego mieli oddawać swoje głosy warszawiacy popierający KNP w najbliższych wyborach prezydenta stolicy. Stanie się jednak inaczej, bo Wilka zastąpił Przemysław Wipler.

Według oficjalnych tłumaczeń, jeśli obecni europosłowie Korwin-Mikkego dostaną się za rok do Sejmu, Wilk miałby trafić do PE i dlatego nie może być prezydentem. Jednak nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o konflikt z warszawskimi oddziałami KNP. Teraz te spekulacje potwierdza swoim facebookowym wpisem sam zainteresowany.

"Podkładam głowę pod ostrze gilotyny"

"Ja Nigdy nie złożyłem rezygnacji i nie zaakceptowałem tej decyzji. Jako skromny, acz naiwnie niezłomny, konserwatysta podkładam w pokorze swoją głowę pod ostrze gilotyny, prosząc w ostatnim słowie tłum widzów egzekucji, aby modlili się za Króla i Nowych Doradców Jego" - czytamy we wpisie.


Wpis Jacka Wilka. Fot. facebook.com

Polityk przeprasza "wszystkich, którzy włożyli pracę w jego kampanię", za to, "że ich praca nie będzie - w tych wyborach - wykorzystana". "Jest w tym wszystkim i rzecz dobra: rewolucja nie może mnie już niczego więcej pozbawić (z wyjątkiem życia-członkostwa) więc - przynajmniej przez jakiś czas - będę miał spokój" - dodaje Wilk.

Wipler zachęcał do głosowania na Wilka w maju

Jacek Wilk jest prawnikiem, ekonomistą i informatykiem, a z zawodu adwokatem i audytorem systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji. Próbował swoich sił w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Startował z wysokiego - drugiego - miejsca z listy KNP w Warszawie, ale do Parlamentu Europejskiego się nie dostał. Co ciekawe, wtedy do głosowania na niego zachęcał gorąco nie kto inny, jak sam Przemysław Wipler.

- Jacku, trzymam kciuki, mam nadzieję, że wygrasz - mówił w filmie, w którym zachęcał do głosowania na Wilka:- Kandydatura Wilka została narzucona decyzją Rady Głównej, wbrew woli oddziału stołecznego. Ci ludzie mieli żal do Rady, że ktoś z Krakowa, z Gdańska czy Bydgoszczy decydował, kto ma kandydować na prezydenta Warszawy - tak teraz Wipler tłumaczy zamianę kandydatów KNP. Jego słowa cytuje Wyborcza.pl.Więcej o zaskakującej zmianie planów KNP >>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Więcej o:
Komentarze (50)
Wipler zamiast Wilka kandyduje na prezydenta Warszawy. Wilk: Kładę głowę pod ostrze gilotyny...
Zaloguj się
 • johniii

  Oceniono 2 razy 0

  Jego Krolewska Mosc - czas zamldowac sie w PiS - ie

 • haber73

  Oceniono 2 razy 0

  Czy ten Wipler nie ma za grosz honoru?I toto chce być politykiem?Ale 'se'Korwin wybrał postać która pociągnie mu kampanię wyborczą.Wstyd i żenada.Pluj świni w oczy to mówi że deszcz pada!

 • senior2244

  Oceniono 3 razy 1

  Rynsztokowy pijaczek na prezydenta Warszawy to jeszcze gorzej jak Kononowicz na prezydenta Polski. Partia kretynów i idiotów.

 • Jan Kowalski

  Oceniono 1 raz 1

  ULTRASI sami się powyrzynają jeszcze przed startem! Brawo - o nich można być spokojnym!

 • hen-live

  Oceniono 3 razy 1

  Pijaków,piratów drogowych na stanowiskach sołtysów,burmistrzów,prezydentów pod dostatkiem.Ale gdyby wygrał to był by pierwszy rzygający na policję.

 • haen2010

  Oceniono 3 razy 1

  No, kompletny kretynizm. Niby ten poseł co się załapał z Warszawy do brukselki miałby odstawić się od ich koryta? Jak go wybiorą do obs.ranego sejmu RP.

  Takich numerów w Polsce nie ma. Są tylko przypadki kiedy wódz każe wracać na stanowisko ministra, Trzaskowski - dla przykładu.

 • johniii

  Oceniono 2 razy 0

  Telewizja "REPUBLIKA " juz w kazdym komputrze na calym swiecie - wystarczy wykupic karte na rok i juz masz polskie wolne media w swoim laptopie.
  LUDZIE !!!
  Zamiast wypisywac glupoty lepiej posluchajcie PIERWSZEJ POLSKIEJ NIEZALEZNEJ TELEWIZJI REPUBLIKA .
  Tam sie nikt nie kloci, nie wyzywa, tam sa madrzy wyksztaceni i wartosciowi i dobre programy informacyjne. Polacy. ................... posluchajcie.
  Cyfra + - kanal 28, Polsat rowniez nadaje oraz wszystkie kablowki za darmo

  (Fuckiba i jemu podobni beda sluchac "szklo kontaktowe" - to ich poziom)

 • jaklucz

  Oceniono 5 razy 3

  Darmowa izba wytrzeźwień I zniesienie ciszy nocnej - to program konserwatywnego kandydata - przyszłości narodu :))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX