Wipler: Korwin-Mikke będzie kandydował na prezydenta Polski

Przemysław Wipler stwierdził, że jeśli tylko Janusz Korwin-Mikke będzie sobie tego życzył, będzie kandydatem KNP na prezydenta. ?To jest oczywista kandydatura?
Przemysław Wipler, wiceprezes Kongresu Nowej Prawicy, stwierdził w porannej rozmowie w RMF FM, że Janusz Korwin-Mikke jest "oczywistym" kandydatem KNP na prezydenta. - To jest oczywista kandydatura, jeżeli tylko będzie sobie tego życzył, będzie jak najbardziej naszym kandydatem na prezydenta Rzeczpospolitej - powiedział zapytany o kolejne wybory prezydenckie.

- Mam taką nadzieję, że będzie kandydował, przy bardzo niewyrazistym kandydacie Prawa i Sprawiedliwości będzie miał szanse zdobyć bardzo dobry wynik - powiedział pod koniec rozmowy. Zapytany o to, czy będzie w takim razie drugi, odpowiedział: - Będzie miał bardzo dobry wynik.

Kandydat na prezydenta Warszawy

Wipler potwierdził dziś, że będzie kandydatem na prezydenta Warszawy. Jeszcze do nie dawna z ramienia KNP o stanowisko ubiegał się Jacek Wilk.

- Poprzedni kandydat był wybrany w ramach procedur ogólnokrajowych, czyli miał poparcie naszych kolegów z komitetu politycznego - tłumaczył w RMF FM Wipler. - Po ludzku rzecz biorąc, to się stało, że my zarejestrowaliśmy trzecią największą drużynę w Warszawie. Mamy trzecią pod względem zarejestrowanych radnych drużynę Warszawy i ci ludzie powiedzieli, że potrzebują kogoś, kto jest bardzo rozpoznawalny, a nie buduje rozpoznawalność na tej kampanii - dodał.

Zapytany o to, czy jego rozpoznawalność nie wynika głównie z oskarżeń o wdanie się pod wpływem alkoholu w bójkę z policją, przyznał, że ma to swój udział. Dodał jednak, że bójki nie było, ale policja nie pozwala mu na ujawnienie nagrania z wydarzenia.

Program KNP bez zmian

Prowadzący zapytał też o program KNP, który ma się nie zmienić. - Chcemy radykalnego obniżenia kosztów pracy, uwolnienia Polaków od haraczu na ZUS, który - jak już Najwyższa Izba Kontroli w chwili obecnej mówi - zbankrutuje - wymieniał, dodając, że potrzebne będą zmiany w konstytucji.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Więcej o:
Komentarze (119)
Wipler: Korwin-Mikke będzie kandydował na prezydenta Polski
Zaloguj się
 • skwierz55

  Oceniono 1 raz 1

  No nie wiem, pewnie będzie inny, i o to chodzi.
  Może się polaczki obudzą ?
  Ja proponuję uzdę i szpicrutę.

 • haber73

  Oceniono 3 razy 1

  Matko Bosko Częstochowsko,Kębelską,Licheńską i inną po stokroć których nazw już nie potrafię wymienić:uchroń nas Królową POlski-jeżeli potrafisz-chociaż wątpię od takiego badziewia jak ten pijak zarzygany Przemuś oraz jego pryncypał Januszek Korwin!Przecież Ty Maryjo jesteś niby naszą opiekunką,zbawicielką-to dlaczego doświadczasz nas takimi plagami egipskimi?Zlituj się Królowo nasza i skieruj ich do piekła razem z Antkiem Maciarewiczem!

 • tadian

  Oceniono 9 razy 7

  Wiplerdalaj

 • stef0909

  Oceniono 5 razy 3

  Pijak-wazeliniarz-ohydny typ i tyle

 • dziadek_w

  Oceniono 13 razy 7

  Ten stary osioł na prezydenta? Szaletu miejskiego chyba..

 • y.woodoo

  Oceniono 7 razy 3

  Chyba bym glosowal na niego. Jeden debil premierkiem to drugi dla rownowagi prezydetem. Kraj i tak ma zaszargana opinie w swiecie jako wylegarnia kretynow. Yebanemu kkk odbija coraz bardziej. Bedzie sie z czego posmiac na calego. Polaczki zakala swiata - mnie to nie przeszkadza skoro to prawda.

 • wichurka46

  Oceniono 9 razy 5

  taki glupek na prezydenta-koniec swiata

 • trabant72

  Oceniono 8 razy 4

  Ale witler ni precyzuje czy korwin bedzie prezydentem Zwiazku Hodowcow Kanarkow czy golebi pocztowych

 • gigson

  Oceniono 16 razy -2

  Szkoda mi was marionetki życiowe. Wiplera i Korwina wyśmiewacie, na Tuska głosujecie, a potem narzekacie, jaki to straszny kraj.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX