Przemysław Wipler powalczy o prezydenturę Warszawy. Zaskakująca zmiana planów Kongresu Nowej Prawicy

Zaledwie na miesiąc przed wyborami samorządowymi partia Janusza Korwin-Mikkego zmienia swojego kandydata na prezydenta Warszawy - donosi portal Politykawarszawska.pl. Jacka Wilka w walce o ratusz zastąpić ma Przemysław Wipler.
"Gambit Nowej Prawicy" - pisze o decyzji, która miała zapaść na niedawnym konwencie partii, portal Politykawarszawska.pl. Choć informacja o kandydaturze Wiplera nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona (ma się to stać w czwartek), poseł na Twitterze nie zaprzeczył tym doniesieniom. Wręcz przeciwnie - w dyskusji z blogerką Kataryną zapewnia, że "powalczy" o wynik lepszy od kandydata PiS Jacka Sasina.

Mocna pozycja w partii

Dlaczego Wipler zastąpił Wilka? Z całą pewnością to skutek jego rosnącej pozycji w partii - przypomnijmy, że w niedzielę poseł został ogłoszony "pierwszym wiceprezesem" ugrupowania, detronizując pełniącego tę funkcję dotychczas Artura Dziambora. Politykawarszawska.pl zwraca jednak uwagę, że Wipler nie zostałby pewnie kandydatem, gdyby nie zmiana statutu partii - od niedzieli to nie centralna Rada Główna, ale lokalne oddziały wyłaniają osoby, które walczyć będą w samorządowej kampanii. To właśnie warszawscy działacze postanowili w ostatniej chwili zamienić Wilka na Wiplera.

"Odczuwam, jak wygląda prezydentura Hanny Gronkiewicz-Waltz"

Warto przypomnieć, że Wipler myślał o prezydenturze już w 2013 roku, podczas zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz. Był wtedy jeszcze liderem założonego przez siebie stowarzyszenia "Republikanie".

- Jestem posłem warszawskim, mieszkam w Warszawie. Na co dzień odczuwam, jak wygląda prezydentura Hanny Gronkiewicz-Waltz - mówił w radiowej "Trójce" w lipcu . Teraz będzie miał szansę rzucić wyzwanie pani prezydent.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Więcej o:
Komentarze (111)
Przemysław Wipler powalczy o prezydenturę Warszawy. Zaskakująca zmiana planów Kongresu Nowej Prawicy
Zaloguj się
 • haber73

  Oceniono 1 raz 1

  Powinien zacząć kumplować się z Głódziem!We dwóch zawsze łatwiej,a może i mohery poprą?

 • dorik2

  Oceniono 1 raz 1

  Był niedawno przewrót w KNP - Korwin-Bzikke wyrzucił stary garnitur działaczy, przy pomocy których dostał się do europarlamentu, i awansował Wiplera z kumplami. Przebieg kariery pajaca z muszką dowodzi, że ten typ tak ma: regularnie wszczyna awantury, rozwala swoje kolejne partyjki, zakłada nowe itd. Wipler jest idiotą, jeśli myśli, że jego współpraca z JKM potrwa dłużej.

 • johniii

  Oceniono 2 razy -2

  Jak wam sie jezdzi po Warszawie???
  Walec wam buduje stolyce?

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 2 razy 2

  Warszawiacy,będziecie głosować na tego alkoholowego opoja???

 • kakaz39

  Oceniono 2 razy 2

  Ale Jaja !!!!!!!!!!!!

 • johniii

  Oceniono 2 razy 2

  Nie staraj sie zrozumiec wszystkiego, bo wszystko stanie sie niezrozumiale.

 • johniii

  Oceniono 2 razy -2

  został wysłany,NIE pojawi się wkrótce

 • johniii

  Oceniono 3 razy -1

  To madry facet - napewno bedzie lepszy od Walca - nie wyprzeda tyle stolycy.
  Dr Przemyslaw Wipler PREZYDENTEM WARSZAWY ....................!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX