ŻW: Zatrzymano 6 żołnierzy podejrzanych o handel narkotykami

Żandarmeria zatrzymała kilku żołnierzy prawdopodobnie za handel narkotykami - taką informację dostaliśmy na Alert24. Rzecznik komendanta głównego Żandarmerii Wojskowej potwierdził, że chodzi o sześciu żołnierzy i dwójkę cywilów.
Akcje wspólnie przeprowadziła żandarmeria, policja i straż graniczna. undurowi są podejrzani o handel narkotykami i psychotropami.

Dochodzenie trwało kilka miesięcy

Zatrzymania poprzedzone były czynnościami prowadzonymi od kilku miesięcy przez Oddział Żandarmerii Wojskowej w Żaganiu w sprawie nielegalnego obrotu środkami odurzającymi na terenie jednostek wojskowych województwa lubuskiego. Po przeszukaniu miejsc zamieszkania i pełnienia służby podejrzanych, ujawniono i zabezpieczono znaczne ilości środków odurzających.

- Zatrzymania osób zajmujących się handlem narkotykami to już kolejne w tym roku skuteczne rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej przez Żandarmerię Wojskową - informuje ppłk Paweł Durka, rzecznik komendanta głównego Żandarmerii Wojskowej. Tyle że tym razem do zatrzymań doszło w jednostkach wojskowych w Zielonej Górze i Międzyrzeczu. Śledztwo w sprawie prowadzi Oddział Żandarmerii Wojskowej w Żaganiu pod nadzorem Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty posiadania i udzielania narkotyków.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (29)
ŻW: Zatrzymano 6 żołnierzy podejrzanych o handel narkotykami
Zaloguj się
 • krysiamusial

  Oceniono 1 raz 1

  Od czterech miesięcy wisi to nieszczęsne zdjęcie. Jak Wam nie wstyd ? To tak , jakby nie wymieść śmieci zza biurka.

 • albatros63

  Oceniono 2 razy 0

  To była część działek dla pana kapelana, a że nie dostał, to żandarmerię nasłał,

 • andres1167

  Oceniono 5 razy -1

  Trzeba dorobic do skromnego zoldu,co sie dziwicie przeciez Komorowski z Tuskiem chcieli czrpac korzysci z prostytucji i chandlu narkotykami

 • eend

  Oceniono 3 razy 3

  TYLKO SZEŚCIU !!!??? No jaja......

 • micdep

  Oceniono 6 razy 6

  Tylko 6 ... pewnie im jeszcze dadza emeryture ...

 • gwmacie

  Oceniono 6 razy 4

  Siemoniak!!!!!!!!!!!!!!!
  Do dymisji!!!!!!!!!!!!!!

 • qwww

  Oceniono 12 razy 8

  he he elyta z wojenki z Afganistanem za judaszowe szekle, makowe pola w deszczu mokną :)

 • Tomek Kaczkowski

  Oceniono 22 razy 22

  WICEPREMIER SIEMONIAK niech publicznie wyjaśni postępowania prowadzone w sprawie nielegalnych podsłuchów Żandarmerii Wojskowej wobec kadry 16 batalionu dowodzenia w Elblągu i odpowie na pytania: Dlaczego nie zabezpieczono urządzeń podsłuchowych wskazanych przez pokrzywdzonego. Dlaczego umorzono sprawy bez zapoznania się z materiałami operacyjnymi ŻW w Elblągu Dlaczego prokurator TOMASZ MACKIEWICZ z Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Elbląg zataił dane chor. Grzegorza. K. z wydziału operacyjno-rozpoznawczego ŻW i dlaczego nie poniósł za ten czyn konsekwencji. Dlaczego szef prokuratury garnizonowej w Elblągu JAROSŁAW ŻELAZEK po otrzymaniu ponownego wniosku o wszczęcie postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów w 2008r nie wykonał czynności sprawdzających . Dlaczego tylko pokrzywdzony był przesłuchiwany, żandarmi byli tylko rozpytani bez pouczenia o karalności składania fałszywych zeznań, co to oznacz a i jaka jest wartośc dowodowa takiego rozpytania nie muszę tłumaczyc. Czy istnieje związek między pierwszym doniesieniem z lipca 2007w sprawie nielegalnie stosowanym podsłuchem , a wypowiedzeniem złożonym przez chor. Grzegorza K w lipcu 2007r A SIEMONIAK niech ujawni i poda do publicznej wiadomości zakres i wyniki kontroli przeprowadzonej dn.31.01.2008r w oddziale elbląskim ŻW dotyczącej nielegalnego stosowania podsłuchów. Dlaczego pokrzywdzony nie otrzymał informacji mimo upływu 5 lat na temat zakresu i wyników kontroli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX