Kopacz jednak nie chce Rostowskiego w swoim rządzie. Wycofała wcześniejszą ofertę. Przez... trudny charakter?

Miał być ministrem bez teki i głównym doradcą ekonomicznym Ewy Kopacz. Miał być, ale - jak donosi radio RMF FM - nie będzie. Premier miała wycofać się ze złożonych wcześniej byłemu wicepremierowi i ministrowi finansów propozycji. Dlaczego?
Jeszcze niecałe dwa tygodnie temu wydawało się, że Rostowski, który przepadł w wyborach do europarlamentu, znajdzie bezpieczną polityczną przystań w nowym rządzie Ewy Kopacz. Potwierdzała to jej rzeczniczka Iwona Sulik. - Premier na pewno widzi dla niego rolę, choć nie jest to jeszcze formalnie uregulowane, ale wydaje mi się, że tak będzie - mówiła na antenie RMF FM.

Rostowski "gwiazdorzył"?

Teraz zaś dziennikarze tej samej rozgłośni ustalili, że współpracy między Kopacz a Rostowskim nie będzie, i to w żadnym wymiarze. Według informatorów RMF FM poszło o... trudny charakter byłego wicepremiera. Rostowski bowiem przed objęciem funkcji miał już bowiem zdążyć pokłócić się z ministrem finansów Mateuszem Szczurkiem i wicepremierem Januszem Piechocińskim. - Gwiazdorzył - ocenia jeden z informatorów radia.

Z tego powodu Kopacz miała wycofać się z ministerialnej propozycji dla niego, ale poprosiła, aby został jej głównym doradcą. Tę propozycję miał z kolei odrzucić sam Rostowski.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Więcej o:
Komentarze (35)
Kopacz jednak nie chce Rostowskiego w swoim rządzie. Wycofała wcześniejszą ofertę. Przez... trudny charakter?
Zaloguj się
 • jan.w2

  0

  Rostowski był w polandyjskim rządzie za czasów mega oszusta i sprzedawczyka Tuska od pilnowania interesów polandyjskich wierzycieli. Dbał głównie o to żeby Polandia spłacała regularnie, a nawet przedterminowo odsetki od wciąż rosnącego długu. Odszedł z rządu, bo chciał, tak jak TW Znak Boni iść do brukselki. TW Znak Boniemu się dzięki durnowatości polandyjskiego ludka się udało, mośkowi Rostowskiemu, całe szczęście nie. Teraz kombinował z doradzaniem.

 • polak_warszawiak_patriota

  Oceniono 4 razy 2

  aj waj a co na to rabini?

 • junkamm

  Oceniono 2 razy 2

  stary hu... nie zapierd... łopatą w wiezieniu złodziej jeden . najgorszy zaraz po tym tusku . karierowicz w dup... wchodzacy złodziej aferzysta i morderca bo przez niegoi tys ludzi popełniło samobojstwo z głodu . tak mówi polska ulica .

 • zerozer52

  Oceniono 3 razy 3

  Mało jeszcze oszustów przy niej?

 • junkamm

  Oceniono 3 razy 3

  złodziej i cwaniak . nikt go nie lubi i jest dla narodu złodziejem wszechczasów . bardzo dobrze pani kopacz tą morde nie da sie oglądac . co pani narobiła wczwsniej . niech spierd... tam do angli . przyjechał tu by krasc tusk go sprowadził zresztą samych złodzieji tusk sprowadzał do rzadu . ufam pani by pani pozbyła sie tego łysielca cwaniaczka i złodzieja . tak sie mówi na polskich ulicach .

 • saves

  Oceniono 7 razy 3

  Skandal!!!! Bilderbergowie nie będą mieli swojego człowieka przy premierze?

 • pismaki_klamia

  Oceniono 8 razy 0

  Tak zwane "zderzenie cywilizacji" (zob. "Clash of Civilizations", "bałkanizacja państw", "Łuk Krysyzu" - "Arc Of Crisis", "Wielki Środkowy Wschód" - "Greater Middle East" Bernarda Lewisa, Odeda Yinona i Samuela P. Huntingtona mapa , "Strefa podgrzewanej przemocy" Brzezińskiego, "Krwawe granice" generała Petersa, "Wielki Izrael, od Nilu do Eufratu" - "Eretz Israel"), o którym mówią media jest wojną systemów bankowych gdzie prywatne banki centralne narzucają się reszcie świata bez względu na miliony istnień ludzkich, które przez to giną. W rzeczywistości ciągłe nawoływanie do nienawiści wobec muzułmanów jest spowodowane tym, że Islam podobnie jak wczesne Chrześcijaństwo (zanim przyjęło prywatne banki Templariuszy) zabrania LICHWY. Dlatego rząd USA i media upierają się, że muzułmanów trzeba zabijać lub przechrzcić. Muzułmanie odrzucają dominację walut-oprocentowanych pożyczek i niewolnictwo długu.

  Zatem wysyłajcie dzieci na wojnę by przelewały krew za złoto finansowych ćpunów. Ledwo przetrwaliśmy dwie wojny światowe. Czy w czasach atomu i broni biologicznej bankierzy zaryzykują pożar całej planety dla żądzy zysku?

  Najwyraźniej tak.

  Zostawiając propagandę na boku, trzeba stwierdzić, że wszystkie współczesne wojny są wywoływane przez bankierów i prowadzone dla ich korzyści, natomiast to inni walczą i przelewają krew nieświadomi prawdziwych powodów, dla których umierają i stają się inwalidami. Ten proces jest całkiem prosty. Jak tylko Prywatny Bank Centralny zaczyna emitować walutę będącą oprocentowaną pożyczką, społeczeństwo staje się coraz bardziej i bardziej zadłużone. Kiedy ludzie przestają się zapożyczać wtedy ekonomiści szkoły Keynesa zaczynają żądać by rząd zaczął pożyczać - finansowa piramida działa dalej.

  Kiedy zarówno społeczeństwo jak i rząd odmawiają brania pożyczek - wtedy wywoływane są wojny, by zwiększyć zadłużenie na prowadzenie wojny, a gdy nastąpi pokój pożyczki są potrzebne na odbudowę.

  Wtedy też ludność posiada mniej więcej tyle ile miała przed wojną, z tym że cmentarze są dużo większe a każdy jest zadłużony u bankierów [którzy wykupili co się dało za pół darmo] na kilkadziesiąt lat spłat. Dlatego Brown Brothers Harriman z Nowego Jorku finansowali Adolfa Hitlera.

  Tak długo jak istnieją prywatne centralne banki nie unikniemy ubóstwa, beznadziei, milionów zabitych w ciągłych wojnach, aż sama Ziemia zostanie poświęcona na ołtarzu Mamony.

  Ścieżka do prawdziwego pokoju na Ziemi wiedzie od likwidacji wszystkich prywatnych centralnych banków i powrotu do państwowych banków centralnych i emisji walut opartych na rzeczywistej wartości pozwalających ludności i narodom na bogacenie się.

 • pismaki_klamia

  Oceniono 8 razy 8

  Wszystkie wojny są wojnami bankierów

  Ostatnio rząd Niemiec zażądał zwrotu złota zdeponowanego w bankach w Paryżu i FED w Nowym Jorku. Francja odpowiedziała, że zajmie to 5 lat (w latach 70. trwało to 3 tygodnie), a USA że 8. To mocno wskazuje, że oba kraje zużyły zdeponowane złoto do swoich celów i wykonują rozpaczliwe ruchy by odbudować rezerwy nie wywołując paniki. W nieunikniony sposób Francja przy wsparciu USA dokonała pod pretekstem walki z AlKaidą inwazji na Mali. tak się składa, że jest to jeden z największych producentów złota na świecie (3 w Afryce), które stanowi jego 80% eksportu. Wojna bankierów nigdy nie była bardziej oczywista !

  Zostaliście wychowani przez szkoły i media, które nieustannie Was zapewniają, że jest wiele różnych powodów wojen. USA twierdzi, że przynosi demokrację do podbitych krajów (nieprawda, przeważnie wynikiem wspieranego przez USA przewrotu jest dyktatura, tak jak to miało miejsce w Iranie w 1953 r. podczas obalenia demokratycznie wybranego premiera Mohammada Mosaddegha i przekazania pełni władzy Szachowi (Operacja Ajax wideo część 1 część 2); albo w 1973 r. w Chile gdy CIA obaliła demokratycznie wybrany rząd prezydenta Salvadora Allende , narzucając Augusto Pinocheta ) lub też ocala ludność przed krwawym tyranem, mści się za 11/9, czy też używa wyświechtanej wymówki o "broni masowego rażenia". Zamachy na głowy państw i rządów są zawsze określane mianem "aktów samotnych szaleńców" by ukryć prawdziwe motywy.

  Prawdziwe motywy są proste: uczynienie z ludzi niewolników fałszywego poczucia zobowiązań. Zobowiązanie jest fałszywe ponieważ prywatne banki centralne w sposób planowy zawsze wytwarzają dług większy niż podaż pieniądza potrzebną do jego spłacenia (zob. tzw. "fractional reserve fiat system"). Prywatny Bank Centralny to nie system a religia: system arbitralnych reguł stworzonych dla korzyści kapłaństwa, czyli udziałowców banku. To oszustwo wciąż trwa ponieważ ludzie są zmyleni by wierzyć, że tak ma wyglądać życie, nie ma alternatywy i nie powinno się o niej marzyć. To samo było prawdą w przypadku dwóch poprzednich systemów: Rządów z Boskiego Nakazu oraz Niewolnictwa, stworzonych by złapać ludzi w pułapkę posłuszeństwa. Współczesna cywilizacja uznaje oba te systemy za nielegalne. Wkraczamy obecnie w okres historii ludzkości kiedy uznamy, że Rządy przez Zadłużenie, Rządy Prywatnych Banków Centralnych emitujących publiczne pieniądze jako oprocentowaną pożyczkę, są nielegalne. Ten system działa tylko dopóty, dopóki ludzie wierzą, że życie ma być tak właśnie zorganizowane.

  Najważniejsze by zrozumieć, że Prywatne Banki Centralne nie istnieją by służyć ludziom, społeczności lub narodom ale by służyć swoim właścicielom, by zapewnić im bogactwo o jakim nie mógłby marzyć Midas - wszystko za cenę tuszu, papieru i odpowiedniej łapówki dla odpowiedniego urzędnika.

  Za wszystkimi tymi wojnami, zamachami, zabójstwami, setkami milionów okropnych morderstw jest jedna polityka dyktatury. Bankierzy prywatnych banków centralnych pozwalają rządzącym rządzić tylko pod warunkiem, że ludność kraju będzie niewolnikiem bankierów. Jeśli rządzący zawiedzie w tej sprawie, zostanie zabity a jego kraj ulegnie inwazji innych krajów podlegających dyktaturom bankierów.

 • peter11.9

  Oceniono 8 razy 4

  Kabalista-satanista nie powinien być ministrem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX