Minister: Znajdziemy większość ws. konwencji. Dąbrowska: Ona już jest! Przestańcie kłamać i skończcie ten żenujący spektakl

Minister sprawiedliwości w TOK FM zapewnił, że partia rządząca "znajdzie większość", żeby ratyfikować w Sejmie konwencję antyprzemocową. Teraz punktuje go dziennikarka "Polityki" Anna Dąbrowska: "Większość jest, trzeba tylko więcej odwagi" - pisze i wylicza dokładnie, ile głosów jest "za" ratyfikacją.
A chodzi o deklarację Cezarego Grabarczyka z TOK FM: - Byłem w sobotę na Kongresie Kobiet i przekonywałem, że znajdziemy większość, aby tę ustawę ratyfikującą konwencję przegłosować - mówił w rozmowie z Janiną Paradowską o konwencji ws. przeciwdziałania przemocy wobec kobiet. - Sądzę, że uda nam się uzyskać większość - dodał.

"Policzmy więc głosy: PO 202 + SLD 31 + TR 15. RAZEM: 248. Wystarczy głosów i kilka zostanie jeszcze w zapasie, w razie nagłych nieobecności" - wylicza teraz dziennikarka Anna Dąbrowska na blogu na Polityka.pl.

"Mówicie w kuluarach..."

Dąbrowska wytyka, że Platforma mówi w kuluarach, że sprawę konwencji trzeba odłożyć na "po wyborach samorządowych", bo to zostało obiecane ludowcom. "Mówią, że kampania samorządowa to jest czas, żeby rozmawiać o realnych problemach, które istnieją w samorządzie, w Polsce lokalnej, a nie o sprawach ideologicznych. Panowie posłowie, przemoc domowa to bardzo realny problem!" - pisze dziennikarka.

Na koniec Dąbrowska mocno wytyka: że czas, aby Platforma przestała być "zakładnikami proboszczów", przestała "kłamać w żywe oczy" i żeby w końcu "miała odwagę zakończyć ten żenujący spektakl z przesuwaniem głosowania".

Cały komentarz na stronie Polityka.pl.

Więcej o:
Komentarze (24)
Minister: Znajdziemy większość ws. konwencji. Dąbrowska: Ona już jest! Przestańcie kłamać i skończcie ten żenujący spektakl
Zaloguj się
 • plautilla

  Oceniono 4 razy 0

  POgrabarczyk -na początek odtwórca mafii powiatowych; teraz wspieracz nazi feminizmu. Najwyższy czas na sanację, bo Kraj się rozsypuje,a nawet jest ch.d.,i kamieni kupa ! Odejdź z rządu, by ktoś lepszy wykonał poważną robotę.
  Grabarczyk jesteś pozorantem i zajmujesz się czwartorzędnymi sprawami lub psuciem.
  Badania UE nad przemocą wobec kobiet wskazują, że jest w Polsce najmniejsza.
  Natomiast Sprawiedliwość- III element demokracji w Polsce nie istnieje.
  Potrzeba sanacji niesprawiedliwej "sprawiedliwości" i ustanowienia mądrych praw ! Grabarczyka odsunąć od dalszego psucia w kraju !

 • antua43

  Oceniono 4 razy 2

  oszust grabarz naszych autostrad.

 • antua43

  Oceniono 3 razy 1

  Nie pokazujcie tego człowieka w necie bo jak go widzę to szlag mnie trafia.

 • niepiszglupot

  Oceniono 2 razy 0

  Gdzie jest min. Halicki ?

 • niepiszglupot

  Oceniono 7 razy 3

  Co sie stalo z panstwem polskim?
  Firma konsula honorowego Federacji Rosyjskiej wygrywa przetargi na kluczowe instytucje rządowe, w tym te związane z bezpieczeństwem państwa – myślałem, że to dowcip – mówił na antenie Telewizji Republika Tomasz Sakiewicz.

  Spółka Unizeto, której prezesem i jednym z głównych akcjonariuszy jest Andrzej Bendig-Wielowiejski pełniący od 2007 r. funkcję konsula honorowego Federacji Rosyjskiej, wygrała we wrześniu br. kontrakt na obsługę systemów informatycznych dla KRUS‐u.

  Informatyzowała także inne rządowe instytucje, w tym Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

  – Ten człowiek zyska dostęp do informacji, danych osobowych, których wykorzystanie może zagrozić naszemu bezpieczeństwu – podkreślał powagę sytuacji Sakiewicz. – Gdyby okazało się, że wchodzimy w ostry konflikt z Rosją, to część systemu naszego państwa

 • niepiszglupot

  Oceniono 3 razy 1

  Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu uznał wczoraj, że - zobowiązując do przeprosin dwoje dziennikarzy, którzy opisali w "Rzeczpospolitej" domniemany przypadek korupcji w resorcie zdrowia - Polska naruszyła ich prawo do wolności słowa.


  Chodzi o Małgorzatę Solecką i Andrzeja Stankiewicza, którzy w 2003 roku opublikowali tekst "Leki za miliony dolarów". Napisali tam, że były szef gabinetu ministra zdrowia Mariusza Łapińskiego (wówczas SLD) Waldemar Deszczyński wymuszał od koncernu farmaceutycznego łapówkę za pomoc przy wpisaniu leku na listę leków refundowanych.

 • harry.gata

  Oceniono 7 razy 5

  Konwencja przeciw przemocy w rodzinie to jedno.Ciekawe co będzie z pracą w wolne soboty wy peowskie kutafony solidarnościowe w dupę dęte ?

 • pelikannet

  Oceniono 3 razy 1

  został wysłany, NIE pojawi się wkrótce

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX