Komentarze (243)
Piechociński: Ukraina chce otrzymywać polski węgiel za darmo. Trudno się dziwić, że rosną nastroje antyukraińskie
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • wkkr

  Oceniono 8 razy -2

  Piechociński pieprzy głupoty a wy to wszystko łykacie jak młode leszcze.
  PS
  Wy się lepiej zapytajcie który to idiota (i w zamian za co) podpisał z gazpromem kontrakt na 37 lat. Generalnie PSL na kasę sprzedał by wszystko.

 • arahat1

  Oceniono 12 razy 8

  rekompensata za bydlo z upa ktore za malo wymordowalo polakkow na wolyniu?

 • Kidler Jan

  Oceniono 7 razy 5

  Tak popierałem Ukraina o Wolność z Rosją ...Ale Polakom te wsparcia Ukrainy wejdą bokiem już widać mamy dawać im za darmo towary ...SIKORSKI po cholery się wtrącałeś do Ukrainy ,,Polacy mediami zostali omamieni ,a Putin teraz widać ma rację EUROPA powinna przejrzeć na oczy w sprawie Ukrainy ,,To są Banderowcy ,,,z Rosją mieli nie robić zatargów co na zatargach zyskała ,,UKRAINA MA POLSKĄ POMOC W D...E i z Poparciem Juszczenki mieli problem pomniki BANDERY stawiał a Polaków olewał i tyle.....

 • marekm1978

  Oceniono 16 razy 10

  Pomagajcie dalej Banderowcom. Jeszcze ta pomoc czkawka nam wszystkim się odbije. Osobiście nie rozumiem tej "naszej" miłości do Ukraińców, chyba tylko po to żeby na złość zrobić Putinowi . Dzięki Sikorskiemu i spółce jabłka po 40 gr, śliwki po 25 groszy i kilkadziesiąt firm transportowych ze wschodniej Polski na skraju bankructwa Dziękujemy. Będziemy pamiętać przy urnach wyborczych.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 10 razy -6

  Proponowałbym by mieszkańców Ukrainy nie wrzucać do jednego worka. Fakt że są teraz mentalnie sterroryzowani przez władzę i "większość" , nie wspominając o bojówkach, nie znaczy że wszyscy to rezuny. Niestety są na rozdrożu i niewykluczone, że ewentualnie zmądrzeją jak my po euforii sprzed 25 lat. Nic nie jest wykluczone.

 • qawsedrftg

  Oceniono 11 razy 5

  Kto wie, czy Lwowska Republika Ludowa nie zdecyduje się poprosić o przyłączenie do Polski?

  Czytałem wczoraj art. na rusvesna o zaostrzeniu warunków otrzymywania polskich wiz. Większość komentarzy była pozytywna, że wreszcie lachy się poznały na banderowskiej naturze... więc tak źle z nastrojami nie jest.

 • kasan-der

  Oceniono 11 razy 3

  Ostrzegam, że na wyborach będę oddawał głos na tych, którzy mają zdrowy i rozsądny pogląd na to jak traktować Ukrainę. Właściwie to nie wiem na kogo. Chyba na Mikkego, chociaż chciałbym na kogo innego... Może na narodowców?...

 • bart8777

  Oceniono 5 razy 3

  Pytanie, czy mamy innych nabywców lepszej cenie? Być może taka jest właśnie wartość rynkowa polskiego węgla...

 • hipolit79

  Oceniono 16 razy 0

  Brawo Panie ministrze. Niech pan te nastroje antyukraińskie jeszcze podsyci manipulując faktami. Ukraińcy od początku mówili, że interesuje ich węgiel koksowniczy. Ewentualnie antracyt a nie nasz chłam zalegający na hałdach w kosmicznej cenie. Zdziwiony, że nie znalazł idiotów? Co robiliście przez 7 lat rządów? Zero reform w górnictwie a teraz pompowanie kasy w upadłe kopalnie bo za chwilę wybory.....Czego się spodziewać od kmiota z PSL? Że przestanie rozumować na zasadzie nasza chata skraja?

 • zgaszonykliczko

  Oceniono 4 razy 2

  UMIĘDZYNARODOWIĆ, TAK PO 1000KROĆ UMIĘDZYNARODOWIĆ. Jeszcze trzeba także, przede wszystkim UBOGACIĆ, jak przemawiał syn ziemi, tej ziemi

 • qnqn

  Oceniono 19 razy 13

  od roku na forum gazety piszę że ukraina była, jest i będzie ukrainą i nic i nikt tego nie zmieni. Ukrainiec będzie się do Ciebie uśmiechał, jedną ręką klepał Cie przyjacielsko po ramieniu, a w drugiej ręce trzymał nóż. Znam kilku ukraińców, miałem nawet w rodzinie bratową ukrainkę... gorszej zarazy i qrestwa w życiu nie widziałem

 • condor

  Oceniono 8 razy 2

  Ja jestem zainteresowany młodymi ukrainkami ale pod warunkiem że będą czyste, zdrowe i za darmo.

 • cobra69

  Oceniono 22 razy 16

  Ukraina pokazała wreszcie prawdziwe oblicze. Tak. Prawdziwe. Byłem i jestem przeciwny militarnym działaniom Rosji, wojnie itp. Jednak nie jestem bezwarunkowym sympatykiem Ukrainy. Traktują nas własnie tak jak w tej sytuacji. Kiedy jesteśmy potrzebni to wielcy bracia, ale tak naprawdę powyrzynali by nas zdecydowanie chętniej niż Rosjanie. Fakt wynoszenia do chwały banderowców powinien dac polskim politykom i naszemu społeczeństwu do myślenia. Poczekajmy jeszcze trochę i Ukraina odkryje się całkiem. Wtedy zobaczymy kim są naprawdę...

 • xsawer

  Oceniono 20 razy 16

  Świat już zrozumiał, że antyrosyjskie zidiocenie polskich "elyt" osiągnęło Himalaje i gotowi są własne matki pokroić w plasterki jeśli to w jakiś sposób wg ich wyobrażenia może zaszkodzić Putinowi, więc nie dziwmy się, że Ukraina domaga się polskiego węgla za darmo.

 • tom2578

  Oceniono 14 razy 8

  Może by rezuny pomyślały o zwrocie Polsce Lwowa i o zadośćuczynieniu za zbrodnie jakich dokonali na Polakach ????
  A palić w piecach w zimie to mogą banderowcami. Jest ich pod dostatkiem na UPAinie.

 • mark6

  Oceniono 24 razy 16

  Ciekawe gdzie się podziewają ukraińskie pachołki od serca rozdzielające "minusy"
  wszystkim tym, którzy mają odmienne od nich zdanie na temat ukraińskich złodziei?
  Zaspaliście rezuni?
  Inna sprawa, że byle ukraińskie goo.... może tak sabotować fora internetowe?
  Napiszesz coś negatywnego na ich temat to masz natychmiast 100 "minusów" i jesteś
  "kacapem". Powołasz się na "jedynie prawdziwe" brednie ukraińskiej bezpieki to jesteś ukraińskim bohaterem.

 • katolak

  Oceniono 11 razy 5

  niech kilofy tam jadą zadymę zrobić - kur... zapakować ich w autobusy i niech jadą, spalą trochę okien, ichniejszych samochodów, trochę okien wybiją, mordy podrą i jeszcze Ukraina będzie kupować za 200% światowej ceny rynkowej

 • qawsedrftg

  Oceniono 13 razy 5

  Miasto Łuck dostało stare trolejbusy-jelcze z Lublina po cenie złomu.

  jak by ktoś nie wierzył to tu zdjęcie, jeszcze z polską reklamą

  phototrans.eu/images/photos/original/202/627394.jpg
  Myśmy też sporo z zachodu dostali, ale warunek powinien być jeden: przeproszenie za Wołyń i całkowita eliminacja kultu UPA. Jak na razie idzie to w odwrotną stronę, wczoraj po raz pierwszy obchodzono rocznicę powstania UPA jako święto narodowe...

 • zenon444

  Oceniono 7 razy 3

  Ukraińskie Jabłka w moskiewskich supermarketach po 59 rubli i 90 kopiejek za kilogram! gazęta.pl/?p=26567

 • anastazy1982

  Oceniono 13 razy 7

  Dobrze, że sobie jeszcze za ten węgiel Ukraińcy płacić nie każą. Pierniczyć ich - robić interesy, a nie z sentymentem traktować. Panowie politycy - więcej profesjonalizmu, a mniej romantyzmu.

  I jeszcze ta wczorajsza banderowska impreza w Kijowie. Nawet GW zaczyna chyba trzeźwieć z majdanoentuzjazmu

 • felicjan.dulski

  Oceniono 12 razy 4

  Proponuję, żeby wszyscy kochający nową Ukrainę urządzili ściepę na kształt WOŚP na ten węgiel. Rząd mógłby im darować podatki. Ale ściepa z własnych, prywatnych środków. Byłoby uczciwie.

 • pygargus

  Oceniono 8 razy 2

  Spadek cen ropy ma swoje odbicie w spadku cen węgla:
  www.indexmundi.com/commodities/?commodity=coal-south-african
  Węgiel z RPA staniał z 74.60$/tonę do 67.86$/tonę. Najbardziaj opłacałoby sie nam wywieźć na Ukrainę węgiel ze składowisk razem z działaczami górniczymi, całym prowęglowym lobby i jeszcze dopłacić.

 • jegorism

  Oceniono 12 razy 0

  W życiu już nigdy nie uwierzę żadnemu ćwokowi z PSL i wstyd mi ,że na nich głosowałem.

 • viehoo59

  Oceniono 14 razy 8

  co jak co ale tylko "gumofilce" z PSL podchodzą rozsądnie do "interesów" z Ukraińcami ,bo to wieś jak na razie najbardziej dostaje w dupę na ruskim embargu.

 • kayll

  Oceniono 11 razy 7

  niech mi ktoś powie, ile węgla można kupić za nowe BMW serii 700 sportowe - na ukrainskich blachach, które wczoraj widziałem w Szwajcarii ?

 • qawsedrftg

  Oceniono 13 razy 9

  Mam pomysł: potraktujmy to jako prezent z okazji wczorajszego święta UPA. Można z niedoszacowaniem liczyć że tona węgla za zabitego na Wołyniu w 1943 Polaka. Ale putler się wścieknie, no nie?

 • rvb

  Oceniono 17 razy -9

  Czasami mam wrażenie, że wspierając Ukrainę staramy się ją na siłę uszczęśliwić.
  Z Rosją nie chcą, sami nie dadzą rady a na współpracę z zachodem nie są i chyba jeszcze długo nie będą gotowi.
  W całym tym zamieszaniu chciałbym, żeby Putin dostał jak najbardziej po uszach i to jest najważniejsze.
  Notowania ropy i rubla obserwuję z dużą uwagą. Jeśli obecny trend się utrzyma, Putin będzie kwiczał. Nie wiadomo co zrobi zapędzony w kozi róg, może zaatakuje w akcje histerii, ale trudno. Niech zdycha.

 • kornwal84

  Oceniono 6 razy 2

  "Z raportu wynika, że od kilku dni w kopalni tlił się metan "- to coś nowego! Panowie i Panie z Wyborczej, pdstawowa wiedza na temat górnictwa nie kosztuje dużo i jest powszechnie dostępna, więc proszę dokształćcie się trochę, bo wypisujecie bzdury! Dla Pana wiadomości - metan pali się lub wybucha, nie spotkałem się z tym aby się tlił.

 • gefreiterhaber

  Oceniono 19 razy 15

  Przecież Poroszenko nie wyda 30 mln usd ze swoich 11 mld usd na węgiel dla rodaków - za to ma zapłacić polski emeryt I bezrobotny.

 • inwestor_ltd

  Oceniono 29 razy -23

  Wolę oddawać Ukraińcom węgiel za darmo, niż "za darmo" przyjmować "bratnią pomoc humanitarną" od kacapów.;)

 • hipolit79

  Oceniono 17 razy -5

  Na forum rozpętała się burza a informacja na zasadzie pół-prawdy. Nie ładnie, że minister RP manipuluje faktami. Polski węgiel leżący na hałdach jest takiego gatunku jakiego nie potrzebują na Ukrainie. W dodatku jest kilkukrotnie droższy. Ukraińcy już jakiś czas temu mówili, że to co mamy mogą wziąć za darmo.... A Piechociński się napalił , że wypchnie na Ukrainę zalegające hałdy i uratuje nasze niereformowane kopalnie. A teraz puszcza brzydkie bąki w mediach.....

 • law2

  Oceniono 11 razy 5

  wredota ukraińska trzyma sie dobrze,dajmy sobie spokoj i zajmijmy sie swoimi sprawami, nigdy nie bedziemy sie kochac

 • hh7

  Oceniono 11 razy 7

  A Ukraińcy zdjęli już embargo na nasze mięso?

 • leonleonidas

  Oceniono 18 razy 12

  Oczom i uszom nie wierze.
  Jakas magiczna zmiana nastrojow w Wybiorczej. Do niedawna "milosc" do "Braci" Ukraincow byla bezgraniczna i bezwarunkowa a jaka kolwiek krytyka wrecz wykluczona. Teraz okazuje sie ze Ukraincy nie sa tacy cacy bo okazuje sie ze wezma nasz wegiel jak najbardziej ale za darmo i z dowozka.
  Jak Gazeta Wybiorcza moze krytykowac takie zachowanie. Ja tez bym tak chcial. Co prawda nie jestem Ukraincem zatem moje szanse sa niewielkie.

 • Grzegorz Czaja

  Oceniono 16 razy 12

  za darmo to mogą dostać kopa w ryj a i to wątpliwe a nasi słynni politycy to niech za darmo dają upowcom wodę z Bałtyku po warunkiem że sobie ja sami w gębach wyniosą,To państwo złodziei i nienawistnych wszystkich żebraków europy.Zmieniam zdanie w kwestii Rosji niech ich dalej leją bo na nic innego nie zasługują ci banderowcy.A nasi rządzący niech im dają swoją pensje a nie nasz węgiel,te cwaniaczki krecą lody z kim można a nas rzną w tyłek i mamy być z tego zadowoleni? i brać takie barachło do europy to tak jak by wpuścić złodzieja do domu.Won do siebie żreć kapustę i buraki a nie polskie mięso.

 • wiesscar

  Oceniono 11 razy -1

  dajmy im za darmo troche tego wegla, zima idzie,
  warunek: by nie napadali i nie krzywdzili ludnosc rosyjskojezyczna
  bo potem za nas Polakow sie wezma,

 • emeryt21

  Oceniono 9 razy 5

  "Tlil się metan"......to jakies nowe zjawisko fizyczne, albo pan redaktor miał trudności z fizyka w liceum......

 • mz50

  Oceniono 9 razy 7

  Mamy z nimi interes , po zbóju.....

 • fractale

  Oceniono 3 razy 1

  Tak, bo polski węgiel to hit na rynkach światowych. Wszyscy się biją, a na południu zamykane są odkrywkowe kopalnie w obliczu porażającego polskiego sukcesu. Ten węgiel już biorą Chińczycy i nie będzie latami tkwił na zwałowiskach wokół grub. Nawet jeśli, to dobrze bo sobie prywatne firmy ochroniarskie i górnicze zarobią...

  Cwane gapy ci Ukraińcy, ale zaraz zaraz. Czy ja jeszcze wiosną czytałem, że Zachód nie chce walczyć, bo ma interesy? Putin to nowy Hitler! wszystkie ręce na pokłąd, cóż to miliard euro na broń dla Kijowa dla bogatego Zachodu! Trzeba, trzeba! Ratować cywilizację. My, Polacy mamy ducha, nie tylko dyktat mamony.

 • vidi12

  Oceniono 30 razy 26

  Może lepiej dać im ten węgiel ale pod warunkiem że wezma również Saryusz-Wolskiego, Wałęsę, Kowala, Komorowskiego, Sikorskiego, Kaczyńskiego i... paru innych ukrofilów (włącznie z tym dzikim i bezmyślnym stadem dziennikarzy probanderowskich) !!!

 • leonleonidas

  Oceniono 14 razy 12

  Jak sie mowi A to trzeba powiedziec B.

  Dawaj wygiel za darmoche, hle hle hle.

 • a.k.traper

  Oceniono 5 razy 3

  Panie niby wicepremierze, kupuje się tam gdzie taniej, związki zawodowe w górnictwie nie maja nic wspólnego z bezpieczeństwem, tak siganizacja przestępcza, tak jak ZUS

 • hiszpan25

  Oceniono 11 razy 9

  pewnie jeszcze podziekowac mamy ze zechciali otrzymac taki prezent?!
  w takim prypadku wolal bym rozdac wegiel w Polsce aby pokazac matolom ze za darmo to sie nawet "w ryj" nie dostaje bo zazwyczaj trzeba za to jeszcze oddac portfel, zegarek i telefon...

 • rascal76

  Oceniono 11 razy 3

  Piechociński wszędzie szuka odbiorców dla naszego czarnego truciciela i nigdzie nie może ich znaleźć. Nerwy mu puszczają i dostanie za chwilę kopa od Kopacz.

 • rezun-one

  Oceniono 24 razy 22

  "Właściciele Ukrainy" wszystko by chcieli mieć za darmo. w ramach budowy demokracji.
  Powinniśmy im dać gaz, ropę, węgiel, wyżywienie, broń, żołnierzy i udzielić pożyczek by zasilały ich Cypryjskie konta. Oni w zamian wyszkolą sotnie banderowców które podyktują nam warunki dalszego rozwoju demokracji. Jak to już wielokrotnie w historii bywało, gdy już nic nie będą od nas dostawać, dogadają się z Rosją. Chała Ukrainie, chała bohaterom.

 • 123szklarnia

  Oceniono 16 razy 14

  Ukraińcy wszystko "kupują", ale nie płacą.Jeśli ktoś jest głupi i robi takie interesy, to nie ma się co dziwić Ukraińcom.Też bym tak chciał "kupować".

 • pierre_doleto

  Oceniono 19 razy 17

  Wiatr sie zmienia. Bez watpienia.

 • kermit.dolomit

  Oceniono 19 razy 15

  Jeździliśta na Majdan wydzierać mordę oraz mamić Ukraińców unijnym dobrobytodziejstwem to tera ich utrzymujta aby nie zdechli z zimna Podstępnie wmanewrowaliśta w to bagno UE i myślita że płacić będą Niemcy Holendrzy czy Duńczycy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX