Piechociński: Ukraina chce otrzymywać polski węgiel za darmo. Trudno się dziwić, że rosną nastroje antyukraińskie

- Słyszymy, że jest zainteresowanie polskim węglem ze strony ukraińskiej, ale pod warunkiem, że będzie za darmo. Jestem tym zdegustowany, żeby tego nie nazwać mocniej. Widać wyraźnie, że także w imporcie węgla strona ukraińska jest zainteresowana umiędzynarodowianiem konfliktu - mówił Janusz Piechociński w Poranku TOK FM.
Wicepremier tłumaczył na antenie, że od lipca Polska realizuje kontrakt na sto tysięcy ton węgla dla Ukrainy. Nasi wschodni sąsiedzi mieli jednak niedawno kupić "olbrzymie ilości" węgla rosyjskiego i kończą negocjacje w sprawie węgla z RPA.

- Wybieramy się jeszcze raz na Ukrainę. Podczas każdego ze spotkań z ministrami bardzo mocno podnosimy to, że Polska może udzielić wsparcia - mówił Piechociński i dodał: - Jeżeli w dalszym ciągu problemem jest 2 tysiące ton mięsa z kością, to proszę się nie dziwić, że rosną mało przyjazne Ukraińcom opinie.

Związki zawodowe tolerują niebezpieczną pracę

Janusz Piechociński odniósł się też do raportu dyspozytorni kopalni Mysłowice-Wesoła, który dziś przedstawia "Gazeta Wyborcza". Z raportu wynika, że od kilku dni w kopalni tlił się metan i sytuacja była bardzo niebezpieczna. Taką wersję wydarzeń przedstawiali też górnicy tuż po wybuchu. - Wyższy Urząd Górniczy weryfikuje wszystkie sygnały. Poczekajmy, aż będzie to jawny dokument - mówił wicepremier.

Tomasz Sekielski spytał lidera PSL, czy wyobraża sobie sytuację, w której kierownictwo kopalni wie o zagrożeniu, a mimo to zsyła górników do środka. - Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji. Tak samo jak nie wyobrażam sobie sytuacji, w której - silne jak nigdzie indziej - związki zawodowe tolerują fakt, że dokonuje się fedrunku na granicy bezpieczeństwa - stwierdził.

- Od kiedy jestem ministrem gospodarki, mówię o tym, że górnicy powinni pracować pięć dni w tygodniu, a kopalnie siedem. Szczególnie w kopalniach, gdzie są zasoby o potencjalnie dużym stężeniu metanu, najwięcej wypadków jest właśnie po sobocie i niedzieli, kiedy fedrunek jest na niższym poziomie. To myślenie nigdy nie znajdowało akceptacji ze strony bardzo licznej i bardzo sprawnej reprezentacji związków zawodowych - ubolewał Piechociński.

Więcej o:
Komentarze (243)
Piechociński: Ukraina chce otrzymywać polski węgiel za darmo. Trudno się dziwić, że rosną nastroje antyukraińskie
Zaloguj się
 • 0

  Boga Polacy, jeśli Ukraiński minister, zrobił takie ogłoszenie, to on prosto idiota i musi powędrować do na śmieci baka.

 • wp56

  Oceniono 5 razy 5

  Polecam wczorajszy wywiad p. Smolara w " Sygnałach dnia" .Co ten człowiek wygadywał aby zrelatywizować propagowany przez oficjalny Kijów ( Poroszenko) kult UPA przechodzi ludzkie pojęcie . O Banderze miał do powiedzenia tylko tyle, że był więziony przez Niemców, a kult UPA porównywał do podkreślania zasług dla Polski Dmowskiego. Oczywiście o ludobójstwie na Wołyniu nie wspomniał. Nie wyobrażam sobie Żyda ,który podlizywałby się politykom relatywizujących holocaust. Rzeź wołyńska na taką postawę nie zasługuje. Smutne P.S Czy podobny post został usunięty?

 • georg_w_gazecie

  Oceniono 5 razy 5

  Ukraińcy uwierzyli, że bracia Polacy oddadzą im ostatnią koszulę (a co mówić o węglu) byleby ich przyłączyć do Europy. No bo dlaczego i nie wierzyć w prezenty, skoro na majdanie Polacy Ukraińcom rzecz najcenniejszą oddali - swoje serca.

  Uwaga link do filmu ze scenami drastycznie żenującymi.

  www.youtube.com/watch?v=vrpKXUmosng

 • armagedon888

  Oceniono 8 razy 8

  to bydlo ukrainskie, i tak nas wkopalo w konflikt z ruskimi, a teraz w imie przyjazni oczekuje dozgonnej wdziecznosci i darowizn.............niech spiepszają na szczepa.zlamasy jedne

 • Oceniono 5 razy 3

  niech lepiej leży na hałdach jak nieroba dawać zamknąć granice ukraincow wygonic

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 2 razy 2

  piechociński trzeba się wziąć się za korporację węglarzy,obniżyć cenę węgla wtedy nie będzie zwałów węgla na terenach kopalń,przywrócić deputat zabrany emerytom,to co wyrabiacie w tym kraju to jest zgroza.

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 3 razy 3

  No tak dla ukraińców węgiel za darmo a dla nas 800 zł za tonę?,piechociński to skandal i hańba polskiego rządu!!!

 • blue911

  Oceniono 5 razy 3

  Przeciez Ukrainiec to nasz najwiekszy przyjaciel ,hahahh! Dawajcie sie nabijac w butelke dalej, drodzy decydenci.

 • niepiszglupot

  Oceniono 5 razy 5

  "Najokrutniejsza zbrodnia na Polakach w dziejach" jest pomijana milczeniem? "To dziwne"


  "Ma­so­we mordy, jakie miały miej­sce na Wschod­nich Kre­sach Rze­czy­po­spo­li­tej w cza­sie II wojny świa­to­wej, z apo­geum w nie­dzie­lę 11 lipca 1943 r. , a któ­rych do­pu­ści­li się ukra­iń­scy na­cjo­na­li­ści na Po­la­kach, ale i swo­ich po­bra­tym­cach także, są czę­sto po­mi­ja­ne mil­cze­niem. Bo temat to nie­wy­god­ny po­li­tycz­nie i po­dob­no mógł­by po­psuć re­la­cje pol­sko-ukra­iń­skie" - pisze na swoim blogu w Onet.​pl Józef Szcze­pań­czyk (PSL). "Dziw­ne to, bo to tak, jakby przy­po­mi­na­nie o hi­tle­row­skich obo­zach za­gła­dy psuło sto­sun­ki pol­sko-nie­miec­kie" - do­da­je.

  wiadomosci.onet.pl/kraj/najokrutniejsza-zbrodnia-na-polakach-w-dziejach-jest-pomijana-milczeniem-to-dziwne/z4m5k?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=allonetsg_info_dsainfo

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX