Zuckerberg na Facebooku: Daję 25 milionów dolarów na walkę z Ebolą

Założyciel Facebooka Mark Zuckerberg i jego partnerka Priscilla ofiarowali 25 mln dolarów na Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom (CDC) - rządową amerykańską agencję, która szuka leku na wirusa Ebola. Ta okazała suma nie wygląda jednak tak imponująco przy 100 milionach, za które - według ?Forbesa? - Zuckerberg miał kupić fragment wyspy na Hawajach..
"Epidemia Eboli jest w krytycznej fazie. Do tej pory zachorowało 8400 osób. [Wirus] szybko się rozprzestrzenia. (...) Musimy go opanować, aby nie mieć do czynienia z kolejnym kryzysem na globalną skalę jak HIV czy polio, z którymi będziemy walczyć przez dziesięciolecia" - napisał na Facebooku Mark Zuckerberg:

Zuckerberg dał 25 mln dolarów na walkę z Ebolą...

Współtwórca Facebooka poinformował, że wraz ze swoją żoną Priscillą Chan przekaże na rzecz Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom - amerykańskiej rządowej agencji, która zajmuje się m.in. opracowywaniem leku na Ebolę - 25 mln dolarów.

"Wierzymy, że nasza dotacja to najszybszy sposób, by pomóc CDC i jej ekspertom zapobiec takiemu rozwojowi wypadków" - napisał Zuckerberg. Podkreślił, że pieniądze w tym przypadku pójdą "na ludzi, którzy zakładają centra opieki, szkolą lokalny personel i pomagają identyfikować przypadki Eboli".

Zuckerberg jest jednym z najpopularniejszych ludzi na Facebooku. Jego profil śledzi ponad 30 milionów ludzi, a to, co napisze, zawsze jest szeroko komentowane. Wielu internautów pochwaliło twórcę największej sieci społecznościowej świata za zwrócenie uwagi na coraz większe zagrożenie, jakim jest rozprzestrzeniająca się epidemia wirusa Ebola:...a za 100 mln kupił ziemię na Hawajach?

Ogromna kwota przekazana na walkę z Ebolą będzie jednak wyglądać mniej imponująco, jeśli potwierdzą się informacje "Forbesa". Według amerykańskiego miesięcznika jego źródła potwierdziły, że Zuckerberg kupił dwie wielkie nieruchomości na hawajskiej wyspie Kauai.

Przedstawiciele Facebooka odpowiedzieli jednak na pytanie "Forbesa" krótko - że "nie komentują pogłosek i spekulacji".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Więcej o:
Komentarze (33)
Zuckerberg na Facebooku: Daję 25 milionów dolarów na walkę z Ebolą
Zaloguj się
 • ka34tom

  Oceniono 1 raz 1

  Dziennikarze specjalnie dają takie teksty , żeby głupcy się denerwowali i pisali : dał tylko 25 mln a wyspę kupił itd... Większość nie daje nic i dobrze?

 • mohni

  Oceniono 11 razy 9

  a jak ja dam 100 zł na cel charytatywny a potem kupie sobie dżinsy za 400 zł to tez będzie moja donacja mniej imponująca ? to może pozostane przy dżinsach skoro tym tokiem myślenia moje dobroczynne działania okazać się mogą kontrowersyjne ? czy takim tokiem myślenia powinniśmy się kierować? czy może mam zostać ascetą i odmawiać sobie przyjemności w zamian za ratowanie innych ?

 • aprox99

  Oceniono 10 razy -4

  Dam chętnie 1000zł na zwalczenie Isra ela

 • aprox99

  Oceniono 9 razy -5

  żyd robi reklamę

 • Oceniono 9 razy -1

  mogl dac zero wy smiecie... ZERO, a dal 25 mln dolarow. Wy tyle nie dacie chocby nie wiem co. Gowno wam do tego, na co wydaje reszte swoich pieniedzy. Wychodza tutaj i pekaja wasze zalosne polskie dupska, wychodzi to jak jestescie biedni materialnie i umyslowo. Przeczytajcie swoje komentarze, a potem obejrzyjcie sobie pare filmow testovirona, to moze, MOZE zrozumiecie o co mu i mi chodzi. Ale on jest czlowiekiem wyksztalconym, wy najwyrazniej nie.

 • dziuraweportki

  Oceniono 8 razy 2

  A Wy na tacę dajecie więcej niż wydajecie na życie ? Po co takie pier.... ?

 • aprox99

  Oceniono 12 razy -4

  Ebola napletka ci nie zje bo go nie masz!

 • tif77

  Oceniono 63 razy 49

  Boże jak Wy jesteście płytcy... to jego prywatna kasa mógł kupić wyskę za 200 mln a na ebolę nie dać nic i ch... wam do tego więc ogarnijcie się z tymi newsami i docencie, ile Wy ofiarowaliście kasy na walkę z tym wirusem ?

 • iremus

  Oceniono 12 razy -4

  Nie bój się! E-bola koszernych nie tyka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX