Setki policjantów starły się z demonstrantami w Hongkongu

W pobliżu budynków rządowych w Hongkongu wybuchły starcia między demonstrantami a policją. Agencja Associated Press pisze o ?setkach policjantów?, którzy skonfrontowali się z protestującymi.
Na razie brak szczegółów dotyczących starć. Wiadomo, że wcześniej siły porządkowe przystąpiły do trzeciej już akcji usuwania barykad wzniesionych na ulicach miasta. Barykady stały w pobliżu budynków lokalnych władz i centrum finansowego Hongkongu.

Jest to już trzecia tego rodzaju akcja policji w ciągu ostatnich dwóch dni wymierzona przeciwko demonstrantom, w większości studentów. Funkcjonariusze przy pomocy pił mechanicznych i ciężkiego sprzętu usuwają barykady tamujące ruch uliczny.

Demonstracje w Hongkongu

Na trwających od końca września demonstracjach protestujący domagają się reform politycznych, w tym nieingerowania Pekinu w zaplanowane na 2017 r. pierwsze w historii wybory powszechne, oraz dymisji szefa lokalnej administracji Leung Chun-yinga.

Początkowo protesty zyskały szerokie poparcie mieszkańców miasta będącego jednym z czołowych centrów finansowych Azji. Jednak poparcie zaczęło się zmniejszać, kiedy przedłużające się demonstracje praktycznie sparaliżowały ruch uliczny i częściowo także życie całego miasta. W poniedziałek doszło do gwałtownych starć między demonstrantami i przeciwnikami protestów.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Więcej o:
Komentarze (6)
Setki policjantów starły się z demonstrantami w Hongkongu
Zaloguj się
 • tuskowyemeryt

  Oceniono 8 razy 2

  Będzie i tutaj zlot kacapii arcyinteligentnie porównującej Hongkong do Donbasu?

 • baby1

  Oceniono 18 razy -6

  To wstrętni separatyści chcieliby naruszyć integralność terytorialną Chin. UE i USA muszą dać im popalić. Tylko na kogo teraz nałożyć sankcje za żółtych ludzików?

 • supertlumacz

  Oceniono 22 razy -10

  Starcia z policją są tylko w komunikatach PAP.
  Policjantów jest więcej niż protestantów, policja chroni ich przed masakrą niechętnych protestantom tłumów
  (1) Z perspektywy Chin
  forum.wolna-polska.pl/viewtopic.php?f=6&t=883

 • micdep

  Oceniono 14 razy 4

  Zapomnieli wspomniec o tych demonstrantach w Kijowie .. to za blisko to nie mozna ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX