Są wyniki badań DNA ciała mężczyzny wyłowionego z morza w Bułgarii. To druga ofiara z zaginionej pary polskich studentów

Potwierdziły się przypuszczenia co do tożsamości drugiego ciała znalezionego we wrześniu u wybrzeży Bułgarii. Wyniki badań DNA wykazały, że mężczyzna wyłowiony z morza to zaginiony Polak - poinformowała konsul Katarzyna Deda w rozmowie z portalem Gazeta.pl. Chłopak i jego dziewczyna zaginęli w Złotych Piaskach 6 września.
22-letnia Joanna i 25-letni Maksymilian razem ze znajomymi wyjechali na wakacje do Złotych Piasków. 6 września wszyscy razem bawili się w jednej z dyskotek. Ich znajomi wrócili wcześniej do hotelu. Para została na imprezie. Kilka godzin później studenci wyszli z dyskoteki, ale zamiast do pokoju wybrali się nad morze. Wtedy widziano ich po raz ostatni.

Obydwoje utonęli

Na drugi dzień, kiedy Joanny i Maksymiliana nie było w pokoju zaniepokojeni znajomi zaalarmowali policję. Poszukiwania studentów trwały kilka dni. W połowie września wyłowiono z morza dwa ciała. Były oddalone od siebie o 120 km. Analiza DNA kobiety szybko potwierdziła, że to zaginiona studentka. Wyniki badań mężczyzny poznaliśmy dopiero teraz. - Przyczyną śmierci obydwojga studentów było utonięcie - potwierdza w rozmowie z nami konsul Deda.

Śmierć studentów to nieszczęśliwy wypadek. Śledczy już wcześniej wykluczyli morderstwo. Na ciałach nie było żadnych obrażeń. Konieczne było jednak przeprowadzenie testów DNA. Dopiero teraz, po otrzymaniu ich wyników, ciało mężczyzny może zostać sprowadzone do Polski. Stanie się to w tym tygodniu.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (13)
Są wyniki badań DNA ciała mężczyzny wyłowionego z morza w Bułgarii. To druga ofiara z zaginionej pary polskich studentów
Zaloguj się
 • Oceniono 2 razy -2

  To wszystko kłamstwa !!!
  Nie chce im się szukać sprawców. Nie musiały być obrażenia, do wody można wepchnąć.

 • sselrats

  Oceniono 25 razy -15

  Mial szczescie, ze nie w zimnym Baltyku.

 • awaro36

  Oceniono 20 razy 0

  SWIETNE MORZE czyste jeszcze tanie kwatery dobre proste jedzenie 4x lepiej niz nad polskim morzem tylko ten dojazd makabryczny.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 71 razy 63

  Podobny wypadek miał miejsce 36 lat temu. Dokładnie. Para młodych ludzi "wczasowała" we wrześniu na czarnomorskim wybrzeżu w Bułgarii, nie pamiętam czy było to akurat w Złotych Piaskach czy gdzieś tam. W każdym razie para potrafiących doskonale pływać ludzi została wessana podczas przybrzeżnej kąpieli przez jakąś przydenną falę będącą skutkiem zjawisk sejsmicznych (?). Ciało mężczyzny odnaleziono jakoś tak po 2-3 dniach, kpbity po niemal miesiącu. Nie ma co się "dziwować", a współczuć, bo to straszna tragedia. Chamy ze swymi dowcipasami na drzewo!

 • mukazy1988

  Oceniono 46 razy 26

  fajne auta ma bulgarska policija

 • gonzo44

  Oceniono 80 razy -36

  ale obydwoje razem tak sobie po prostu utonęli? obydwoje nie umieli pływać? obedwoje weszli do tej samej zbyt głębokiej wody? dziwne...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX