Der Spiegel: Merkel odmówiła spotkania z Putinem

Spotkanie kanclerz Angeli Merkel i prezydenta Władimira Putina, którą planowano na koniec miesiąca w Soczi, odwołano ze względu na ?niestabilną sytuację na Ukrainie?.
"Konflikt na Ukrainie znacznie pogorszył atmosferę między Niemcami a Rosją" - pisze Der Spiegel. Oprócz spotkania Merkel z Putinem, odwołano także konsultacje międzyrządowe obu krajów. "Ze względu na napiętą sytuację, międzyrządowe konsultacje nie byłyby użyteczne" - pisze tygodnik, powołując się na źródło w niemieckim rządzie.

Rozmowy między rządami i ministrami obu krajów były zaplanowane na koniec miesiąca w Soczi. Miały odbywać się równolegle do spotkania niemieckich i rosyjskich polityków oraz działaczy w Petersburgu.

Niemieckie organizacje pozarządowe odmówiły jednak swojego udziału w spotkaniu "Petersburski Dialog", który w 2001 roku zapoczątkował kanclerz Gerhard Schroeder i prezydent Władimir Putin.

"Nie chcemy uczestniczyć w tworzeniu fasady potiomkinowskiej o nazwie "dialogu społeczeństwa obywatelskiego" - napisali w liście do kanclerz Angeli Merkel m.in. przedstawiciele fundacji Heinricha Boella, Amnesty International i Greenpeace.Jedna z najodważniejszych książek, jakie napisano o Putinie. Sprawdź >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (102)
Der Spiegel: Merkel odmówiła spotkania z Putinem
Zaloguj się
 • harry.gata

  Oceniono 4 razy 2

  трахнуть
  Путинa

 • blue911

  Oceniono 7 razy -5

  Jacy Wy naiwni jestescie!........Wierzycie w te propagandowe bzdury?

 • blue911

  Oceniono 13 razy -3

  Glupki malorolne z GW: nie siejcie propagandy! Merkel dzis miala wazne spotkanie z f-ma Volkwagen I ich chinskim partnerem FAW I ich rzadowym przedstawicielem na przedluzenie istniejacej umowy licenyjnej na nastepne 25 lat. Oczywiscie,ze bedzie pilnowac chleba dla swojej rodzimej firmy I tysiecy pracownikow,a nie bujac sie na niewiele znaczacej konferencji z Putinem I innymi kuklami z krajow NWP. Wasza wiarygodnosc spada do minusowych wartosci w ostatnich czasach. Co za przedszkole!

 • unamatita

  Oceniono 5 razy -3

  Wołodia nie martw się, może Ewa - premier na ciężkie czasy się z tobą sPOtka?
  u.

 • blue911

  Oceniono 11 razy -5

  Ona to sobie moze. Rusek zakreci jej gaz I paliwo I bedzie drugi Stalingrad,hahah.

 • nie-tak

  Oceniono 14 razy 2

  No tak Der Spiegel, co mozna sie spodziewac po nim?
  Nie odmowila tylko przesunela termin.
  A juz nieswiadomi Polacy bija brawo. Najpierw sie w 100% przekonac, a pozniej bic brawo albo zaniechac tego.

 • 1group

  Oceniono 8 razy -6

  Odkąd władze niemieckie zaczęły spotykać się z Polakami,rozum im odebrało ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX