Kaczyński: PiS się rozpełzł i trzeba z tym skończyć. Każdy wyskok będzie surowo karany

- Partia się rozpełzła i trzeba z tym skończyć. Brak należytej pracy w kampanii i każdy wyskok, który jej zaszkodzi, będzie surowo karany. Usunięciem z listy - te słowa wg ?Rzeczpospolitej? miał wygłosić prezes PiS Jarosław Kaczyński na posiedzeniu klubu.
Posiedzenie odbyło się nie, jak zwykle, w Sejmie, ale w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie - podaje "Rzeczpospolita". Według gazety Kaczyński chciał "wywołać wrażenie szczególnej mobilizacji", bo na co dzień przy Nowogrodzkiej zjawiają się tylko najbliżsi jego współpracownicy.

"W nowej kadencji mogę wymienić pół klubu":

- Jeśli nie będę miał pewności, że zdobędziemy samodzielną większość, to w nowej kadencji wymienię pół klubu. Na listach będą tylko ci, którzy na pewno nie zdradzą - powiedział lider opozycji do najważniejszych polityków ugrupowania. Jego wypowiedź cytuje "Rz". Kaczyński dodał, że jego parlamentarzystom "nie pomogą żadne buziaczki", co miało być aluzją do kilku posłanek, które tak się z nim witają.

Pod koniec września PiS wprowadził nowe reguły medialne. "Kaczyński zakomunikował, że w PiS powstanie lista osób, które mogą wypowiadać się w mediach na dany temat. Ma ją osobiście akceptować prezes PiS, a w kampanii szefowie sztabów wyborczych" - podaje "Rzeczpospolita".

Kto wygra wybory samorządowe?

Najbliższa okazja, przy której może wykazać się PiS, to wybory samorządowe, które odbędą się 16 listopada. Partia Kaczyńskiego w wyborach do sejmików wojewódzkich wystartuje razem z ugrupowaniami Polska Razem i Sprawiedliwa Polska.

To daje jej spore szanse na zwycięstwo, choć według ostatniego sondażu CBOS wybory wygra Platforma Obywatelska. Trzeba jednak zaznaczyć, że w opublikowanym 3 października badaniu do poparcia PiS nie wliczono głosów wyborców Polski Razem i Sprawiedliwej Polski.

Partie i koalicje startują w wyborach do sejmików [INFOGRAFIKA] >>

Więcej o posiedzeniu PiS w nietypowym miejscu w "Rzeczpospolitej" >>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Więcej o:
Komentarze (402)
Kaczyński: PiS się rozpełzł i trzeba z tym skończyć. Każdy wyskok będzie surowo karany
Zaloguj się
 • johniii

  Oceniono 1 raz 1

  STRACH MA WELKIE OCZY

 • johniii

  Oceniono 1 raz -1

  Komentarz nie pojawi się wkrótce.

 • johniii

  Oceniono 1 raz -1

  Ale szczek,.... komentarze przestraszonych najemnikow przescigaja sie w atakach na PiS i Prezesa dr Jaroslawa Kaczynskiego - nastepny etap to bedzie wycie ze strachu ze sitwa upadla.

 • jabo23

  Oceniono 2 razy 2

  Ależ Prezes ma rację!
  Czas z PISdzielstwem skończyć. Raz na zawsze.

 • vertigo13

  Oceniono 3 razy 3

  .

  I przyszedl jarek
  I przyniosl paczki,
  caluje raczki,
  caluje raczki...

  ..)

 • d-dedimery

  Oceniono 4 razy 2

  Rozpełzło się robactwo prezesowi-robalowi....

 • jojo148

  Oceniono 2 razy -2

  Szkoda, że Kaczyński nie powiedział: PiS będzie partią tą samą, ale nie taką samą.

 • kmicic-1-1

  Oceniono 5 razy 3

  Gość jest popaprany stary spetryczały kawaler ciągle był przy mamusi bez żony dzieci jakiego kolwiek pojęcia o rodzinie o nowoczesnym społeczeństwie czyli normalnie dziad, wziął za pysk kilku gości trochę "beretek" od O. Tadzia i udaje wielkiego przywódcę. Szkoda że w nowoczesnym Europejskim kraju jest jeszcze tyle ciemnogrodu co głosuje na takie dziwadła co obiecują próżniakom natychmiastowy dobrobyt.

 • rezun-one

  Oceniono 4 razy 4

  PZPR zmartwychwstała, znowu konsolidacja szeregów i walka ze wszystkimi odchyleniami.
  Ile razy to już przerabialiśmy i zawsze kończyło się wywaleniem WODZA.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX