Nowak wróci do Platformy? Halicki nie zaprzecza. "Współczuję mu tej presji, nie jest łatwo"

- Myślę, że musi się przede wszystkim zakończyć postępowanie sądowe. Liczę na to, że sprawa będzie zamknięta i wyjaśniona właśnie na wokandzie sądowej - mówił o powrocie Sławomira Nowaka do PO Andrzej Halicki w Polsat News. Podkreślił, że decyzja byłego ministra o zachowaniu mandatu poselskiego to jego "indywidualna decyzja".
- Proszę pozwolić Sławomirowi Nowakowi podjąć tę decyzję samemu. Myślę, że podjął decyzję, która jest związana także z jego obowiązkami, z jego zadaniami. Zgodnie z sumieniem rozstrzygnął to sam. Będzie poddany weryfikacji, wyborcy ocenią. Współczuję mu tej presji, bo nie jest łatwo - stwierdził w Polsat News minister administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki.

Zaznaczył jednak, że sam "zachowałby się raczej konsekwentnie".

- To jest indywidualna decyzja Sławomira Nowaka. Nie jest łatwo, proszę mi wierzyć. Widzę, jaka sytuacja ma miejsce czy na korytarzach, czy na sali i czy nawet na posiedzeniu komisji - tłumaczył Halicki.

Halicki pytany czy Sławomir Nowak ma jeszcze szanse na powrót do PO stwierdził: - Myślę, że musi się przede wszystkim zakończyć postępowanie sądowe. Liczę na to, że sprawa będzie zamknięta i wyjaśniona właśnie na wokandzie sądowej.

"Decyzja o mandacie subiektywna"

Po wybuchu afery podsłuchowej, Sławomir Nowak złożył rezygnację z członkostwa w PO i zadeklarował, że zrzeknie się mandatu poselskiego.

"W związku z kolejnym atakiem na moją osobę, a przez to także na PO, nosząc się już od pewnego czasu z zamiarem zakończenia działalności politycznej, w dniu dzisiejszym złożyłem rezygnację z członkostwa w PO" - pisał Nowak w oświadczeniu.

Nowak zmienił jednak zdanie i postanowił wrócić do pracy w Sejmie. O deklaracjach o rezygnacji z mandatu przypomniał mu na Twitterze dziennikarz "Polityki" Wojciech Szacki.

"Prawda jest obiektywna - tu się nic nie zmienia, a decyzja o mandacie subiektywna - moja i tylko moja - jako taka może się zmieniać" - napisał na Twitterze Sławomir Nowak. To odpowiedź byłego ministra na pytanie, dlaczego wciąż nie złożył mandatu posła."Indywidualna sprawa posła Nowaka"

W podobnym tonie jak Andrzej Halicki wypowiada się szef klubu PO Rafał Grupiński.

Zapytany o obietnice Sławomira Nowaka, stwierdził, że faktycznie "lepiej jest, jeśli ludzie są konsekwentni". Dodał jednak, że "Nowak dziś jest w wystarczająco trudnej sytuacji". - Nie widzę powodu, żeby dodatkowo wywierać na niego presję - powiedział, zaznaczając, że nie ma zamiaru interweniować ws. złożenia przez Nowaka mandatu.

- Mandat poselski to indywidualna sprawa posła Nowaka - powiedział. - Poza tym jest zasada domniemania niewinności. To zasada rzymska i sprawdzona - dodał.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Więcej o:
Komentarze (221)
Nowak wróci do Platformy? Halicki nie zaprzecza. "Współczuję mu tej presji, nie jest łatwo"
Zaloguj się
 • 123jna

  Oceniono 1 raz 1

  Mimo, ze pewnie moj wpis sie nie ukarze albowiem wszystkie w obronie Nowaka sa wyrzucane - chce zawstydzic "moderatora", ktory coraz bardziej przypomina cenzora z Mysiej, mysiego jak ja go nazywam. Jakas lewicowa mlodziez pewnie dorabia sobie i tutaj, calkowicie zgadza sie z najglupszymi, chcmskimi wpisami pisiakow. Pewnie sa to niezbyt piekni, zaniedbani mlodziency, ktorzy nie lubia posla Nowaka juz za sam wyglad bo nie potrafia pragmatycznie ocenic blahej sprawy zegarka i nie chca zaakceptowac artykulow, ktore byly w prasie na temat falszywego bieglego, ktory ocenil zegarek na 17 000 zl NIE WIDZAC GO. Powinien dostac kare ten biegly, podobno jaki majster. Zegarek oceniony zostal przez jubilera z Arkadii na ok. 10 000 zl, tam sprzedaja nowe (Nowaka byl uzywany) w tej cenie. Nagonka, mobbing jest zmasowany. Posel Nowak nie powinien sie wycofywac pod wplywem agresywnego ataku na niego. Tutaj sie wpisujacy - jestescie zlymi, prymitywnym ludzmi, tacy jak Wy psujecie panstwo polskie najbardziej. desant z Pipidowka i zza Buga, nie mam racji?

 • m.arco

  Oceniono 3 razy 1

  Nowak i Halicki to największe świnie w PO. Ciągną świnie do świni.
  Nowak oskarżył prezydenta Kaczyńskiego o 96-krotne morderstwo w czasie kampanii prezydenckiej Komorowskiego. Co wskazuje,ze takie świństwo to pogląd Komorowskiego..
  Halicki domagał się od Marty Kaczyńskiej zwrotu pieniędzy za katastrofę smoleńską. Określić go bydlakiem, to mało.

 • zbycholj23

  Oceniono 3 razy 1

  Honor w PO- hahahahahahahaha....................

 • olecki11

  Oceniono 3 razy 1

  złodziej złodzieja złodziejem POgania

 • olecki11

  Oceniono 4 razy 2

  no cóż tam każdy jest złodziejem i oszustem bez honoru więc nikomu to nie przeszkadza

 • iremus

  Oceniono 3 razy 1

  Cenzor w obłędzie wycinania wpisów rozjebał system.

 • iremus

  Oceniono 1 raz 1

  Mafia przyjęła syna marnotrawnego, który dał się nagrać.

 • jab-77

  Oceniono 2 razy 0

  normalnie sie wzruszylem, presji biedaczek nie wytrzymuje

 • januszyukio

  Oceniono 3 razy 1

  broń nas panie BOŻE OD TEGO SKOMPROMITOWANEGO człowieka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX