Nowak zapowiadał, że odda mandat. A teraz? "Decyzja o mandacie subiektywna: moja i tylko moja"

"Prawda jest obiektywna - tu się nic nie zmienia, a decyzja o mandacie subiektywna - moja i tylko moja - jako taka może się zmieniać" - napisał na Twitterze Sławomir Nowak. To odpowiedź byłego ministra na pytanie, dlaczego wciąż nie złożył mandatu posła.
Po wybuchu afery podsłuchowej wydawało się, że przyszłość Sławomira Nowaka w polityce jest przesądzona. "W związku z kolejnym atakiem na moją osobę, a przez to także na PO, nosząc się już od pewnego czasu z zamiarem zakończenia działalności politycznej, w dniu dzisiejszym złożyłem rezygnację z członkostwa w PO" - napisał poseł w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze 16 czerwca. Polityk zrezygnował też wtedy z członkostwa w Platformie.

W połowie września "Rzeczpospolita" poinformowała jednak, że Nowak zmienił zdanie i wraca do normalnej pracy w Sejmie. Teraz o deklaracjach o rezygnacji z mandatu postanowił mu przypomnieć na Twitterze dziennikarz "Polityki" Wojciech Szacki:Szacki nie otrzymał jak na razie odpowiedzi na pytanie o powody takiej decyzji:Karierę ministra Nowaka załamała ujawniona przez wprost tzw. afera zegarkowa - b. minister został w lutym  oskarżony o składanie niezgodnych z prawdą oświadczeń majątkowych. Kolejne kłopoty polityka zaczęły się po ujawnieniu przez "Wprost" jego rozmowy z byłym wiceministrem finansów Andrzejem Parafianowiczem; treścią nagrania zainteresowała się prokuratura.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Więcej o:
Komentarze (268)
Nowak zapowiadał, że odda mandat. A teraz? "Decyzja o mandacie subiektywna: moja i tylko moja"
Zaloguj się
 • brasilien

  0

  Wredny typ, po prosty stary politruk.
  Ale kumple nie dadzą mu zginąć, wywindują go z niebytu, zaakceptują.
  Tak działa sitwa

 • Dziadek Antykler

  0

  Kogo mamy w urzędach?. Urzędnicy popełniają bezkarne pomyłki na miliardy złotych.Straż miejska pijaków ładuje do obcych mieszkań itp.itd. Polska stoczyła się do poziomu zacofanych państw afrykańskich - dziki kraj!!!!!.Co na to CBŚ, prokuratura itp. Przez ćwierć wieku politycy walczą jedynie o władze i pieniądze!!!!!.

 • 123jna

  0

  ciekawe, dlaczego nie przyjmujesz mysi cenzorze wpisow broniacych Nowaka?

 • 123jna

  Oceniono 1 raz 1

  Prosze sie nie poddawac tlumowi pisowemu i innym pseudo sprawiedliwym. Ten jeden, tani musze dodac, zegarek to betka w porownaniu z przekretami kaczymi jak FOZZ, SKOKI, Telegraf a dzis nawe wiezowiec przy al. Jerozolimskich. Temu najwiekszemu zlodziejowi w historii RP sie udaje, Panski zegarek osmiesza jedynie urzad Skarbowy. A to Polska wlasnie!

 • ryszard07

  Oceniono 1 raz -1

  Nowak to frajer, nie miał "haków". Żeby go załatwić wystarczył byle zegarek - żenada

 • m.arco

  Oceniono 2 razy 0

  Palikot, Nowak to chyba największe gnidy polskiej polityki wylansowane przez Tuska.

 • tetradrachma

  Oceniono 5 razy 1

  Plujcie, plujcie na p. Nowaka a to przecie banerfuhrer PO. Jarku jesteśmy z tobą.

 • plautilla

  Oceniono 5 razy 1

  Sabotażysto, precz na zawsze z polityki i z życia Polski. Patrzenie przez kraty więzienia przez długie dla pendolinii pendolinisty, to akt łaski zamiast ścięcia łba. Domagam się osadzenia szkodnika za bałagan i wykończenie kolei, złej jakości i najkosztowniejsze w Europie autostrady i inne przestępstwa, szczególnie za kilkuset milionowe zabawki pendolini. Brakuje pieniędzy na domy pomocy, domy dziecka ,na pomoc matkom niepełnosprawnych dzieci przez takich łajdaków.

 • tomekk46

  Oceniono 2 razy 0

  nowak moj nowaczku nie zamknelas izby leci duza mucha wleci ci do ucha

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX