Komentarze (164)
Zdjęła krzyż w pokoju nauczycielskim. Oskarżono ją o kradzież. ''W obecności 50 osób sugerowali, że kradnę też inne rzeczy''
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • redahtor

  Oceniono 16 razy 12

  mogła Pani powiesic pół księżyc ! To na katotalibów działa ! Najpierw robia wielkie kobyle ślepia , pozniej sie pocą , slina leci im z mord i nie wiedza co robic . Pozdrawiam

 • endrju1521

  Oceniono 49 razy 47

  Ja tam za mądry nie jestem, ale głupi też nie jestem.

  Czytam kodeks karny, a tam stoi:

  Art. 194.

  Kto ogranicza człowieka w przysługujących mu prawach ze względu na jego przynależność wyznaniową albo bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

  .................

  Rozumiem, ze jeżeli ktoś jest bezwyznaniowcem, nie musi przebywać w pomieszczeniu

  będącym kaplicą jakiejś sekty religijnej ! ! ! ! !

  W końcu konstytucja mu to gwarantuje ! ! ! ! !

  Art. 53.

  . 6. Nikt nie może być zmuszany do uczestniczenia ani do nieuczestniczenia w praktykach religijnych.

  ( Rozumiem, że miejsce oznaczone jakimś symbolem religijnym,

  jest miejscem odbywania praktyk tej religii.)

  Art. 25.
  .
  2. Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym.

  ( Rozumiem, że jeżeli publiczne władze szkoły godzą się na wieszanie w ich

  pomieszczeniach symboli religijnych, nie są bezstronne, lecz manifestują

  swoje wyznanie i łamią postanowienie konstytucji ! ! ! ! )

  A konstytucja stanowi :

  Art. 8.

  1. Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej.

  ===========================

  Niestety, nasza konstytucja, ma wartość papieru toaletowego.

 • sharn1

  Oceniono 16 razy -12

  "Ale w pokoju nauczycielskim ja jestem współgospodarzem - mówi. W jej opinii miała prawo w tej formie wypowiedzieć swoje zdanie."

  Dlatego była lista z podopisami tępa dzido. Jakby mniej osób chciało krzyż niż nie chciało to by nie zawisł. Kapiszi?

 • plorg

  Oceniono 16 razy -12

  A(nty)teistom widok krzyża wypala oczy. Dobrze, że jeszcze przy tym nie rzygają na zielono.

 • 11111

  Oceniono 20 razy 12

  Pokój nauczycielski to nie kaplica a klasa nie konfesjonał . Chyba że jest inaczej tylko tego klechy nie chcą osobiście wszystkim Polakom powiedzieć.

 • 11111

  Oceniono 18 razy 10

  Zdjęła krzyż i wszystkie święte obrazki we własnym domu została za to skazana przez polski sąd na karę śmierci przez spalenie na stosie . To działo się w XXI wieku.

 • marekguz

  Oceniono 22 razy 12

  Czy ku...wa nikt nie widzi, że to fakt powieszenia a nie zdjęcia krzyż jest niewłaściwy? I że pozwolenie powinni uzyskać Ci, którzy chcą go powiesić. Bo jest to niezgodne z prawem.

 • Ksionc Tomasz

  Oceniono 14 razy -12

  Śmiem powątpiewać w "najwyższą ocenę pracy..." pani Grażyny jako, że jej zachowanie ewidentnie wskazuje na zwykłą głupotę, lub niskie IQ.

  Z jednej strony mówi ona, że nie czepia się o krzyże w innych pomieszczeniach "Ale w pokoju nauczycielskim ja jestem współgospodarzem (...) i miała prawo w tej formie wypowiedzieć swoje zdanie." - czy ona rozumie znaczenie słowa "współgospodarz"? To znaczy, że nie może sobie robić tego co chce, tylko musi zapytać innych "współgospodarzy" o ich zdanie. Jeżeli nie zna się znaczneia słów, kórych się używa, to raczej nie powinno się nauczać.

  Dodatkowo teraz jak jej się oberwało za samowolkę to mówi, że to ona jest pokrzywdzona i chce odszkodowania za "dyskryminację", której sama się dopuściłą zdejmując czyjś symbol religijny - ergo własnoręcznie zdyskryminowała osoby wierzące traktując ich symbol jak byle śmieć. Po za tym rozbawiła mnie kolejna argumentacja, a dokładniej: "Najważniejsze dla mnie jest to, aby sąd uznał, że takie działania, jakie były podejmowane wobec mnie, są niewłaściwe i nie powinny mieć miejsca w demokratycznym państwie prawa", pozwolę sobie zaznaczyć, że sama użyła słów " w demokratycznym państwie" - czyli w państwie, w którym jedna osoba, sama bez pytania innych nie może wejść na stołek i zdjąć symbolu na, kóry demokratyczna większosć się zgodziła... Po raz kolejny ta pani używa słów, których znaczneia nie zna lub po prostu ignoruje kiedy jej jest to na rękę... Nic dziwnego, że nasz system edukacji jest tak nisko oceniany jeżeli reprezentuje go nauczyciel o "najwyższej ocenie pracy" jakim jest pani grażyna...

 • Ksionc Tomasz

  Oceniono 16 razy -12

  Śmiem powątpiewać w "najwyższą ocenę pracy..." pani Grażyny jako, że jej zachowanie ewidentnie wskazuje na zwykłą głupotę, lub niskie IQ.

  Z jednej strony mówi ona, że nie czepia się o krzyże w innych pomieszczeniach "Ale w pokoju nauczycielskim ja jestem współgospodarzem (...) i miała prawo w tej formie wypowiedzieć swoje zdanie." - czy ona rozumie znaczenie słowa "współgospodarz"? To znaczy, że nie może sobie robić tego co chce, tylko musi zapytać innych "współgospodarzy" o ich zdanie. Jeżeli nie zna się znaczenia słów, których się używa, to raczej nie powinno się nauczać.

  Dodatkowo teraz jak jej się oberwało za samowolkę to mówi, że to ona jest pokrzywdzona i chce odszkodowania za "dyskryminację", której sama się dopuściła zdejmując czyjś symbol religijny - ergo własnoręcznie zdyskryminowała osoby wierzące traktując ich symbol jak byle śmieć. Po za tym rozbawiła mnie kolejna argumentacja, a dokładniej: "Najważniejsze dla mnie jest to, aby sąd uznał, że takie działania, jakie były podejmowane wobec mnie, są niewłaściwe i nie powinny mieć miejsca w demokratycznym państwie prawa", pozwolę sobie zaznaczyć, że sama użyła słów " w demokratycznym państwie" - czyli w państwie, w którym jedna osoba, sama bez pytania innych nie może wejść na stołek i zdjąć symbolu na, który demokratyczna większość się zgodziła... Po raz kolejny ta pani używa słów, których znaczenia nie zna lub po prostu ignoruje kiedy jej jest to na rękę... Nic dziwnego, że nasz system edukacji jest tak nisko oceniany jeżeli reprezentuje go nauczyciel o "najwyższej ocenie pracy" jakim jest pani Grażyna...

 • ryllaa

  Oceniono 17 razy 11

  Ludzie, to, co wyprawiają katole, zaczyna być groźne! Jeszcze trochę, a zaczną rozpalać stosy i zmuszać do obowiązkowego uczestnictwa w kościelnych szopkach! W państwowym przedszkolu w Wilkowicach koło Leszna w każdy I piątek miesiąca wszystkie dzieciaki OBOWIĄZKOWO maszerują do kościoła!!! Co z tego, że jest to wbrew Konstytucji? Tak zarządził pleban!

 • patriotaa

  Oceniono 20 razy -10

  W pozwie powołuje się m.in. na art. 11 Kodeksu pracy: "Jakakolwiek dyskryminacja w zatrudnieniu, bezpośrednia lub pośrednia, w szczególności (...) ze względu na wyznanie (...) jest niedopuszczalna". Mowa jest także o kilku paragrafach art. 18 Kodeksu pracy, w tym: "Przejawem dyskryminowania jest (...) niepożądane zachowanie, którego celem lub skutkiem jest naruszenie godności pracownika i stworzenie wobec niego zastraszającej, wrogiej, poniżającej, upokarzającej lub uwłaczającej atmosfery".
  A czy pani matematyczka zdejmując krzyż nie obraziła pozostałych nauczycieli według powyższych paragrafów? Zdejmując krzyż samowolnie obraziła pozostałych pracowników w szkole i dopuściła się czynu karalnego. jeśli jej krzyż przeszkadzał powinna wystąpić z wnioskiem do dyrektora o zdjęcie krzyża a nie samowolnie zdejmować. Jeśli ta pani nie zostanie ukarana to dojdzie do samowoli w szkole. pan nauczyciel od niemieckiego zdejmie godło polskie -ORŁA- I ZAWIESI CZARNĄ WRONĘ DWUGŁOWĄ godło niemieckie albo swastykę zawiesi.

 • Ryszard Kubaszko

  Oceniono 18 razy -18

  Obrońcy "prawa" do nicości pani nauczycielki jakoś pomijają prawo warszawiaków do nie zaśmiecania przestrzeni publicznej symbolami dewiantów, jak ma to miejsce na Pl. Zbawiciela.

 • dziadekjam

  Oceniono 9 razy -1

  PRL. Przychodzi pacjent do lekarza.
  - Panie doktorze, boli mnie krzyż...
  - Zapisz się pan do partii, to będzie pana legitymacja bolała.

 • antekpociecha

  Oceniono 38 razy 32

  Gorzej niż za PRL czyli pod poprzednia okupacją, pachołki kolaboranci niszczą niewinnych ludzi którzy odważyli się przeciwstawić złu

 • 5th_element

  Oceniono 52 razy 40

  brawo, cud kobieta! Miałam szczęście do nauczycieli matematyki podczas swej edukacji. Jestem pewna że i tę nauczycielkę uczniowie wspominają z sentymentem i szacunkiem.

 • Alicja Żebrowska

  Oceniono 47 razy 39

  Jeżeli krzyż jest znakiem sakralnym powinien być wieszany,stawiany w miejscu sakralnym a od tego są kapliczki,kościoły.Jeżeli jest się osobą wierzącą należy to zachować dla siebie a nie narażać innych na słuchanie i oglądanie rzeczy dla nich niewłaściwych.Dlaczego ludzie niewierzący muszą znosić pajacowanie ludzi wierzących a w drugą stronę jest to niewłaściwe czy też jak niektórzy uważają nie moralne.Kto dał prawo wierzącym mówić co jest właściwe a co nie ?

 • tsuranni

  Oceniono 39 razy 33

  Ryba Darwina jest międzynarodowym symbolem ateizmu podobnie jak litera A wpisana w koło. Księżulek niedoinformowany, ale to mnie akurat nie dziwi

 • fakiba

  Oceniono 70 razy 62

  Miejsce krzyża jest w kościele , ewentualnie w mieszkaniu , jeśli ktoś ma takie życzenie

 • fakiba

  Oceniono 47 razy 39

  Katole kłamią najbardziej , oni przestrzegania przykazań wymagają tylko od innych , ich to nie dotyczy

 • r.maszkowski

  Oceniono 69 razy 65

  Dyrektorka do spółki z księdzem rozpętała wojnę ideologiczną i dziwi się, że komuś zależy na przestrzeganiu gwarantowanego prawem (ustawą o wolności sumienia i wyznania) świeckiego charakteru państwa.

 • dziadekjam

  Oceniono 31 razy 21

  Może czas na "eksperyment" i krzyż zakryć reprodukcją Matki Boskiej Częstochowskiej?
  W końcu z dwojga złego lepiej patrzeć na kobietę z dzieckiem niz na roznegliżowanego faceta wiszącego na krzyżu.

 • i_am_keyser_soze

  Oceniono 91 razy 83

  Niech tylko Terlikowski i Episkopat wyskoczą znowu z prześladowaniami katolików. Okazuje się ze wystarczy mieć inny światopogląd niż katolicki i natychmiast stajesz się popychadłem, grożą ci utratą pracy i reputacji. Furda 30 lat nienagannej pracy, liczy się tylko to czy zgadzasz się z proboszczem. A ksiądz etyk powinien się wstydzić komentarza który wygłosił i powinien za niego przeprosić, bo albo mamy neutralne światopoglądowo państwo prawa któremu to prawu również ksiądz podlega albo jest to państwo wyznaniowe w którym krzyż na ścianie ma więcej praw niż człowiek.

 • t0maszek44

  Oceniono 97 razy 87

  "Pani Grażyna rozpętała w swojej szkole wojnę ideologiczną - mówi etyk". Jakby krzyż nie wisiał to ona by go ściągała. Kto więc wojnę zaczął?

 • iremus

  Oceniono 65 razy 59

  Święta inkwizycja-reaktywacja. Bravoooo!!! ISIS nie może być lepsze.

 • siwywaldi

  Oceniono 146 razy 134

  Pani Grażyna rozpętała w swojej szkole wojnę ideologiczną, której - jeśli nawet nie chciała - to jednak się jej doczekała - mówi etyk.
  ================
  A kto zaczął? Czy ten kto krzyż powiesił, czy ten co go zdjął?
  ---------------------

  Ks. prof. podkreśla też, że: - nie tylko w Polsce - zauważa niebezpieczną tendencję kulturową "oczyszczania przestrzeni publicznej ze znaków religijnych". - Krzyż jest znakiem sakralnym dla ludzi wierzących. I należy tych ludzi szanować:
  ==============================
  Rozumiem że zgodnie z filozofią księdza-etyka, ludzi niewierzących szanować nie należy.

  A najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że pani minister zamiast STANOWCZO zainterweniować i przypomnieć że szkoły publiczne są placówkami ŚWIECKIMI, mówi jedynie, że "jest bardzo ciekawa tego procesu".

 • kczyna

  Oceniono 47 razy 41

  "Ale takich symboli nie mają."
  Czyli zero symboli na ścianie.
  Krzyż,Gwiazda Dawida,Półksiężyc.....I całą ścianę można zapaskudzić.

 • setpio

  Oceniono 29 razy 19

  myślokształtu męki i zniewolenia trzeba bronić od bałtyku po tatry. żeby sobie niewolnicy nie przypominali, że cała ta historia jest o zmartwychwstaniu....

 • dziadekjam

  Oceniono 85 razy 69

  - Złości mnie pytanie, które słyszę "a co ci ten krzyż przeszkadzał?". Powinniśmy zacząć od innego pytania i zapytać osoby, które wieszają wszędzie krzyże, dlaczego one to robią? - opowiada nam pani Grażyna.
  ==============================================================
  Krzyż powieszony w Sejmie sprzecznie z prawem powinien pani, pani Grażyno, coś wyjaśnić.
  Nie ma mocnego, żeby go zdjąć, a Trybunał Konstytucyjny nie widzi w tym naruszenia neutralności światopoglądowej państwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX