Newsweek: Kaczyński zapowiedział, że jak za rok przegra wybory, to ustąpi

- Jeśli PiS przegra wybory parlamentarne, to ustąpię z funkcji prezesa - takie słowa miały według ?Newsweeka? paść na posiedzeniu komitetu politycznego PiS. A wypowiedzieć miał je nie kto inny, tylko Jarosław Kaczyński. Tygodnik potwierdził tę wypowiedź u trzech uczestników spotkania.
Jarosław Kaczyński robi się coraz starszy. A na dodatek niewiele może zrobić, żeby przełamać klimat w partii, w której, zdaniem "Newsweeka", "nie czuć bojowego ducha". Mało kto ma w partii wierzyć, że Prawo i Sprawiedliwość zdoła wygrać następne wybory tak, aby samodzielnie objąć władzę. I choć szef PiS na posiedzeniu komitetu politycznego miał mobilizować, przywoływać coraz gorsze sondaże, w których PO dogania PiS, to na koniec miał właśnie powiedzieć coś, co brzmi jak zapowiedź odejścia: "Jeśli przegramy przyszłoroczne wybory, to ustąpię ze stanowiska".

Newsweek: W PiS już myślą, co po Kaczyńskim

Według "Newsweeka" najbliżsi współpracownicy Jarosława Kaczyńskiego, zamiast wspierać lidera w przyszłorocznych wyborach i próbować odsunąć PO od władzy po 8 latach, już szykują się do walki o schedę po prezesie. I chodzi tu, zdaniem tygodnika, o dziedzictwo "zarówno polityczne, jak i finansowe".

Tygodnik potwierdził swoje informacje w trzech źródłach, które były obecne na posiedzeniu komitetu politycznego PiS. Ale niektórzy dziennikarze przeczą tym doniesieniom:

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Więcej o:
Komentarze (258)
Newsweek: Kaczyński zapowiedział, że jak za rok przegra wybory, to ustąpi
Zaloguj się
 • matitalolo

  0

  Taaa, ustąpi ze stanowiska prezesa. Bo, zostanie "ukochanym przywódcą", generalissimusem, duce albo fuhrerem. Wybór należy do czytającego.

 • albacor

  0

  Sie usmiałem: "jak brat będzie prezydentem to ja nie będę premierem" Znowu łgamy prezesuńciu

 • lspi

  0

  Jarosław Kaczyński to stary dinozaurus polskiej polityki, który od 8 lat przegrał wszystkie wybory parlamentarne. To nadszedł już czas politycznej a nawet normalnej emerytury dla 65 letniego staruszka. Pora panie prezesie pomyśleć o następcach, którzy rwą się do pisowskiej władzy.

 • a.k.traper

  0

  Dawno pisałem, że J.Kaczyński ma inna wizje polityczna niż to co realizuje jego otoczenie, jest izolowany i głaskany byleby tylko nie próbował ponownie dojść do władzy, jego trzoda umie tylko ryc i chrząkać jak czas na koryto, poza tym sa mało ambitnie, złośliwi, czasem chamscy i życiowo nieudaczni, robią bardzo niedobrą robotę działaczom w terenie, opozycja to dla nich złota robota, zagrożeniem rządzenie, gdyby PO spiknęło się z młodszym SLD, które troszkę ma przetrącony garb to PiS by odżył ale i szybko znikł, nie miałby szans nawet na harcowanie w mediach, dla Polaków tez ten układ byłby zdrowszy.
  Mnie ciekawi dlaczego J.Kaczyński poszedł na wojne z Tuskiem zamiast razem budować, wygrałby na tym co widac po PSL, chyba są po prostu za głupi?:)))
  Następna ciekawostka to naczelny członek PiS Hofman, co zrobi on i czy zbierze po twarzy od partyjnych kolegów bo należy mu się jak psu kość, do której partii go zaniesie?:)))

 • poszlazimadomorza

  0

  Przecież powiedział, że z tej funkcji może go tylko odwołać Bóg. Czyby przeczuwał przeznaczenie. Ale nie ma się z czego cieszyć. W PiSie jest tylu oszołomów i nawiedzonych, że Jarosław Kaczyński przy nich to mały pikuś.

 • esteta50

  0

  czlowieku dotrzymaj przynajmniej raz danego slowa

 • p.bera

  0

  o co to to nie, nie mozemy do tego dopuscic, wszyscy do urn w najblizszych wyborach i oddajemy glosy na PIS!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX