"Ideologiczna rewolucja kulturowa". Episkopat o konwencji przeciw przemocy wobec kobiet

Wprowadzenie ideologicznej rewolucji kulturowej i ukierunkowanie na walkę z małżeństwem i rodziną - takie zarzuty wobec Konwencji Rady Europy o przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej wysuwa rada ds. rodziny KEP.
"Konwencja Rady Europy o przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej rodzi liczne kontrowersje i dyskusje, do których Rada do Spraw Rodziny Konferencji Episkopatu Polski pragnie się ustosunkować" - czytamy w oświadczeniu.

Rada przyznaje, że przemoc jest zjawiskiem wymagającym "przeciwdziałania na wielu polach" i zaznacza, że Kościół - przez głoszenie Ewangelii, prowadzenie nauczania przedmałżeńskiego i działania ruchów katolickich - stara się, aby "relacje pomiędzy ludźmi były oparte na życzliwości i wzajemnym szacunku".

Ideologiczna rewolucja kulturowa

Konwencja Rady Europy nie ma jednak - zdaniem Episkopatu - przeciwdziałać przemocy, a wprowadzić "ideologiczną rewolucję kulturową": "Polega ona na redefinicji pojęcia płci jako zmiennego zjawiska społecznego, a nie biologicznego, oraz bezzasadnym obarczaniu odpowiedzialnością za przemoc podstawowych wspólnot, jakimi są małżeństwo i rodzina. Podobnie traktowana jest tradycja i dorobek cywilizacyjny" - czytamy w oświadczeniu.

"Konwencja nie dodaje żadnych nowych rozwiązań do już istniejących w polskim prawie i praktyce społecznej (...) Nie zamierza zwalczać zjawiska przemocy w mediach czy pornografii uprzedmiotawiającej kobiety. Nie podejmuje kwestii nadużywania alkoholu czy narkotyków. Nie chroni też przed skrajną formą przemocy wobec poczętych dzieci, jaką jest aborcja" - oskarża rada ds. rodziny KEP.

Walka z małżeństwem i rodziną

Niepokój rady budzi "ukierunkowanie konwencji na walkę ze wspólnotami chronionymi przez Konstytucję RP - małżeństwem i rodziną, tradycją i dorobkiem cywilizacyjnym, które są traktowane, jako zagrożenie", i edukacja w zakresie niestereotypowych ról płciowych. Edukacja ta ma być - zdaniem rady - wprowadzana, nie uwzględniając zdania rodziców i stanowiska Kościoła.

Episkopat uważa również, że zapisy Konwencji pozwolą naruszać zasadę równości wobec prawa. "Narusza prawo Polski do decydowania w sprawach wyznania, etyki, życia rodzinnego. Pozwala formułować zalecenia i egzekwować je, nawet jeżeli są niezgodne z zapisami Konstytucji RP" - czytamy.

Po analizie Konwencji, rada ds. rodziny KEP uznała, że ratyfikując Konwencję, "usiłuje się stworzyć nowy ład społeczny, w którym rodzina i tradycja będą zmarginalizowane, a państwo otrzyma instrumenty głębokiej kontroli nad nimi".

"Równość płci to herezje"

Głosowanie ws. Konwencji zostało przesunięte na październik. Podczas ostatniej debaty zgłoszono poprawki, więc projekt został ponownie skierowany do komisji.

- Równość szans - tak, ale równość płci to są po prostu herezje. Nie ma równości płci. Jak facet urodzi dziecko, pogadamy o równości płci. Póki co nie ma czegoś takiego - biologia mówi nie, natura mówi nie, prawo Boże mówi nie - mówiła w Sejmie Beata Kempa. Wtórowała jej Marzena Wróbel, według której Konwencja uderza w wiarę chrześcijańską oraz definicję rodziny i kobiety.

- Nikt przy zdrowych zmysłach nie wierzy w te bzdury wypowiadane w parlamencie przez konserwatystów. To tylko pokaz siły. Element wojny między Kościołem i neutralnym światopoglądowo państwem - mówiła na antenie TOK FM Joanna Piotrowska z Feminoteki.

Więcej o:
Komentarze (85)
"Ideologiczna rewolucja kulturowa". Episkopat o konwencji przeciw przemocy wobec kobiet
Zaloguj się
 • paastafarai

  0

  Ewangelia Mateusza 23 rozdział:

  "Wówczas przemówił Jezus do tłumów i do swych uczniów tymi słowami:
  (...)Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą
  Biada wam nauczyciele Pisma i faryzeusze obłudnicy, bo objadacie domy wdów pod pozorem długich modlitw. Dlatego otrzymacie surowszy wyrok.
  Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo obchodzicie morze i ziemię, żeby pozyskać jednego współwyznawcę. A gdy się nim stanie, czynicie go dwakroć bardziej winnym piekła niż wy sami.
  Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dajecie dziesięcinę z mięty, kopru i kminku, lecz pomijacie to, co ważniejsze jest w Prawie: sprawiedliwość, miłosierdzie i wiarę. To zaś należało czynić, a tamtego nie opuszczać.
  Przewodnicy ślepi, którzy przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda!
  Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dbacie o czystość zewnętrznej strony kubka i misy, a wewnątrz pełne są one zdzierstwa i niepowściągliwości.
  Faryzeuszu ślepy! Oczyść wpierw wnętrze kubka, żeby i zewnętrzna jego strona stała się czysta.
  Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa.
  Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości.
  Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo budujecie groby prorokom i zdobicie grobowce sprawiedliwych,
  i mówicie: "Gdybyśmy żyli za czasów naszych przodków, nie byliśmy ich wspólnikami w zabójstwie proroków".
  Przez to sami przyznajecie, że jesteście potomkami tych, którzy mordowali proroków!
  Dopełnijcie i wy miary waszych przodków!
  Węże, plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia w piekle? "

  Chciałbym tylko przypomnieć, że totalitarna organizacja starych kawalerów w dziwnych strojach nie ma monopolu na Chrześcijaństwo

  www.youtube.com/watch?v=OkjG7IEzXOs
  Niech się gorszy prałacia elita,
  Niech się w mękach świat tworzy od nowa!
  Lecz niech czyta, kto umie,
  Niech nauczy się czytać!
  Niech powraca - do Słowa!

 • paastafarai

  0

  "W tak zwanych wiekach wiary, gdy ludzie rzeczywiście wierzyli we wszystkie twierdzenia religii chrześcijańskiej, mieliśmy tortury inkwizycji, wiele nieszczęśliwych kobiet spalono jako czarownice i nie było okrucieństwa, którego by się nie dopuszczono na wszelkiego rodzaju ludziach w imię religii.

  Rozglądając się po świecie, wprędce spostrzegamy, że każdy, choćby najmniejszy wzrost uczuć humanitarnych, każda reforma kodeksu karnego, każdy krok w kierunku zmniejszenia niebezpieczeństwa wojny, każda próba poprawy położenia ras kolorowych lub złagodzenia niewolnictwa, każdy postęp moralny, który się udało osiągnąć, był stale zwalczany przez zorganizowane Kościoły całego świata.

  Oświadczam po dojrzałym namyśle, że religia chrześcijańska w postaci, jaką jej nadały Kościoły, była i jest jeszcze głównym nieprzyjacielem moralnego postępu świata".
  Bertrand Russel

  Starzy kawalerowie w dziwnych strojach bez wiedzy o realnym świecie nie mają żadnej wiarygodności by być wyznacznikami moralności.
  Faryzeusze obłudnicy.

  "Cała historia Kościoła w naturalny sposób skłania do nieufności wobec katolicyzmu"
  Leszek Kołakowski

  Ślimak, który kwiaty ślini,
  Tak ich nie brzydzi, jako ta zuchwała
  Fałszywa, dawna po cezarach wdowa,
  Kościół, — bez ducha bożego i słowa.
  Juliusz Słowacki

 • vertigo13

  0

  .

  Mialem na mysli 28.5 kilo
  ksiezy, nie wiernych...

  .

 • Ernest Mamrot

  0

  Zaprawdę Powiadam Wam Siostry i Bracia!
  Wystrzegajcie się uczonych w Piśmie rzymsko-katolickich faryzeuszy, tych konsekrowanych szamanów, agentów UB i SB, pedofilów i innej maści seksualnych dewiantów, społecznych pasożytów, świętobliwych oszustów i złodziei, którzy chętnie chodzą w długich szatach i lubią pozdrowienia na rynkach i pierwsze krzesła w świątyniach, i pierwsze miejsca na ucztach; którzy pasożytując pożerają renty i emerytury moherowych wdów i dla pozoru długo się modlą; tych spotka szczególnie surowy wyrok. [wg Marka Ewangelisty 12,38-40 ]

 • jaroslavhasek

  0

  W tej radzie ds. rodziny KEP to sami mężowie i ojcowie zasiadają czy oni tak tylko tryskają teoretyczną wiedzą? Aha, pytanie mam, panowie. jak sobie radzicie w tych wysokich czapkach i sukienkach w wietrzną pogodę? Nie strąca i nie podwiewa? Zaziębić się łatwo i człowieka szkoda.

 • vertigo13

  0

  .

  Liczba arcy szamanow
  w PL jest zblizona do
  liczby generalow w WP,
  tyle ze jest ich 3x wiecej
  na glowe dowodzonych

  jedyne co ich odroznia
  to brak sarmackiego wasa
  poza tym wagi zblizone...

  ..)

 • jankbh

  0

  To nie atak na rodzinę, to tylko kościół nie chce wyjść ze średniowiecza, bo mu tak wygodnie. Pogonić darmozjadów, skoro nawet nie chcą pełnić swej misji, do której zostali powołani.

 • jojo148

  0

  Czy pani Kempa nie mogłaby podciągnąć się z polskiego i nie używać zwrotu "póki co" ?????
  Polecam Słownik Poprawnej Polszczyzny, wyd. PWN, hasło: "póki co".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX