Rzeczniczka rządu Kopacz krytykuje Tuska? "Niepoważnym byłby polityk, który zakreślałby ramy czasowe przyjęcia euro"

- Co z reformą emerytur górniczych, likwidacją KRUS i wprowadzeniem PIT-ów dla rolników? - dopytywał nową rzecznik rządu Iwonę Sulik Konrad Piasecki na antenie RMF FM. Okazało się, że tych obietnic byłego premiera Tuska nie ma już w planach. - Nowym premierem jest Ewa Kopacz, ma własną wizję - ucięła rzeczniczka. I między wierszami skrytykowała poprzedniego szefa Rady Ministrów.
Iwona Sulik, była dziennikarka TVP, powoli przyzwyczaja nas do nowej roli, w której występuje od kilku dni - jest rzeczniczką rządu Ewy Kopacz. W ogień krzyżowych pytań swoją byłą koleżankę po fachu wziął Konrad Piasecki. - Czy plany rządu Tuska są nieaktualne? - dopytywał w "Kontrwywiadzie RMF FM". - Widzimy, że w tej chwili te plany nie zostały uwzględnione w tej wizji, którą zaprezentowała Ewa Kopacz - Sulik uciekała w okrągłe zdania.

- Ale widzimy, że to premier z tej samej partii, z tej samej koalicji - nie odpuszczał dziennikarz RMF FM. - Nowym premierem rządu jest Ewa Kopacz, która ma własną wizję - rzeczniczka rządu powtarzała jak mantrę. - Czy to, czego nie ma w exposé, to wypadło z planów rządu? - prosił o sprecyzowanie Piasecki. - A jest w programie rządu czy nie ma? Pan wie, że tego nie ma - ucięła dyskusję Sulik.

Niepoważny Donald Tusk?

Pytana o komentarz do półtoraprocentowego tąpnięcia na giełdzie po exposé swojej szefowej, starała się być optymistką. - No poczekajmy, jestem pewna, że pójdzie w górę - apelowała. Zapytana o termin wprowadzenia euro w Polsce znowu jednak uciekła od konkretnej odpowiedzi. - Niepoważnym byłby polityk, który zakreślałby ramy czasowe - przekonywała. Tu jednak spotkała się z ciętą ripostą prowadzącego wywiad: - Był taki premier, Donald Tusk się nazywał - odbił piłeczkę Piasecki. - Nie może pan się rozstać z premierem Donaldem Tuskiem? - Sulik próbowała obrócić sytuację w żart.

Pytana o najbliższych współpracowników premier Ewy Kopacz przyznała, że jest dużo prawdy w plotkach o tym, że szefem doradców pani premier zostanie były minister finansów Jacek Rostowski. - Premier na pewno widzi dla niego rolę, choć nie jest to jeszcze formalnie uregulowane, ale wydaje mi się, że tak będzie - przyznała. Zdementowała jednocześnie doniesienia o rozstaniu z Pawłem Grasiem. - Na razie jest, nic mi nie wiadomo, żeby miał zniknąć. Nawet widziałam obowiązki, które są przypisane temu stanowisku, i jest ich wiele - zapewniła.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Więcej o:
Komentarze (101)
Rzeczniczka rządu Kopacz krytykuje Tuska? "Niepoważnym byłby polityk, który zakreślałby ramy czasowe przyjęcia euro"
Zaloguj się
 • micro5

  0

  Jak powinno się piać premier czy premierowa, co n to język polski jak jest wprowadzone słowo ministra gdzie fachowcy od zaśmiecania języka polskiego

 • kmicic-1-1

  Oceniono 1 raz 1

  Bla bla bla mamla papla mlamla jak będzie rządził "techniczny" z Kaczorem to dopiero będzie dobrobyt żyć nie umierać akurat głupi ludzie HEJ.

 • rzata58

  Oceniono 6 razy 2

  Co się pieklicie, za rok przyjdzie Jarek i wszystkim da ulgi, deputaty, obniży składkę zdrowotną i emerytalną, obniży podatki i wybuduje 1 mln domów i 5 tysięcy km autostrad ;)))

 • mudlciesie

  Oceniono 4 razy 2

  Nic się nie zmieni w tych sprawach dopóki PSL będzie w sejmie.
  A ponieważ oni zawsze będą mieli min. 5% (ostatnio niestety im powoli rośnie poparcie) to jedyną szansą, aby ich się pozbyć jest zwiększenie frekwencji wtedy te 5-8% stanie się np. 4% i się nie dostaną. Ale musicie ludzie chodzić na wybory, bo inaczej nic z tego nie wyjdzie.

 • mcozio

  Oceniono 5 razy 1

  nikt ci tyle nie da, ile ja ci moge obiecac..

  7 lat tusko obiecuje i co ? NIC...zatem w rok nic wiecej nie wiecje nie zdarzy..a PSL na to nie pozwoli..

 • sylwester51

  Oceniono 3 razy 1

  A gdzie tu ciągłość jak tak to w expose nie ma o wypełnianiu konkordatu zatem czarni i kolorowi sukienkowi wynocha ze szkół, przedszkoli , urzędów ze wszystkiego i wara od naszych pieniędzy. Tak ma być pani premier. A bardzo poważnie najważniejsza jest gospodarka a tu prezenty dla górników kosztujących więcej niż wytworzą dla nierobów ze związków zawodowych szczególnie górniczych dla kolesi upadłych polityków i ich rodzin itd.
  No i co najważniejsze "prezent" dla małego biznesu i uczciwie pracujących zasuwać bo my politycy potrzebujemy więcej na czarną zgraję, na etaty dla naszych rodzin dla upadłych koleżanek i kolegów. Tyrać i milczeć.
  Głosowałem na PO i całe szczęście, że jest rok na obserwację. Bez radości płaszczaki i hofffmany na takich odmóżdżonych głosu nie oddam.

 • Adam Sazas

  Oceniono 1 raz -1

  www.youtube.com/channel/UCYp_UNxPx4x2f77WP2EnNtw
  To nas czeka!!!

 • Adam Sazas

  Oceniono 5 razy 5

  Donald Tusk i Kopaczka Smoleńska dadzą nam Polakom to, na co zasłużyliśmy przy głosowaniu w wyborach w 2007 i 2011 r.Polecam krótki film :
  www.youtube.com/channel/UCYp_UNxPx4x2f77WP2EnNtw

 • bomba666

  Oceniono 7 razy 5

  Dziadami jesteśmy bo dajemy dziadom rządzić!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX