Kopacz do Kaczyńskiego podczas expose: "Panie prezesie, zdejmijmy z Polski klątwę nienawiści" [NAJLEPSZE CYTATY]

Ewa Kopacz wygłosiła w Sejmie expose. "Zdejmijmy z Polski klątwę nienawiści" - apelowała do prezesa PiS. "Mój cel to bezpieczeństwo polskich rodzin" - zapewniała. Czy jej wystąpienie przekonało posłów do udzielenia nowemu rządowi wotum zaufania? Oto najlepsze cytaty z przemówienia nowej premier.


1. O sporze z PiS

"Wszyscy wiedzą, że nad polskim życiem publicznym od lat ciąży osobista niechęć Jarosława Kaczyńskiego do Donalda Tuska. Nie chcę tego oceniać. Wiem tylko, że Donald Tusk dzięki wielkiemu sukcesowi nie będzie uczestniczył w krajowej polityce. Może to jest najwyższy czas, by przełamać tę osobistą zapiekłość. Panie prezesie, zdejmijmy z Polski tę klątwę nienawiści".

2. O krytyce swojego rządu

"Jestem gotowa na debatę i na krytykę. Nie pozwolę także żadnemu z moich ministrów przed debatą uciekać, a na krytykę nie odpowiadać".

3. O sukcesie Tuska i zmianie rządu

"Zmiana rządu wynika z wielkiego sukcesu, jakim jest wybór Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej. Jeszcze 25 lat temu marzyliśmy, aby Polska mogła znaleźć się w zjednoczonej Europie. A dziś Donald Tusk będzie jej prezydentem. Jako Polka jestem wzruszona tym sukcesem".

4. O wyborcach

"Polska jest jedna. I w takim samym stopniu należy do tych, którzy głosują na rząd, jak i do tych, którzy [głosują] na opozycję. Nie jesteśmy tu dla siebie. Jesteśmy tu dla Polaków".

5. O celach swojego rządu

"Wszystkie działania mojego rządu będą podejmowane nie w oparciu o polityczne kalkulacje, ale będą miały jeden cel - szeroko pojęte bezpieczeństwo polskich rodzin".

6. O prawie

"Całe nasze prawo tworzymy z myślą o 99 proc. uczciwych, a nie o 1 proc. cwaniaków".

7. O dostępie do pracy

"Każde nowe miejsce pracy, każda osoba mniej na bezrobociu - to jest dla mnie prawdziwy wyznacznik sukcesu ekonomicznego i bezpieczeństwa polskich rodzin".

8. O bezpieczeństwie energetycznym

"Polskie domy muszą być ogrzewane, a koszta energii nie mogą rujnować budżetów domowych".

9. O współpracy międzypokoleniowej

"Pokolenia młodsze nie mogą być obojętne na los pokoleń starszych i odwrotnie".

10. O przyszłości młodych Polaków

"To bardzo dobrze, gdy młody człowiek dostaje możliwość studiowania za granicą. Ale to bardzo źle, gdy za granicą zostaje".

11. O oczekiwaniach Polaków

"Polacy nie chcą rewolucji. Ale każdy z nich oczekuje zmiany".

12. O nominacji na premiera

"Mam dziś dla Ciebie, Donaldzie, wiadomość - to ja dziś stoję na czele tego rządu. I za ten rząd biorę pełną odpowiedzialność".

13. O niezadowolonych Polakach

"Dziś słusznie doceniamy osiągnięcia polskiej wolności i demokracji, ale nie możemy nie zauważyć, że bardzo wielu Polaków jest niezadowolonych z tego, co się w Polsce dzieje. W Polsce jest milcząca większość, która ma dość debat. Milczy, bo myśli, że nikt jej nie słucha. Będę premierem służącym także tej milczącej większości. To ona zbudowała sukces Polski kosztem swoich wyrzeczeń i ciężkiej pracy".

14. O najbliższych dniach rządu

"Nie proszę was dziś o 100 dni spokoju, bo nie o spokój tu chodzi. Proszę wszystkich, a zwłaszcza opozycję, o 100 dni współpracy".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Więcej o:
Komentarze (85)
Kopacz do Kaczyńskiego podczas expose: "Panie prezesie, zdejmijmy z Polski klątwę nienawiści" [NAJLEPSZE CYTATY]
Zaloguj się
 • kluska11

  Oceniono 1 raz 1

  NIE!!!

 • m.arco

  Oceniono 1 raz -1

  Najbardziej agresywne expose w historii Polski, beznadziejne i fatalne. Kopacz nie mając pomysłu na rządzenie dążyła już w expose do awantury z Kaczyńskim. A u Olejnik znowu do awantury użyła Smoleńska. Wyjątkowo odrażająca baba. A Kaczyński podobnie jak w prezydenckiej kampanii wyborczej agresywnie milczy. Te ataki pani premier będą się nasilać, to pewne.

 • pelikannet

  0

  pojawi się wkrótce. czyzby???

 • pelikannet

  0

  Gdzie jest powiedziane ze nalezy wszystkich ministrow w rzadzie mianowac tylko z posrod PARTII RZADZACEJ. Partia ma wiekszosc, moze akceptowac , wybierac i dyskutowac kandydatury, ale dlaczego one maja nie byc najlepszymi profesionalistami jakimi dysponuje nasz Kraj? Lecz maja byc JEDYNIE czlonkami PO – partii ktora reprezentuje TYLKO 6.5 miliona ludzi o polskim obywatelstwie.
  W latach 80-tych bylem dyrektorem wielkiej firmy. Bylem dlugo agitowany i przekupywany aby ta firma znajdujaca sie w innym resorcie niz moj pokierowac, zmodernizowac , uporzadkowac i uchronic od upadku. Nie bylem czlonkiem ZADNEJ partii, ale bylem rzeczoznawca NOT i doswiadczonym managerem w przemysle. Jednak nawet wtedy doceniono moje mozliwosci, a byla to jeszcze wciaz umierajaca komuna.
  Powiem krotko! Po roku kierowania zakladzem (1000 ludzi) podwoim produkcje. Nie wszystkim ten sukces sie podobal glownie we wladzach centralnych – byli i tacy ktorzy byli niezadowoleni z tego ze sie udalo, ze ludzie maja prace, a zaklad produkuje. Ale to juz inny temat.
  Reasumujac dopoki w rzadzie bedzie funkcjonawal KLUCZ PARTYJNY , uklady i kolesiowstwo partyjne Polska bedzie dalej degradowana we wszystkich dziedzinach, az stanie sie ochlapem do podzialu miedzy HIENY.
  Pozdrawiam myslacych, a o reszte po prostu olewam.

 • pelikannet

  Oceniono 1 raz -1

  Drodzy “dyskutanci” i…. Dyskutanci.
  ( Jesli cos lub kogos krytykujesz to uzasadnij DLACZEGO?, jesli nie potrafisz, to tylko czytaj i nie rob na forum smietnika. Taki smietnik tworza etatowi zagluszacze jak fakiba i jemu podobni “etatowcy”.)
  Nie podoba mi sie ten Rzad, nie podobaja mi sie rzady Platformy Obywatelskiej - dawnej Unii Wolnosci.
  Dlaczego ?................
  Gdyz uwazam, ze w Rzadzie powinni znajdowac sie ludzie profesjonalni, tzn. starannie wyksztaceni, posiadajacy wymierny dorobek zawodowy, majacy szerokie zaufanie i poparcie spoleczne .
  Takich ludzi w Polsce nie brakuje. Najczesciej najznakomitsi fachowcy nie garna sie do politycznych sitw, bo historia uczy, ze jako jednostki wybitne nie znajda ani zrozumienia ani poparcja w partyjnych szeregach manipulatorow i karierowiczow. To jest glowny powod dlaczego rzadza nami miernoty zmieniajace sie w ramach partii rzadzacej, przydzieleni raz tu, raz tam, wg klucza partyjnego w nagrode za pseudo-lojalnosc i realizowanie partyjnych ambicji.
  Tak dlugo jak premier i ministrowie beda wyznaczani wg. klucza partyjnego partii rzadzacej, tak dlugo Polska bedzie dreptac w miejscu biedna, zadluzona, nie liczaca sie w swiecie, istniejaca tylko jako panstwo teoretyczne na mapie Swiata.
  Nie moze byc tak, ze 20 – 25 osob z parii rzadzacej zmienia cylicznie na stanowiska trzymajac sie koryta pazurami – a gdzie Polska?, gdzie sluzba Krajowi?, gdzie Wyborcy ktorzy im zaufali?, tak bylo za komuny i tak jest teraz, tylko dlatego bo cel jest jeden: utrzymac stolki i wplywy.
  Nie moze byc tak, ze jedynym celem rzadzacych jest niedopuszczenie opozycji do rzadow ze strachu przed odsunieciem od koryta. Takie wlasnie podejscie nie sluzy dlugofalowo ani partii rzadzacej, ani opozycji, ani Polakom.
  Na stanowisku Premera powinien byc czlowiek godny, wyksztacony polityk i wielki patriota, uznany przez spoleczenstwo polskie. Premier podobnie jak Prezydent W KAZDYM przypadku powinien byc wyloniony na drodze WYBOROW.
  Ministrami powinni byc profesionalisci w danej dziedzinie lub bliskiej. To znaczy ze Min. Zdrowia powinien byc fachowiec w dziedzinie medycyny z odpowiednim dorobkiem i doswiadczeniem rowniez w zarzadzaniu i kierowaniu zespolmi ludzkimi. (takim byl np: prof.Religa)
  Min. Obrony powinien byc zolnierz – np: general w stanie spoczynku, lub wyrozniajacy sie strateg ze sztabu generalnego WP. Nie jest niczym madrym aby min. obrony byl chloptas-urzednik ktory nie ma zadnego pojecia, zadnej wyobrazni o wyposazeniu armi , strategii i realiach dzisiejszego pola walki. taki chloptas moze byc jedynie sekretarzem Min. Obrony.
  Dowodztwo cywilne nad armia to glupota nawyzszego rzedu. W Polsce mamy wielu madrych generalow o wielkim doswiadczeniu np. Gen. broni w stanie spoczynku Skrzypczak itp.
  Jak mozna akceptowac na szefa MSZ kogos, kto nie wlada przynajmniej dwoma jezykami i nie jest np: prawnikiem lub ekonomistom?.
  Nie bede omawial dalszych ministrow, bo sens ich powolania powinien byc oparty o identyczne kryteria.

 • plautilla

  0

  premiera Kopacz udała się dziś do Brukseli.
  Kiedyś Władysław Gomułka po wskazówki jeździł do Moskwy.

 • donek_corleonek

  0

  - Mam dla ciebie, Donaldzie, wiadomość: To ja stoję na czele rządu
  Za kilka miesięcy...
  -To nie ja byłam Ewąąą

 • stullpysk

  0

  Pani Premier ten tekst jest tak ustawiony że aż boli - rozumiem ze wymyślił go Pan Donald

 • niestetyzajetekonto

  0

  "Mam dla ciebie Donaldzie wiadomosc, to ja stoje na czele rządu."

  Już jeden tak się meldował i marnie skończył. Jak znam życie to będzie powtórka z historii, bo banda przy korycie nie wyciąga wniosków z historii.

  "Panie prezesie melduję wykonanie zadania”

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX