Komentarze (569)
Prezydent Nowej Soli zjednał sobie internautów. "Ma 100 proc. racji", "W końcu ktoś ma jaja"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • sibod

  Oceniono 2 razy 0

  Bo pan Tyszkiewicz sam jakoś zapomniał wspomnieć , że podobne przywileje i on ma na swoim stanowisku.
  Kazdy wie, że budżetówka także korzysta z przywilejów jakimi sa 13-tki, kredkowe, bony świąteczne itp.
  Łatwo walić po głowie górnika wiedząc, ze ten nie odda, ale kogoś z zarzadu...obawa.

 • dzialus

  Oceniono 2 razy 0

  jesli by kopalnie przynosiły jakikolwiek zysk dla państwa, to w Anglii 30 lat temu podczas największego w historii tego kraju kryzysu nie zamknięto by 98% kopalń. Tylko, że tam premier kobieta pokazała jaja i twardo przeciwstawiła sie związkowcom górniczym, zlikwidowała im przywileje przekonując do wsólnego działania partie opozycyjne dla dobra gospodarki zwłaszcza w przyszłości. Wkrótce po tym Wielka Brytania stała się ponownie jedna z najpoteżniejszych gospodarek swiata, bez problemu kulejącego górnictwa i górniczych emerytur!

 • dzialus

  Oceniono 2 razy 0

  Typowy górnik nawet ten przodowy ma brzuszysko i tyle siły co moja roczna córeczka. Jeszcze raz usłyszę, że górnicy ciężko pracują, to podpalę tę stodołę w Warszawie i te Warszawskie media, które mówią o pracy górników mając o tym zerowe pojecie. Teraz kopacz wymyśli, że musimy więcej płacić za węgiel i prąd (z węgla), żeby górnicy mogli siedzieć na dole się opeirdalać jeszcze dłużej i siedziec w wieku 43 lat na emeryturze z deputatami węglowymi i innymi przywilejami do końca życia. Wszyscy zapominają dodać jednego, że embargo na zagraniczny węgiel i skup droższego 2 razy polskiego węgla, to tylko znikomy procent dodatkowych kosztów, bo przecież trzeba jeszcze płacić im te wcześniejsze horrendalnie wysokie emerytury po 25 latach i to w momencie gdy za dwadzieścia lat jeden pracujący będzie utrzymywał trzech emerytów. Piękna wizja 67-letnich roboli przy asfalcie pracujących za 1500 zł i opłacających wysokie składki i podatki potrzebne do sfinansowania 3000 złotowych emerytur dla 43-letnich górników przepijających swoją emeryturkę i dorabiających za dodatkowe 1000zł, zabierając dodatkowo młodym miejsca pracy. Mam brata i szwagra górnika i wiem jak to wygląda. Raz w tygodniu fedrują, bo nie ma zbytu a potem tydzień siedzą. Są takie ściany które po trzy tygodnie nic nie ryją.

 • T'bisa T'mla

  Oceniono 4 razy 0

  Prezydent Nowej Soli stchórzył. Mógł domagać się skazania mafii węglowej. Mógł zażądać od prokuratury ścigania jej członków, którzy okradli górnictwo na wiele dziesiątków MILIARDÓW złotych. Mógł sam wesprzeć innych w ściganiu polityków opłacanych przez tę mafię.

  No, ale jazda po górnikach nie wymaga odwagi. Jest w sam raz dla politycznych miernot, udających .bohaterów.
  Tłuszcza od lat wytresowana i napuszczana na związki zawodowe w odruchu Pawłowa zawsze zawyje w takich przypadkach z radości.
  O mafię i o walczących z nią górnikach nikt nie spyta.

 • techbud176

  Oceniono 5 razy -1

  Dziwię się, że ten facet jest prezydentem miasta. Skoro górnicy - sama kampania węglowa Katowice odprowadza 4 miliardy podatku do budżetu. Skoro są teraz w tarapatach należy podać im rękę.

 • tegora1

  Oceniono 3 razy 3

  Przywileje zabijają Polskę.Narosły od lat.Nie ma silnego, który by to zmniejszył.Przykład górnicy.Dalej konkordat dla czarnych,posłowie i tak dalej.Kiedy wrócimy do normalnosci.,że każdy dostanie tyle ile jest wart czy zarobił.

 • Oceniono 3 razy 3

  Vadim Tyszkiewicz postawil Nowa Sol,przybylo tysiace miejsc pracy jest kilkadziesiat nowych zakladow pracy,jest wspanialy szpital ze wspaniala kadra.Nowa Sol jest bardzo ladnym,wyremontowanym miastem,to po Zielonej Gorze perelka Ziemi Lubuskiej.
  Tak madrego i odwaznego prezydenta miasta mozna pozazdroscic.

 • sekai

  Oceniono 4 razy -2

  W Waszych komentarzach jest sama nienawiść do grupy odważnych górników , którzy mają jaja i potrafią dbać o swoje. Mam wrażenie , że te komentarze piszą absolwenci "egzotycznych" kierunków po których nie mają wiedzy praktycznej , technicznej i pracują za "damskie" pieniążki.

 • mel4

  Oceniono 3 razy -1

  Dlaczego wszyscy dali się nabrać na gadkę tego populisty? Bo nikt tutaj nie wie, z małymi wyjątkami, o co tak naprawdę chodzi temu panu. Populizm i propaganda posunięta do granic, promocja własnego JA. Narcyzm, egoizm i brak empatii. Każdy wpis na FB to promocja tego pana.

 • Marlena Jakubiec

  0

  niech mi ktoś z komentujących da adres firmy gdzie mogę kupić tani węgiel z Rosji i poproszę o specyfikację, krótkie info o kaloryczności itp. Tani węgiel z Rosji nie mieszany z naszym.

 • tomizami

  Oceniono 2 razy 0

  Wasze wypowiedzi można skomentować krótko - Jak ja mam ciężko to niech też niech ma ciężko albo zdycha z głodu. Ciekawe ilu z Was zrezygnowałoby z dodatkowych banefitów
  w zakładach w których pracujecie. Ludzie nie róbcie z siebie wałów ceny światowe to ceny dampingowe jak nie będzie u nas wydobycia Rosja wystawi nam cenę z sufitu.
  Jak pozamykacie kopalnie to będzie 20% bezrobocia. Czajcie Bazę

 • red-akcja

  Oceniono 5 razy -3

  Tak samo media szczuły na stoczniowców przed likwidacją stoczni. Identycznie. Nawet te kanalie, które przed kamerą atakowały stoczniowców były w stylu tego tofaszysza.
  I co? Stocznie niemieckie pracują pełną parą.

 • red-akcja

  Oceniono 4 razy -4

  I tak przy pomocy jednego tofaszysza i kamery władza ogrywa miliony ludzi wciskając kit i wykonując życzenia z zagranicy. Tak samo było ze stoczniami, czy cukrowniami.

 • red-akcja

  Oceniono 7 razy -1

  Organ Czerwonego Cadyka tego nie poda, ale to nie górnicy zarządzają kopalniami, tylko wyznawcy PO lub komuny.

 • red-akcja

  Oceniono 5 razy -3

  Tofaszyszom lemingom-krasnoarmiejcom ich treserzy karzą nienawidzić górników, to lemingi-krasnoarmiejce nienawidzą.
  Przecież PO, do której należy tofaszysz Vadim rządzi 7 lat. To władza jest od tego, żeby strategiczne branże utrzymywać w dobrej kondycji. Gdyby ceny węgla zależały tylko od zarobków górników, to nasz węgiel byłby najtańszy w Europie. A teraz Tofaszystwo chce zgonić wszystko na górników przy pomocy sprawdzonego scenariusza.
  Ta władza po prostu łże. Ruski węgiel jest dotowany po kokardkę. o czym wszyscy wiedzą. Kto go więc tu wpuszcza?
  Putin zajął Donbas, teraz Tofaszysze chcą zlikwidować kopalnie na Śląsku, a to oznacza, że za 2 lata będzie bum na węgiel.

 • ukw8087

  Oceniono 5 razy 5

  Koniec z przywilejami , tak nie wygląda demokracja ....
  Stop szantażowaniu i wykorzystywaniu Państwa ....

 • marek gnieciecki

  Oceniono 7 razy 3

  tylko w tym kraju zgraja tepych gornikow moze grozic panstwu w normalnym dawno by dostali za swoje i wiedzieli gdzie ich miejsce bydlo zapijaczone

 • dzaga41

  Oceniono 7 razy 5

  Górnicy i ich żądania już od czasów PRL-u 99% Polaków bokiem wychodzą.

 • ateofi

  Oceniono 5 razy 3

  Mam odruch wymiotny jak czytam o górnikach i ich "żądaniach" - przeklęte pasożyty! Kiedy wreszcie jakiś rząd im się postawi i powie "DOŚĆ"?!

 • belmondo1956

  Oceniono 7 razy 5

  Temat górników najlepiej podsumował Żelichowski z PSL: Jak kopalnie miały zyski, to zamiast je zainwestować, przejadały je. Jak mają straty, to krzyczą, że trzeba im dołożyć!
  Cała prawda o górnictwie.

 • koniowi

  Oceniono 5 razy 3

  Górnicy i inni niedorozwoje mundurowi nie płacą należnych pieniędzy na ZUS. Dlatego wszystkich tych dziadów nie lubię.

 • Piotr Dzierzawski

  Oceniono 3 razy 3

  JA TEZ CHCE PRZYWILEJOW!!! I KASY!!! I SZCZESCIA!!! I POMYSLNOSCI!!! I DZIALKI NA KSIEZYCU!!!

 • plichstanislaw

  Oceniono 6 razy 4

  GRATULUJE PANU -PREZYDENTOWI ZA ODWAŻNĄ WYPOWIEDZ W SPRAWIE GÓRNIKÓW.A DOTYCZĄCĄ INNYCH ZWODÓW.PAN DUDA Z SOLIDARNOŚCI WCHODZI BEZ WAZELINY DO D--Y PISUAROM ORAZ KLEROWI A NIE DBA O INNYCH CZŁONKÓW ZWIĄZKU

 • drzejms-buond

  Oceniono 8 razy 0

  ZUPEŁNIE NIE ROZUMIEM POZYCJI GAZETY.PL w stosunku do górników i związków zawodowych i poszkodowanych grup społecznych.
  Pan Burmistrz ma rację ale tylko częściowo. Nie rozumiem jednak jak można promowac POKRĘTNOŚĆ WYPOWIEDZI I BRAK LOGIKI?

  Ta manipulacja opinią publiczną budzi moją odrazę!

  Czemu Gazecie NAGLE zalezy na tym by pogrążać Zwiazki Zawodowe?
  Czy Gazeta zapomniała dzięki komu powstała?
  Czemu opinia jednej grupy ma być ważniejsza od opinii drugiej grupy?
  Chodzi o opinie internautów czy opinie osób piszących na Gazeta.pl. Bo to są całkiem różne dwie grupy piszących. I czemu mają byc one AUTORYTETEM dla czytającego?
  GDZIE JEST LOGIKA i SPRAWIEDLIWOŚĆ SPOŁECZNA ? Czy w Gazecie chodzi już tylko o pieniądze? Gdzie wasze cholerne ideały?

 • Kazimierz Janota

  Oceniono 6 razy -4

  Prezydent z Nowej Soli Mose ma jaja ? Ale zdecydowanie nie ma mozgu.Nie ma pojecia o czym mowi,jest ignorantem ......jezeli lots ma watpliwosci przesylam dosprawdzenia hostori kwk Silesia w Czechowicach ,ktora tak samo opluwano a ktora po sprzedarzy Czechom fedruje I sie rozwija! Problemem nie sa gornicy

 • johan5000

  Oceniono 4 razy -2

  Tyszkiewicz to krętacz i matacz! Robi wszystko pod publikę!
  Zachowanie tego Pana rodem z Białorusi przed wyborami samorządowymi.
  Oczywiście, że ma racie w tym co mówi. Jednak to są tylko puste słowa!

 • zd46

  Oceniono 8 razy 6

  W imieniu milionow Polakow spalajacych polski wegiel w roznej formmie, OCZEKUJE I DOMAGAM SIE publicznej odpowiedz sedziow Trybunalu Konstytucyjnego: 1/ Czy zgodne sa z KONSTYTUCJA RP liczne i materialne przywileje dla duzych grup Polakow, gdy WIEKSZOSC POLAKOW ich nie posiada !!!!!, 2/ Czy zgodna jest z KONSTYTUCJA RP zasada wprowadzona przez panstwo, ze wszyscy obywatele maja utrzymywac padajace i nierentowne kopalnie a dlaczego nie inne zaklady? 3/ Czy ktokolwiek moze zakazac Polakom kupowania tanszego ale importowanego wegla?

 • eend

  Oceniono 7 razy 5

  Tak się ugruntowało, że górnicy maja najciężej, ich rodziny - też. No to państwo dopłaca do każdej wydobytej tony węgla, my do rokrocznych podwyżek cen prądu, ciepłej wody, ogrzewania. A górnicy przyjadą, popalą opony, postrzelają i....swoje mają. TO JEST PATOLOGIA TAK SAMO JAK KRUS I PODOBNE SPRAWY. Żaden rząd nie wziął się za to i....nie weźmie. TO SĄ PRAWDZIWE PROBLEMY I GENERATORY OGROMNYCH STRAT PAŃSTWA. DO ROZWIĄZANIA TYCH PROBLEMÓW POTRZEBA LUDZI ODWAŻNYCH MĄDRYCH . NIE WIDZĘ TAKICH WŚRÓD NASZYCH PSEUDOPOLITYKÓW

 • jana51

  Oceniono 4 razy 0

  ... nawiązując do tytułu tego szczującego gniota dziennikarskiego chciałoby się rzec, że jeśli w końcu ktoś ma jaja, to przydałaby mu się też choć odrobina mózgu ...

 • maniu1963

  Oceniono 3 razy 1

  DZiś rano w radiu słuchałem Dudy I-wszego zwiążkowca RP,jak on p.......ł. Co on zrobił do tysięcy ludzi z innych upadłych zakładów.Jak może w kopalni działać 10 związków?Co ponoć jest liczbą skrommą.Duda walcz o podwyżke emerytur o więcej niż 36 PLN.

 • gimpel7

  Oceniono 9 razy 7

  Gdy w Łodzi padały fabryki, to nikt nie przejmował się losem bezrobotnych i ich dzieci. Są u nas takie dzielnice biedy, że aż żal patrzeć. Skończmy wreszcie z tymi przywilejami. Traktujmy wszystkich jednakowo. Zaprotestujmy przeciwko przywilejom świętych krów - górników, księży, rolników.

 • franklucas

  Oceniono 6 razy 0

  A w Bydgoszczy w składach węgla siedzą sobie za kilkanaście tysięcy miesięcznie dojeżdżają samochodami za 200tyś i żyje się lepiej:) A górnicy poniżani i bankrutują. To jest chore państwo nie dla normalnych ludzi ... Albo kradniesz albo jesteś śmieciem... prawo jest dla wybranych pieniądze też.

 • pietrek1960

  Oceniono 11 razy 5

  WSZYSTKICH CHĘTNYCH ZAPRASZAMY POD SEJM BĘDZIEMY WITALI GÓRNIKÓW , TAK JAK NA TO PAZERNE HANYSY ZASŁUGUJĄ.

 • ollendorff

  Oceniono 7 razy 5

  Żyjemy w państwie bezprawia. Nie mam nic przeciwko temu aby wybrane grupy zawodowe tj. górnicy i rolnicy nie płacili podatków i odprowadzali składek do ZUS, ale tylko pod jednym warunkiem, że państwo w takim razie od nikogo nie będzie ściągać takich podatków. Wtedy będzie sprawiedliwie. Oczywiście państwo bardzo szybko zbankrutuje i może dopiero wtedy górnicy i jeszcze gorsi od nic rolnicy zrozumieliby w końcu, że pieniądze w skarbie państwa nie były przez nich wypracowane, więc kasa była by pusta. A tak to te święte krowy żądają niemożliwego i wciąż poprzez swoje roszczenia, prawie że na granicy bandytyzmu i wymuszenia rozbójniczego, terroryzują poprzez Rząd pozostałych Polaków. Dokonują tzw. skoku na wspólną kasę, na którą ciężko pracują składają się pozostali Polacy. Nie wiem, czy oni w ogóle są w stanie to zrozumieć i co to oznacza? Rozbój w biały dzień.

 • Kidler Jan

  Oceniono 8 razy -4

  Kłamcy na Ci co piszą 100 procent poparcia to jakiś oszołom napisał ,ja się nie zgadzam z opinią Prezydenta Soli to już nie jest 100 procent i jest więcej Mieszkańców Ślązka co się nie zgadzają na słowa tego pana ,a jak przeciwne wyrażenia redakcja kasuje to zawsze będzie 100 procent ..Niech ten prezydent swoją pensję obniży i diety to ta ogromna kasa przeznaczy na posiłki dla dzieci w Soli ....a dzieci górników rolników i innych rodzin powinne mieć zapewnione posiłki ...A rodziny dach nad głową i o to strajkowali górnicy i zapłata za wykonana praca ....TO SIĘ PANU PREZYDENCIE SOLI NIE PODOBA ....RUSZ PAN TYŁEK ZA BIURKA I STAŃ W OBRONIE MIESZKAŃCÓW SOLI NIKT Z GÓRNIKÓW NIE BĘDZIE PANA SZKALOWAŁ TYLKO STARAŁ SIĘ WSPOMÓC ....

 • videsur

  Oceniono 5 razy 3

  górnicy sami z z siebie z przywilejów i żądań dopłacania do nich nigdy nie zrezygnują - to oczywiste - zawsze pazurami będą walczyli "o swoje" - dopóki mają związki zawodowe potrafiące ich zorganizować w zadymiarzy z oponami

 • marlu

  Oceniono 4 razy 2

  mój brat pracuje w tej kopalni śmiech mnie ogarnia jak widzę płaczących górników brat jest na dole ślusarzem a zarabia około 4000 netto na miesiąc

 • ao.a

  Oceniono 6 razy 6

  Ależ górnicy to rzeczywiście święte krowy. Zamiast się użalać powinni się przekwalifikować i normalnie zarabiać. Jeżeli dzieci reszty społeczeństwa są głodne nikogo to nie interesuje, rodzice sami się muszą martwić. Kiedy mojej siostrze pracodawca nie wypłacał kilka miesięcy wynagrodzenia po prostu zmieniła pracodawcę. Więc wychodzi na to, że górnik to zwykła sierota, która nie ma na siebie pomysłu i za grosz wyobraźni.

 • marek gnieciecki

  Oceniono 3 razy 3

  nalezy zlamac gornikow za wszelka cene tak jak zrobila angielska premier

 • internauta2013

  Oceniono 3 razy 3

  Rozumiem, ciężka praca, ale też i dobrze wynagradzana i nikt nie każe zostać górnikiem. A deputat węglowy? ilu górników pali w domowych piecach węglem?

 • exhajer1

  Oceniono 6 razy -2

  Prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz zyskał sympatię, jadąc na górnikach jak na łysej kobyle. Z wrodzonej zapewne skromności, pominął swoją urzędnicza osobę, oraz otaczający dwór urzędasów. Ja rozumiem strach pana prezydenta o 100 mln dla górników, bo to może skutkować brakiem 100 mln dla urzędników. W końcu tyle kosztuje nikomu nie potrzebny Senat, i co zrobi tych 100 ludzi - pracować pójdzie czy jak? Z piszących nikt się nie zastanowił jak to się stało, że administracja odziedziczona po komunie z 250 tyś rozrosła się do 750 tyś, i kto za to płaci - też wy. Te wszystkie starostwa powiatowe - do czego są potrzebne? Ale żreć muszą przecież żołądki mają jak dzieci górników.
  Mnie śmieszy w tym jazgocie to, że Nowa Sól ma prezydenta, Nowy Jork tylko burmistrza.

 • hen-live

  Oceniono 4 razy 2

  Czekam kiedy te dodatkowe pensje 13,14 dojdą do 20.

 • ziomekp.1

  Oceniono 5 razy 1

  A cóż to jest te marne 100 baniek by uratować kopalnię plus rodziny górników - w sumie pewnie parę tysięcy ludzi - wystarczy piewcy "wolnego rynku" z pięćdziesiąt Wasiakowych plus z dwudziestu Ostachowiczów i marne sto banioli jest jak znalazł ( swoją drogą ciekawe ile za pierdzenie w stołek bierze prezydent Nowej Soli czy guru Bacerek Leszek).

 • paajaku2

  Oceniono 7 razy -1

  Panie Tyszkiewicz nie ma się co nad sobą użalać, trzeba było brać sprawy w swoje ręce jak górnicy. Jezeli Państo uważacie, że zarabiacie źle, zostaliście skrzywdzeni etc zacznijcie działać nie marudzić. W Polsce popularne jest krytykowanie protestujących, szczególnie tych skutecznie to robiących bo najlepiej żeby wszystkim działo sie źle, kiedy może się dziać dobrze. Zmarnowane 100 milionów, i tak i nie, większe pieniądze się marnuje dzięki cudownym reformom, pseudo uzdrowicielom (niszczycielom) neo-ekonomicznym pokroju Pana prof. Balcerowicza, kumoterstwem i obchodzeniem prawa jas się da vide ustawa kominowa. Górnictwo węglowe nie ma i nie powinno mieć przyszłości bo jest szkodliwe, nie tylko dla środowiska ale, jak sie okazuje, mozna sie czegos od górników nauczyć.

  Szacun Panowie Górnicy :-)

 • thajduk

  Oceniono 5 razy -1

  Chcemy autonomii, chcemy płacić podatki idące na Śląsk, utrzymywać budżet w ramach Śląska a nie tych Waszych zadupii. Jakoś wywołuje to wielkie oburzenie reszty kraju. Ciekawe czemu. To co tak trzyma za mordke, moze śląskie baby ze śląskich Biedronek? Barany po zaocznej ekonomii z prywatmych uczelni

 • opt

  Oceniono 8 razy 4

  Gratuluję Prezydentowi świetnego wystąpienia w programie regionalnym TV Katowice. Jestem ze śląska , ale to co wyczyniają górnicy nie mieści się w żadnych kategoriach przyzwoitości:
  - nie potrafią gospodarować w firmie i w domu, firma zamiast przynosić zyski przynosi straty, nie zdołali wykupić swoich mieszkań mając jedne z najwyższych dochodów,
  - dzieci nie są równo traktowane, górnik dla dzieci dostaje tzw. ołówkowe, kolonie...
  - zdrowe wypasione młode byczki - górnicy emeryci- dalej pracują, zajmują miejsca pracy młodym, nie są schorowani jak to się powszechnie mówi, chleją piwsko, bo to jedyna uznawana przez nich rozrywka.
  - trudno znaleźć kogoś kolejnego co ma tyle przywileji, przywileji nie wynikających z wypracowania a z nadania przez nierozsądnych rządzących.
  Politycy są słabi i niczego nie zmienią, łatwo rozdają to czego sami nie wypracowali , ale co się nie robi dla zachowania synekur. Pana głos jest nieoceniony, wyraża troskę o sprawiedliwość społeczną i zdrowe zasady rynku. To co zrobiła Kopacz jest krótkowzroczne, ale jak może być inaczej kiedy mówi "tak mi dopomóż Bóg"- pożal się Boże mając takiego premiera.

 • roman.cichocki

  Oceniono 4 razy -2

  Gazeta tym razem dzięki Tyszkiewiczowi znów jątrzy. Najlepiej znaleźć sobie kozła ofiarnego w którego fajnopolacy mogą walić jak w bęben i winić go za to że nie jest tak fajnie jakby chcieli. Księża, szklarze, straganiarze... Tym razem Górnicy. Nie mam pewnie połowy z tego co najsłabiej opłacany górnik ale nie tego im zazdroszczę a tego z jaką skutecznością potrafią walczyć o własne interesy i uzyskać to czego oczekują.Zorganizowania i jedności. Mamy wolny rynek, jak zauważył Tyszkiewicz, więc inni zamiast im zazdrościć niech się od nich uczą - bo na wolnym rynku wgrywają tylko ci co najskuteczniej potrafią dosięgnąć celu. A zamiast się krzywić i obrażać na ich metody i z górników robić wrogów systemu, koniec końców swoje pretensje należy tylko i wyłącznie kierować do obecnej władzy, która na te warunki przystała.

 • Witold Zieliński

  Oceniono 2 razy 2

  Jak padały stocznie i inne wielkie czy małe zakłady pracy nikt nie dostawał odpraw jak kilkanaście lat temu górnicy ponad 50 tys. złotych na głowę,do przeżycia i przebranżowienia się,a idioci wykupili wszystkie "PEUGEOT"y na Śląsku i po roku nie mieli na paliwo.Nikt ich nie zmusza do bycia górnikiem,,jak coś jest nierentowne to się to likwiduje zanim przyniesie straty,a nie utrzymuje kosztem innych byle górnik miał pracę.Tu by się przydała śp.Margaret Thatcher, była premier Anglii,a już dawno zniknął by problem z górnikami i ich roszczeniowym stylem życia.jak chcą dalej fedrować to niech sami sprzedają swój urobek i zobaczymy jak na tym wyjdą.Kur*wa,są dwie Polski czy jedna? Ciągle mówią jaki to ciężki zawód,a rolnik śpiący po 4 godziny na dobę,czy kierowca mieszkający w aucie i co 2-3 tygodnie wpadający do domu na dzień góra dwa to co? Każdy orze jak może,tylko że górnikom się nie chce orać jak innym ,wolą by im służbowe autobusy dupy woziły do i z kopalni bo tak im wygodnie.

 • gazetalp27

  Oceniono 7 razy 5

  Jezeli praca gornika jest tak ciezka, a wynagrodzenie marne dlaczego kolejne pokolenia z tych samych rodzni zostaja gornikami. Jest przeciez na slasku mozliwosc ksztalcenia i nie musza cale rodziny pracowac w gornictwie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX