Wróbel: Jeśli myślisz, że poseł powinien mało zarabiać, masz w głowie źle poukładane

- Szaleństwo skąpstwa wobec polityków, posłów, ministrów, premiera wystawia nam, Polakom, jak najgorsze świadectwo - mówił w "Poranku Radia TOK FM" Jan Wróbel. Publicysta zareagował na krytykę Ryszarda Kalisza, który apelował o wyższe uposażenia posłów. - Populistyczne ataki na Kalisza są moralnie i intelektualnie odrażające - stwierdził.
- Moi aplikanci, których wychowałem, zarabiają dziesięciokrotnie więcej ode mnie - mówił w RMF FM Ryszard Kalisz. Stwierdził, że jego 9 tys. zł poselskiej wypłaty naraża go na drwiny kolegów prawników. - W środowisku adwokackim patrzą na mnie z politowaniem - przyznał.

Solska: Chcemy kompetentnych u władzy, ale nie zamierzamy im płacić >>>

Kalisz apelował też do słuchaczy, by nie czytali tabloidów i nie poddawali się populistycznemu dyskursowi. - Chodzi o to, żeby w polityce i parlamencie byli ludzie mądrzy - przekonywał, wskazując, że za małe pieniądze trudno o nich zabiegać.

"Moralnie i intelektualnie odrażające"

Dziś tabloidy opublikowały wiele krytycznych komentarzy przeciętnych Polaków odnośnie do słów Kalisza. Jan Wróbel w "Poranku Radia TOK FM" głęboko się z nimi nie zgadzał. - Muszę się przeciwstawić opinii publicznej w Polsce - stwierdził.

- Szaleństwo skąpstwa wobec polityków, posłów, ministrów, premiera wystawia nam, Polakom, jak najgorsze świadectwo. W dziwny, hipokrytyczny sposób uważamy, że jeśli ktoś ma trudny, stresujący zawód i na dodatek odpowiada za losy naszej ojczyzny, powinien zarabiać kilkadziesiąt razy mniej niż prezes jakiejś firmy. Jeśli ktoś tak myśli, to znaczy, że ma w głowie źle poukładane. Populistyczne ataki na Kalisza za to, że chce podwyżki dla posłów, są moralnie i intelektualnie odrażające - skwitował Wróbel.

Czy zarobki polityków powinny wzrosnąć?
Więcej o:
Komentarze (28)
Wróbel: Jeśli myślisz, że poseł powinien mało zarabiać, masz w głowie źle poukładane
Zaloguj się
 • pumpernik

  Oceniono 1 raz 1

  Wróbel, producent watoliny słownej,
  powinien zaglądać czasami do słownika,
  bo ta watolina jest marnego gatunku.

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 5 razy 5

  JESTEŚCIE PODLI W GAZECIE! BYŁY TYSIĄCE KOMENTARZY RZECZOWYCH-WSZYSTKO WYCIĘLIŚCIE. TO SĄ PIĘKNE METODY MANIPULACJI OPINIA PUBLICZNĄ-wstawić "artykuł" na stronę, jak oburzonych komentarzy uzbiera sie kilka tysięcy to go ukryć, a potem wyciąć tysiące komentarzy. Byliscie o to posądzani-ale teraz widzimy to na własne oczy. Wiem że to przeczytacie i wytniecie.
  ZA TO ŻE WYCIELIŚCIE WSZYSTKIE 4 STRONY KOMENTARZY Z WIELOMA ODPOWIEDZIAMI I DYSKUSJAMI: SHAME ON YOU! Nie nadajecie się na dziennikarzy tak jak wredni posłowie nie nadają się na posłów!

 • kris19c

  Oceniono 1 raz 1

  Noech i zarabiają więcej. Nawet dużo więcej. Ale niech też odpowiadają fonansowo za błedne decyzje i błędy w legislacji.

 • clash67

  Oceniono 1 raz 1

  Bezczelny!

 • dziadekjam

  Oceniono 5 razy 5

  - Moi aplikanci, których wychowałem, zarabiają dziesięciokrotnie więcej ode mnie - mówił w RMF FM Ryszard Kalisz. Stwierdził, że jego 9 tys. zł poselskiej wypłaty naraża go na drwiny kolegów prawników. - W środowisku adwokackim patrzą na mnie z politowaniem - przyznał.
  ============================================================
  Zaraz się rozpłaczę. Rysio Kalisz poświęca się dla dobra Ojczyzny i współobywateli. A kto mu każe być "posłem zawodowym"? Przecież może pracować jako prawnik i być posłem społecznym. Wtedy żaden z "kolegów prawników" śmiał się z biedy Kalisza nie będzie.

 • l_zaraza_l

  Oceniono 6 razy 6

  To z biedy, Panie. To z biedy... Jeśli wielu Polaków odczuwa, że gdyby dostali na rękę 2000 zł, to skończyłyby się ich problemy, trudno oczekiwać innych reakcji. Trzeba wziąć też pod uwagę fakt, że średnie wynagrodzenie w budżetówce jest o 800 zł wyższa niż w przedsiębiorstwach.
  Od nowego roku składki na ZUS wzrastają i będzie to 1100 zł miesiąc w miesiąc.
  Nie ma dnia, żebyśmy nie dowiadywali się o kolejnych aferach i przekręcaniu kasy podatników, nie dziwi więc, że czujemy się zwyczajnie okradani. A tu wciąż i wciąż NIENASYCENIE.

 • scibor3

  Oceniono 5 razy 5

  Chyba nie ma kłopotu z obsadzeniem stanowisk poselskich? Więc niby czemu mamy więcej płacić? Proszę o SENSOWNY argument.

 • gawron34

  Oceniono 3 razy 1

  Gdzie mój komentarz.

 • Oceniono 6 razy 4

  Skandalem jest już obecne tak wysokie wynagrodzenie plus benefity dla parlamentarzystów. Jeszcze większym skandalem są uposażenia zarządów spółek państwowych /pow.2mln/ ujawnine z okazji nominacji Ostachowicza Kto tylko może grabi Polskę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX