Polscy narodowcy w konflikcie na wschodzie Ukrainy. Walczą również po stronie separatystów

Z informacji ?Dziennika Gazety Prawnej? wynika, że po stronie prorosyjskich rebeliantów walczy kilku Polaków. Ochotnicy walczą też po stronie Ukrainy.
Polscy falangiści, sympatycy przedwojennej prawicy, walczą w Donbasie po stronie prorosyjskich rebeliantów - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Z informacji gazety wynika, że są cztery takie osoby. Są to przeciwnicy zachodniego modelu demokracji i baz NATO w Polsce, zwolennicy sojuszu ekstremistów.

Separatystów wspierają też bojownicy z innych krajów. Najwięcej z Serbii, sporo również z Węgier. Wiaczesław Lichaczow, rosyjski badacz skrajnej prawicy w państwach byłego ZSRR, zauważa, że są to zwykle ludzie z bogatym doświadczeniem wojennym.

Polacy walczą też po stronie Ukrainy. Nie ma jednak żadnych dowodów na setki zawodowych najemników z Polski, o których mówią separatyści. Są to raczej również pojedynczy ochotnicy, również narodowcy - pisze "DGP".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Więcej o:
Komentarze (350)
Polscy narodowcy w konflikcie na wschodzie Ukrainy. Walczą również po stronie separatystów
Zaloguj się
 • dokowski

  0

  Współpraca wojskowa z Moskwą jest zdradą, nawet gdyby chodziło o rozbiór Białorusi. Każde wzmocnienie Imperium Rosyjskiego jest równoważne osłabieniu suwerenności Polski. Polską racja stanu jest niezależność od Imperatora

 • kaszynap985

  Oceniono 2 razy 2

  do tom 2578: czy musisz się publicznie onanizować? Idź do lekarza.

 • kaszynap985

  0

  uważam, że narodowcy to wrzód, którego jak się nie wytnie to się rozleje. Po powrocie powinien się nimi zająć prokurator, a najlepiej jakby nie wrócili.

 • niko8473

  Oceniono 2 razy 0

  Pierwsze primo: "Zachodni model demokracji" jest bzdura. Nie ma demokracji, zyjemy w postdemokratycznym spoleczenstwie ktore powoli zaczyna zdawac sobie sprawe z tego ze jest molestowane odbytowo.

  Drugie primo: Zyje nam sie zbyt dobrze. To powoduje ze para oszolomow szuka ekstremalnych przezyc i idzie wojowac. Kokaina nie starcza, adrenalina potrzeba. Zamordowac kogos. To jest kick dzisiejszej mlodziezy. Po ktorej stronie walcza nie jest wazne. Nie dorabiajmy do tego ideologii, chodzi o bezkarne mordowanie.

  Wniosek dla RP: pozbawiac obywatelstwa wszelkie osoby ktore walcza w obcych armiach lub oficjalnie jako takie zakwalifikowanych zwiazkach terrorystycznych/militarnych. I wypie...c z Polski lub nie wpuszczac spowrotem, niech mieszkaja w Palestynie, Rosji, Ukrainie.

 • goran69

  0

  niektórzy po prostu lubią się napie...ć a po czyjej stronie to mniej ważne

 • princealbert

  Oceniono 2 razy 0

  Nacjonalisci wszystkich krajow, wybijcie sie do nogi!

 • kylax1

  Oceniono 4 razy 0

  Kilku pajaców zginie za Putina, a ich ścierwa rozszarpią psy. Kula w proputinowski łeb.

 • tom2578

  Oceniono 5 razy 3

  Znaleziono kolejne 400 zwłok cywilów pochowanych w zbiorowych mogiłach, z tego około 350 jest tak zmasakrowane, że aby dokonać ich identyfikacji niezbędne będzie przeprowadzenie badań genetycznych, w tym celu władze Donieckiej Republiki Ludowej zwróciły się do Federacji Rosyjskiej o pomoc w przeprowadzeniu takich badań.

  Wśród znalezionych zwłok są również liczne zwłoki kilkunastoletnich dziewcząt, które wg. licznych relacji świadków przed zamordowaniem były zgwałcone przez żołnierzy ukraińskich formacji militarnych i paramilitarnych.

  Liczne zwłoki noszą również ślady usuwania z nich niektórych narządów.

  W rejonie Niżnej Krynki, gdzie znajdują się liczne zbiorowe mogiły pracę rozpoczęła międzynarodowa grupa wysłanników OBWE, w skład której wchodzą przedstawiciele Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Bułgarii i Litwy, zadaniem ich jest udokumentowanie miejsc zbrodni, w tym i przesłuchanie świadków. Ale już dziś stwierdzili, że są dowody na dokonanie w tym rejonie licznych gwałtów na 12-14 letnich dziewczynkach przez ukraińskich żołnierzy, głównie z gwardii narodowej.

 • tom2578

  Oceniono 4 razy 0

  Przyłączyć Kresy do Polski ! Krwawo pomścić zamordowanych Polaków na Kresach ! Zniszczyć i spalić ukrainę ! Ten faszystowski twór nie ma prawa istnieć !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX