Ewa Kopacz zostaje w hotelu poselskim. Czy jest tam bezpieczna? BOR nie widzi problemu. Rzecznik rządu - tak

Ewa Kopacz nie zamierza przenosić się do rządowej willi przy ul. Parkowej - na razie zostaje w hotelu poselskim. - Funkcjonariusze BOR nie są zadowoleni. Warunki ochrony premier są tam złe. Z ich punktu widzenia to błąd w sztuce - przyznaje otwarcie rzeczniczka rządu Iwona Sulik. Tymczasem rzecznik formacji twierdzi, że... żadnego problemu nie ma.
"Ewa Kopacz nie wprowadzi się do willi! Premier rezygnuje z luksusów" - pisze " Super Express" informując, że Ewa Kopacz nie zamierza opuszczać zajmowanego dotychczas pokoju w hotelu poselskim i przeprowadzać się do rządowej willi przy ul. Parkowej (pod tym adresem mieszkał za czasów swoich rządów Donald Tusk).

Nieoficjalne informacje gazety potwierdza w rozmowie z Gazeta.pl rzeczniczka rządu Iwona Sulik: - Prawdą jest, że premier się nie przeniosła. I rzeczywiście, mówiła, że zostaje w hotelu. Na dzisiaj taką decyzję podjęła - mówi Sulik. Zaznacza jednak, że w przyszłości pani premier może zmienić zdanie. - Nie chcę zapowiadać, że nigdy się to nie stanie - zastrzega.

Czym Ewa Kopacz uzasadnia decyzję o pozostaniu w hotelu? Sulik przekonuje, że na razie nowa premier ma inne priorytety niż organizowanie przeprowadzki. - To dla niej trudny czas, dużo się dzieje. Premier nie będzie się teraz zajmować pakowaniem kartonów - mówi rzeczniczka rządu.

BOR ma problem?

Iwona Sulik potwierdza też inne doniesienia "Super Expressu", który pisał, że decyzja Kopacz "nie podoba się funkcjonariuszom BOR". Muszą oni teraz "wzmocnić zabezpieczenia w budynku Sejmu, gdzie na co dzień nocują posłowie" - tłumaczy dziennik.

Zapytana o działania BOR rzeczniczka rządu przyznaje, że przed funkcjonariuszami stoi zadanie niemal niewykonalne, bo w hotelu poselskim trudno jest zagwarantować pani premier bezpieczeństwo.

- Warunki ochrony premier są tam, mówiąc eufemistycznie, złe. Z ich punktu widzenia to błąd w sztuce - mówi otwarcie o opinii funkcjonariuszy BOR Sulik. Zapytana o to, czy Kopacz nie powinna brać pod uwagę ich zdania, rzeczniczka rządu odpowiedziała nam, że nowa premier nie miała jeszcze czasu omówić z nimi sprawy przeprowadzki.

Co na to BOR?

Tymczasem rzecznik BOR mjr Dariusz Aleksandrowicz twierdzi, że... żadnego problemu nie ma. - Jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwo ochranianym osobom nie tylko na terenie budynków rządowych, ale także w innych miejscach, jak choćby podczas delegacji w innym mieście - mówi.

Dodaje też, że "hotel poselski nie jest jakimś wyjątkowym obiektem" i przypomina, że ma on m.in. zapewnioną ochronę pirotechniczną. - Nie powinno być problemu - kwituje pytany o to, czy BOR będzie w stanie skutecznie chronić mieszkanie szefowej rządu.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Więcej o:
Komentarze (134)
Ewa Kopacz zostaje w hotelu poselskim. Czy jest tam bezpieczna? BOR nie widzi problemu. Rzecznik rządu - tak
Zaloguj się
 • spam_box

  0

  W skrócie będzie brzmieć tak: jestem kur Ewką z Radomia, będę dawać każdemu. Górnikom już dałam.

 • nicpon007

  Oceniono 5 razy 3

  Niech zamieszka w kopalni ze swoimi kochanymi górnikami. W końcu nazwisko zobowiązuje.

 • Maciej Senw

  Oceniono 2 razy 0

  Cholera jasna ...Kopacz natychmiast do wilii i to już. Stac mnie!!! Jesteś premierem...ką?;-) 38 milionowego kraju!!! Nie rób siary...w końcu kup te samoloty rządowe bo wstyd!!!

 • chi_neng1

  Oceniono 4 razy 2

  Co to ma za znaczenie gdzie premier chce obecnie mieszkac / mieszka?
  A szczegolnie w przypadku, gdy teraz nie ma czasu na przeprowadzke, bo ma wazniejsze sprawy na glowie.
  BOR jak do tej pory sobie poradzil i napewno poradzi tak dlugo jak to bedzie konieczne.

 • leo2rys2

  Oceniono 7 razy -3

  Talent to ona ma,do kopania i przesiewania ziemi i nic PO za tym !.No może jeszcze do obrony przed atakiem,czyli zwiewania do domu i schowania się w nim w mysiej dziurze !.

 • nighthawk00

  Oceniono 7 razy 5

  chyba za duzo sie o Franciszku naczytala..... wychodzi groteska

 • leo2rys2

  Oceniono 7 razy 1

  Wybory coraz bliżej,robienie frajerów z lemingów trwa !.Po wyborach wszystko wróci do starego koryta,czyli koryta pełnego ośmiorniczek za publiczną kasę !.

 • palo_ma1

  Oceniono 7 razy -3

  Weźcie się od niej odczepcie.
  Baba ma teraz niezły Sajgon i tyle.

  I tyle, PiSłotłuki.

 • fastaxe77

  Oceniono 8 razy 0

  chvj mnie to
  obchodzi.
  może zamieszkać nawet w radomiu
  razem z tym wypłoszem z pkp.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX