Grabarczyk odpowiada Królikowskiemu: "Względy ideologiczne? Różnica zdań dotyczyła prokuratury."

- Nieporozumienie i nadinterpretacja. Różnica zdań między nami zarysowała się przy roli prokuratury i ustawie o prokuraturze - mówi w Radiu ZET Cezary Grabarczyk, komentując zarzuty odwołanego wiceministra sprawiedliwości, Michała Królikowskiego, który twierdził, że został odwołany z powodów ideologicznych. Minister zdementował też doniesienia o prowadzeniu rozmów z profesor Moniką Płatek.
Cezary Grabarczyk powiedział, że w przyszłym roku zmieniony zostanie sposób prowadzenia procesu przed sądem karnym. - W procesie kontradyktoryjnym to strony będą wnosiły przed sąd dowody. Sąd nie będzie sam przeprowadzał dowodów, będzie tylko i wyłącznie arbitrem. Do tego trzeba przygotować prokuraturę, do tego przygotowuje się adwokatura - tłumaczył planowaną reformę w programie "7. dzień tygodnia" Cezary Grabarczyk.

Odmienne wizje, brak współpracy

Różnica między Grabarczykiem a Królikowskim dotyczyć miała właśnie roli prokuratorów w postępowaniu przed sądem. - Ja uważam, że z prokuraturą trzeba podjąć współpracę, aby prokuratorzy wyspecjalizowali się w prowadzeniu procesów. Doszliśmy do wniosku, że to jest nieco inna wizja, dlatego nie będziemy współpracować - wyjaśniał Grabarczyk.

Grabarczyk zaprzeczył, że odwołanie miało związek z poparciem Królikowskiego dla inwokacji "tak mi dopomóż Bóg" dla prawników i było motywowane względami światopoglądowymi. - To nieporozumienie i nadinterpretacja ze strony pana wiceministra. Zaskoczyła mnie ta wypowiedź - stwierdził minister sprawiedliwości.

Monika Olejnik zapytała, czy w miejsce Królikowskiego powołana zostanie Monika Płatek. - Nie prowadziłem rozmów z panią profesor - odpowiedział Cezary Grabarczyk. Więcej w Radiu ZET

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (115)
Grabarczyk odpowiada Królikowskiemu: "Względy ideologiczne? Różnica zdań dotyczyła prokuratury."
Zaloguj się
 • kat-kk

  Oceniono 1 raz 1

  Koscielna wywłoka Kopacz nie potrzebuje pani Łatek.Kosciół powie co robić za nasze!

 • kat-kk

  Oceniono 1 raz 1

  A kto jakaś tam Płatek, dopusci do rządów POdefilskiego episkopatu?
  www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,15539498,_To_przesluchiwanie_rzadu__jak_wizyta_na_dywaniku_.html
  Tu jest potrzebna katechetka,a najbardziej pedofilski oblat!

 • plautilla

  Oceniono 4 razy 0

  . Grabarczyku PO, zamiast państwowca i fachowca, koniecznie zatrudnić Płatek - jeszcze jedną menopauzę w rządzie, celebrysię,nazi feministkę lansowaną przez podobnych. Chociaż niedouczona z prawa i i nie biegła w logice i wiedzy, to jednak fachowczyni od kręcenia biczyków sado/maso na UW jest. Takie na ministry brać i git, ch.d. i k.kupa.

 • czesio48

  Oceniono 6 razy 0

  Miernoty zwalniają porządnych ludzi

 • sarna291

  Oceniono 4 razy 0

  ale ten Grabarczyk jest przystojny....................

 • kuma1

  Oceniono 6 razy -2

  Ten Rząd jeszcze dobrze nie zaczął a już powinien zostać zmieniony przez PO jeżeli chcą aby ich poparcie i nadchodzące wybory nie przyniosły klęski. Śmiejecie się z Palikota ale tak naprawdę przyjrzyjcie się sobie bo może się spełnić przysłowie, że ten się śmieje , kto śmieje się ostatni. Jaka to siła gdy decyzje podejmuje ulica , brukowce i opozycja.!

 • amur-49

  Oceniono 6 razy 0

  Panie ministrze, za wywalenie na zbity pysk tego kołtuna masz Pan u mnie duuuży plus.

 • unamatita

  Oceniono 6 razy 0

  Mam nadzieję, że sKopacz i Grabarczyk POgrzebią zbieraninę, "którą spaja jedynie cynizm, hipokryzja i konformizm." - jak mówił klasyk od much!
  u.

 • k-marian51

  Oceniono 7 razy 1

  Bardzo dobrze się stało, że został wyrzucony na zbity pysk ten wiceminister.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX