Wylewanie Ciechana. Urząd Skarbowy: Nie dzwoniliśmy do Tochmana, ktoś się podszywał

?Żaden z pracowników tutejszego Urzędu nie dzwonił do Pana Wojciecha Tochmana? - czytamy w dzisiejszym oświadczeniu Urzędu Skarbowego. Co więcej, Naczelnik US informuje, że w związku z podejrzeniem podszywania się pod urzędników poinformowane zostaną organa ścigania.
W odpowiedzi na słowa właściciela browaru Ciechan, klubo-księgarnia Wrzenie Świata ogłosiła, że piwo, które do tej pory sprzedawano w lokalu, zostanie wylane.

Niedługo po tym jak ogłoszono akcję pożegnania z piwem Ciechan, do Wojciecha Tochmana, członka zarządu Fundacji Instytut Reportażu, która jest właścicielem Wrzenia Świata, zadzwoniła osoba przedstawiająca się jako pracownik III Urzędu Skarbowego. "Urzędnik" przestrzegł reportera, że pozbywanie się dobrego produktu będzie działaniem na szkodę finansową Fundacji. - Zapytałem więc pana urzędnika, czy jeżeli ja osobiście kupię to piwo i będę je wylewał jako ja, a nie jako Wrzenie Świata, to czy nadal to będzie przestępstwo. Urzędnik powiedział, że to będzie OK, ale i tak ktoś z urzędu skarbowego przyjdzie wieczorem protokołować wydarzenie i sprawdzić, czyje piwo zostanie wylane - mówił wczoraj reporter.To nie skarbówka dzwoniła do Tochmana

Tochman na wszelki wypadek wykupił zapas Ciechana, a na dowód - tuż przed wylaniem do wiadra dwóch skrzynek piwa - przedstawił stosowną fakturę. Urzędników jednak nie było na miejscu.

Dziś okazuje się, że nikt z Urzędu Skarbowego nie dzwonił do właściciela Wrzenia Świata. Jolanta Ozimek, naczelnik Trzeciego Urzędu Skarbowego Warszawa-Śródmieście, wystosowała w tej sprawie oświadczenie.

W związku z opublikowaną w dniu 22 września 2014 r. informacją na portalu Gazeta.pl pt. "Wylewanie Ciechana. Skarbówka dzwoni do Tochmana i straszy: Przyjdziemy zaprotokołować" - Naczelnik Trzeciego Urzędu Skarbowego Warszawa - śródmieście informuje, że żaden z pracowników tutejszego Urzędu nie dzwonił do Pana Wojciecha Tochmana.

Powyższe stwierdzono po przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego. Zatem przekazane w tym zakresie informacje są nieprawdziwe. Nadmienić jednocześnie należy, że podmioty, o których mowa w artykule nie mogłyby być kontrolowane przez tutejszy Urząd z uwagi na inną właściwość miejscową.

W związku z faktem, iż zachodzi podejrzenie podszywania się osób trzecich pod pracowników Urzędu - zostanie złożone zawiadomienie do organów ścigania."To dobrze, że Urząd zgłosi sprawę organom ścigania. W związku tym Fundacja Instytut Reportażu odstępuje od zgłoszenia prokuraturze tej samej sprawy, z nadzieją, że sprawa zostanie wyjaśniona do końca" - podsumował Wojciech Tochman.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! 

Więcej o:
Komentarze (298)
Wylewanie Ciechana. Urząd Skarbowy: Nie dzwoniliśmy do Tochmana, ktoś się podszywał
Zaloguj się
 • ucago

  0

  Trzeba mieć łeb!
  A poza tym , żule Ciechana nie piją.

 • ucago

  0

  Kurde 2 skrzynki piwa, ale lokal.

 • peter.fox

  Oceniono 3 razy 3

  Nie wiem o co chodzi, a i piwo z Ciechanowa zawsze słabe było, ale marnowanie produktów ludzkiej pracy zawsze bolało mnie najbardziej. Głupota.

 • tygrys102

  0

  zachowanie i telefon typowe dla kretynów skarbowych

 • adam-aga

  Oceniono 2 razy 0

  Tylko Ciechan. A pedały niech go sobie wylewają.

 • cyniczne_oko

  Oceniono 3 razy -1

  Na jednego straconego klienta ciechana bedzie kupować kilkuset nowych. Dewianci seksualni promowani w Agorze to medialna i chałaśliwa grupka ale nieliczna. Za to normalnych mający tej tęczowej bandy dość GW nie pokazuje ale jest ona duża i co więcej daje głos POTRFELEM. Ciechan stanie się ogólnopolskim piwem kojarzonym ze sprzeciwem wobec zboczeńców. Piwowar już może zacierać ręce, zyski będą olbrzymie.

 • assanti-teraz-zarejestrowany

  Oceniono 6 razy 6

  masowo wylewamy dobre piwo? No i fajnie... tylko, ze żeby je wylać trzeba je najpierw kupić ;)

 • uzdek98

  Oceniono 5 razy 3

  juz sie skarbowe scierwojady wycofuja rakiem ze sprawy ... a przy okazji ludzie, nie wylewajcie ciechanka.... ja sie poswiece dla sprawy, wezme od was caly zapas tego obrzydliwego homofobicznego piwa ... i bede je pil z placzem i grymasem obrzydzenia ...

 • condor

  Oceniono 8 razy 4

  Darmowa reklama piwa Ciechan trwa. Pedały nie dość że są zboczeni to w dodatku są idiotami. Matka natura zrobiła z nich dewiantów po to żeby się nie rozmnażali i nie przekazywali swoich pedalskich genów dalej. To naturalna selekcja debili i popaprańców.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX