Wróbel: Jeżeli przez najbliższe 100 dni będziemy mieli "mądry bezruch" i deklaracje "jestem kobietą", to zacznie się upadek tego rządu

Wg Jana Wróbla rząd Ewy Kopacz nie może sobie pozwolić na spokojną pracę. - Ludziom przeje się to, co znosili z Donaldem Tuskiem - mówił w TOK FM. O sto dni spokoju dla nowego rządu apelował prezydent Bronisław Komorowski. Pierwszym poważnym sprawdzianem dla premier będzie warszawski protest górników.
Ewa Kopacz ma bardzo mało czasu, by przekonać do siebie Polaków. I nie chodzi tylko o to, że do wyborów parlamentarnych zostało niewiele ponad rok. Zdaniem Jana Wróbla w przypadku nowej pani premier nie sprawdzi się, skuteczna przez lata rządów Donalda Tuska, "polityka ciepłej wody w kranie". - Jeśli przez 100 dni nic się nie będzie działo, to zacznie się upadek rządu Platformy Obywatelskiej. Jeśli to będzie 100 dni mądrego bezruchu z deklaracjami w stylu "jestem kobietą", to ludziom szybko się to przeje - mówił gospodarz "Poranka Radia TOK FM".

Jak przekonuje publicysta, ludzie nie zniosą z Ewą Kopacz tego, co przez długie lata znosili pod rządami Donalda Tuska.

Nierealne 100 dni spokoju

O sto dni spokoju dla nowego rządu apelował w piątek prezydent. Bronisław Komorowski chciałby, żeby gabinet Ewy Kopacz mógł "skorzystać z tego, co jest elementem przyzwoitości w polityce i elementem dobrego zwyczaju w systemie demokratycznym".

Apelu prezydenta nie posłuchali górnicy. Zapowiedzieli na 1 października protest w Warszawie. W tym samym dniu Ewa Kopacz wygłosi w Sejmie exposé. - To, w jaki sposób zareaguje Ewa Kopacz, będzie testem. Nie ma czasu, żeby ten rząd dostał od kogokolwiek czas na spokojną pracę. Będzie przecież samorządowa kampania wyborcza, obietnice - uważa Renata Kim z "Newsweeka".

Na zdecydowaną postawę pani premier wobec górniczego protestu liczy prof. Leszek Balcerowicz. - Chodzi o to, żeby nie ulegać agresywnym grupom zawodowym. Mamy, jak sądzę, dużą nieufność wobec przywilejów związków zawodowych. Dlatego obrona polskiej gospodarki przed taką agresją, kiedy w górnictwie narastają straty, będzie dobra dla gospodarki i dla wizerunku - ocenił w "Poranku Radia TOK FM" były trzykrotny wicepremier i minister finansów.Więcej o:
Komentarze (13)
Wróbel: Jeżeli przez najbliższe 100 dni będziemy mieli "mądry bezruch" i deklaracje "jestem kobietą", to zacznie się upadek tego rządu
Zaloguj się
 • klarneta8

  0

  P. WROBEL, nadaje sie pan do brukowca,a nie do mediow powazn. Media winne byc obiektywne,a nie wrozace same zlo.

 • ragefox

  Oceniono 12 razy -6

  Rząd Kopacz może uratować jedynie przyłączenie sie PO do KNP

 • chi_neng1

  Oceniono 13 razy 3

  Przestancie wreszcie czynic z siebie samych "pismakow" niegodnych zawodu dziennikarza, a spoleczenstwo, jako to nic nierozumiejace i niezdolne do wyciagania wlasnych wnioskow, czyli porazone idiotyzmem.

  Nikt mi nie wmowi, ze prezydent mowiac o dniach 100 spokoju mial na mysli "urlop", lenistwo, totalne bezrobocie nowego rzadu.
  Moze dawal mediom do zrozumienia, ze czas najwyzszy zostawic ten rzad w spokoju i dac im szanse pracy?

  Poszaleliscie wszyscy, czy co?
  Nagonke uprawiacie jak te "wsciekle psy pisowskie" za kazde slowo, a to prezydenta, a to premiera nowego i starego, a to kazdego innego z rzadu.Bo to katastrofalne "100 dni", bo "kobieta", bo pomylila nazwiska, bo Schetyna, bo Sikorski etc...etc... I co jeszcze ???
  Ale wszystko to wg waszych PRYWATNYCH OPINII JAKO DZIENNIKARZE, NARZUCAJACYM SPOLECZENSTWU WLASNE ODCZUCIA !

  MOZE CZAS NAJWYZSZY BY NIEKTORE MEDIA, DZIENNIKARZE ZABRALI SIE ZA SOLIDNA, A PRZEDE WSZYSTKIM PROFESJONALNA ROBOTE, A NIE PARTACWO , PLOTKARSTWO I CZEPIANIE SIE BYLE CZEGO?
  CZY NADCHODZI CZAS, ZE WSZYSTKIE MEDIA MAJA STAC SIE BRUKOWCAMI, SZMATLAWCAMI ?

  KIEDY SIE WRESZCIE OPAMIETACIE I ZABIERZECIE SIE WY DO PROFESJONALNEJ ROBOTY ?

  NIE WSTYD WAM PREZENTOWAC TO CO PREZENTUJECIE I NAZYWACIE SIE DZIENNIKARZAMI?

 • elkipan

  Oceniono 10 razy 2

  "ludzie nie zniosą z Ewą Kopacz tego, co przez długie lata znosili pod rządami Donalda Tuska"
  """""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
  No to u małpy fakiby masz przegrane!!!
  On cię zaraz zdyskredytuje...

 • dziadekjam

  Oceniono 14 razy 0

  Jak przekonuje publicysta, ludzie nie zniosą z Ewą Kopacz tego, co przez długie lata znosili pod rządami Donalda Tuska.
  =================================================================
  Zniosą, zniosą, bo inne wyjście, to tylko z pod POwskiego deszczu pod PiSdzielską rynnę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX