Poseł PiS do rosyjskiego siatkarza: "Oddajcie Krym". A Rosjanin pluje mu w twarz

Atmosfera po wczorajszym meczu siatkarskim Polska-Rosja była napięta. Nie obyło się bez obraźliwych gestów, m.in. środkowego palca. Jeden z rosyjskich siatkarzy splunął w kierunku polskich kibiców. Wśród nich był poseł PiS - donosi "Polska The Times".
Plującym siatkarzem był Aleksiej Spiridonow, oplutym posłem - Marek Matuszewski. Wokół całego zdarzenia krąży wiele nieścisłości. "Spiridonow - schodząc z boiska w towarzystwie członków sztabu drużyny, splunął na dwóch polskich kibiców, m.in. w kierunku posła PiS Marka Matuszewskiego. Sprowokowani kibice polskiej drużyny pokazali Rosjaninowi gest Kozakiewicza" - relacjonuje "Polska The Times".

Powiedziałem: Oddajcie Krym

- Piękny mecz, piękna wygrana. Widocznie (Rosjanom - red.) puściły nerwy, szczególnie jednemu siatkarzowi, który jest znany z takich ekscesów. Chodzi oczywiście o Spiridonowa. Powiedziałem mu: "Oddajcie Krym", a on wtedy splunął (mi - red.) w twarz. Ja zaś pokazałem mu wała za takie zachowanie. Ten człowiek zachował się jak ostatni gbur rosyjski. Cenię Rosjan, ale to, co robił Spiridonow, przekracza wszelkie standardy zachowania. Przy okazji opluci zostali kibice, którzy koło mnie stali - tak całe zdarzenie opisuje poseł Matuszewski dla Eurosport.onet.pl.

Wrogość ze strony Polaków i Rosjan

Według relacji mediów gesty wrogości płynęły zarówno ze strony rosyjskiej drużyny, jak i części polskich kibiców, którzy pokazywali gościom środkowe palce. Polscy kibice buczeli też na schodzących zawodników rosyjskiej drużyny. Nie wytrzymał tego inny Rosjanin, Artiom Wolwicz, który zrewanżował się im pokazaniem środkowego palca, co jeszcze bardziej rozwścieczyło fanów siatkówki z Polski.

We wczorajszym meczu siatkarskich Mistrzostw Świata Polacy wygrali z Rosjanami 3:2 i w sobotę zagrają o finał z niemiecką drużyną. Mimo że organizacja mistrzostw przez Polskę spotyka się z pozytywnymi ocenami zarówno ze strony kibiców, jak i zawodników, jak widać, czasem trudno jest zachować zimną krew, szczególnie wobec historycznych zaszłości między narodami i trudnej sytuacji na wschodzie Ukrainy.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (75)
Poseł PiS do rosyjskiego siatkarza: "Oddajcie Krym". A Rosjanin pluje mu w twarz
Zaloguj się
 • manes3

  Oceniono 1 raz 1

  to plucie na pisuar jest zabronione???

 • staszek_psychiatra

  0

  Na miejscu zawodnika bym tu Krym oddał.Jak Zagłoba Nederlandy

 • lotczik-kosmonawt

  Oceniono 4 razy -2

  Rusek pluje na Polskę dzięki michnikom , kwaśniewskim i komorowskim.Może wielbiciele kacapów powinni nosić tabliczki: pluj na mnie.

 • observer48

  Oceniono 1 raz 1

  Coż, dla większości Polaków walka z Niemcami to patriotyczny obowiązek, a walka z Rosjanami to przyjemność.

 • gwmacie

  Oceniono 1 raz 1

  Trafił swój na swego. Miejmy nadzieję, że PiS zrobi porządek że swoim posłem-idiotą. Kolejnym zresztą....

 • monci1974

  Oceniono 4 razy 2

  Chamska odzywka tego pożal się Boże posła wywołała zwrotną reakcję.„Cham obrzydliwy, czemu nie, piękną karierę można zrobić, chamstwo ma wielką przyszłość, cały
  świat stoi przed chamstwem otworem, subtelni, wstydliwi i wrażliwi ustępują przed nim, bo tylko cham by ustał i nie ustąpił, mądrzy nie wdają się w dyskusje po pierwszym ciosie maczugi, szlachetni litują się nad chama nieszczęściem, cham prze naprzód, nic nie mąci spokoju jego chamskiej duszy, cham się nie wstydzi, nie czerwieni, nie uśmiecha przepraszająco, on nawet nie widzi drwin i szyderstw, nigdy nie czuje się nieswojo i niezręcznie – ponieważ jest chamem”. - Jacek Dukaj, LÓD

 • stachuchebel

  Oceniono 2 razy 2

  Ten Rusek, to chyba jakiś agent musiał być. Musiał wiedzieć, że Wolak jest technikiem samochodowym.. I dlatego zwrócił mu Żiguli :))

 • Oceniono 5 razy 1

  TEN PISOWIEC TO NA PEWNO NIE BYŁ PRAWDZIWY POLAK.BO PRAWDZIWY POLAK LUBY ROSJAN BO TO SŁOWIANIE.

 • edza4

  Oceniono 5 razy 5

  To rzeczywiście trzeba być psycholem żeby na imprezie sportowej bawić się w politykę w najgorszym tego słowa znaczeniu.Natomiast uf pisowiec pokazał że jego środowisko i znak rozpoznawczy to bruzdy pod sufitem,a intelekt równy z glebą.Ot taki przyziemny chojrak i pewnie sierota od urodzenia,bo nie miał go kto wychować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX