Co dalej z Ukrainą? Kopacz: "Wie pan, jestem kobietą..." Pierwsza wpadka nowej premier?

Czy Polska bardziej wspomóc Ukrainę w konflikcie z Rosją? Wie pan, ja jestem kobietą. (...) Polska powinna zachowywać się jak polska, rozsądna kobieta. Nasze bezpieczeństwo, nasz kraj, nasz dom, nasze dzieci są najważniejsze - odpowiedziała podczas prezentacji składu swojego rządu Ewa Kopacz. Twitter nie pozostawia na niej suchej nitki: "Równość to nie jest powielanie stereotypów", "Infantylne" - oceniają komentatorzy.
Grzegorz Schetyna, Cezary Grabarczyk, Teresa Piotrowska, Maria Wasiak i Andrzej Halicki - oto nowe twarze w rządzie PO. Desygnowana na premiera Ewa Kopacz przedstawiła właśnie skład swojego gabinetu. Tuż po tym odpowiadała na pytania reporterów, m.in. o Ukrainę i ewentualną sprzedaż broni do tego kraju, jako pomoc w starciu z Rosją.

Co na to Kopacz? Oto jej odpowiedź: - Czy powinniśmy wysyłać broń na Ukrainę? Wie pan, ja jestem kobietą. Wyobrażam sobie, co ja bym zrobiła, gdyby na ulicy nagle pokazał się człowiek, który wymachuje jakimś ostrym narzędziem albo trzyma w ręku pistolet. Pierwsza moja myśl? "Tam za moimi plecami jest mój dom i są moje dzieci". Więc wpadam do domu, zamykam drzwi i opiekuję się własnymi dziećmi. Co w takiej sytuacji zrobiłby mężczyzna? Pewnie pomyślałby: "Nie mam nawet porządnego kija w ręku, ale jak to? Ja nie stanę i nie będę się z nim tłukł, tylko dlatego, że odważył się przyjść i grozić mojej rodzinie?".

- Więc odpowiem jedno: Polska powinna zachowywać się jak polska, rozsądna kobieta. Nasze bezpieczeństwo, nasz kraj, nasz dom, nasze dzieci są najważniejsze, co nie oznacza wcale, że powinniśmy dzisiaj mówić głosem odrębnym od Unii. Wręcz przeciwnie: ja nie uważam, że nie powinniśmy dziś na wyścigi być czynnym uczestnikiem tego konfliktu zbrojnego. Jeśli tylko ta duża rodzina europejska zdecyduje, że chcemy pomagać, powinniśmy brać udział w tej pomocy - ale razem z innymi krajami - stwierdziła Kopacz.

Chwilę później prawicowy serwis Wpolityce.pl nazwał tę wypowiedź "pierwszą wpadką" Kopacz. Do krytyki przyłączyli się komentatorzy na Twitterze.

Więcej o:
Komentarze (357)
Co dalej z Ukrainą? Kopacz: "Wie pan, jestem kobietą..." Pierwsza wpadka nowej premier?
Zaloguj się
 • bladoczerwony

  0

  Wreszcie mądre słowa u polityka. Kuźniar i reszta wy głupie pizedy, zamilknijcie.

 • Oleg Aleksejczuk

  0

  Logika i tłumaczenie Pani Premier nie mają absolutnie sensu.
  1) Pani Premier powiedziała, że jak widzi szaleńca, który zaatakował dom sąsiada, to ona jako kobieta schowa się w domu. A co będzie po tym, jak szaleniec pozabija sąsiadów i zapuka do drzwi "polskiej kobiety"?
  2) przypomina to również zachowania, które obserwujemy w Polsce, kiedy to w autobusie lub na ulicy bandziory znęcają się nad przechodniem, a cała reszta odwraca się udając, że nic się nie dzieje.

 • ucago

  Oceniono 2 razy 0

  Nie ma rozsądnych kobiet, kobiety to _.
  Czasem tylko dobrze mówią.

 • januszyukio

  Oceniono 1 raz -1

  SWIĘTE SŁOWA

 • junkamm

  0

  chyba pół kobietą bo to przecież pół meszczyzna poprostu babochłop. ciekawe ile ma lat . ini mówią że blisko 80 tki drudzu mówią że 75 lat. dzis zaprzysieżenie rządu która zniszczy polske i polaków do końca. wymordują nas wszystkich głodem i nedzą bedziemy zbierac trawe by ci politycy rzadowi mogli chlac balowac z rodzinami jezdzic sobie po chinach peru indiach razem z kolesiami za nasze pieniądze .płacic w restoracjach za nasze pieniądze i chlac najdrosze alkochole i żarcie za tysiące zł . wersal sobie zrobili a my polacy bedziemy z głodu płakach i popełniac samobójstwa z tego powodu .dzieci dalej bedą mdlec w szkołach z głodu .a matki z rozpaczy zabijac swoje dzieci i samych siebie . nich tą kopaczową szlak trafi.

 • man_sapiens

  Oceniono 1 raz -1

  "Jestem kobietą". To i tak nieźle, mogła przecież powiedzieć "Jestem idiotką".

 • christhin

  0

  Jestem taką małą kobietką,leczę stany nerwowe,byleby miec dzieci,ale nie wszyscy mogą mieć dzieci i nie wszyscy mają gród obronny,a co będzie jak dziecko wyjdzie poza azyl np do szkoły,a tam ...ręce opadają,ale dajcie mi spokój,sami sobie poradzcie no to po co ma rządzić? Kim,dziećmi pt. zdziecinniali Polacy. Za dużo srodkow znieczulających,za dużo jak dla myslących 35 milionów,wszyscy do domów jak na Ukrainie,a czy te domy to bunkry ,a w nich zażywający pastylki uspokajające ludzie? Jak to wychowywać to znaczy,co czytać bajki ,dawać jesć,ale skąd to żarcie,a sport,przyjaciele,podróże,pastylki jak w domu dla niebezpiecznie chorych! Wyrostków nie wychowa się już,dorosłych też nie,co tu robić,najlepiej nic nie robić,czekać co inni z nami zrobią,no nie,a no tak !!!!!!!!!,nic nie robić,oczekiwać,kochana Ewunia,ucieczka od problemów,objawy nerwicy podobno,znam to ze szkoły,sprawdziam, ja pod kołdrę,tam jest cieplutko,bezpieczna kryjówka póki nie przyjdzie ojciec z pasem,weź się do roboty,bo jesć nie dostaniesz i pensji.

 • byzgran

  Oceniono 1 raz 1

  Pierwszy raz Donald Tusk mnie zirytował. Dlaczego premierem nie został Radek Sikorski? To wybitny przywódca. Pani Kopacz (z całym szacunkiem) jest znacznie mniej doświadczonym politykiem.

 • joshua624

  Oceniono 1 raz 1

  no bravo, wreszcie rozsädny glos, zadne tromtadractwo w stylu "nie oddamy ani guzika"...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX