Awantura przed ukraińskim parlamentem. Tłum wrzucił deputowanego do śmietnika

Tłum aktywistów Prawego Sektora, który zebrał się we wtorek przed siedzibą ukraińskiej Rady Najwyższej, wrzucił deputowanego Witalija Żurawskiego do kosza na śmieci. Rozsierdzeni demonstranci nie pozwolili politykowi wyjść z pojemnika kilkadziesiąt minut.
Przed siedzibą Rady Najwyższej w Kijowie odbyła się we wtorek demonstracja zwolenników lustracji. Wśród nich było wielu członków Prawego Sektora. To oni złapali Witalija Żurawskiego - byłego członka Partii Regionów i człowieka Janukowycza, obecnie deputowanego z frakcji Rozwój Gospodarczy - i wrzucili go do śmietnika.

Gdy polityk próbował wyjść z pojemnika, demonstranci znów go tam wpychali. Wydarzenie zostało sfilmowane amatorską kamerą i trafiło do internetu.Deputowany został oblany płynem i obrzucony różnymi przedmiotami (w tym oponą). Politykowi pomogła dopiero interwencja ukraińskiej Gwardii Narodowej. Żurawski jest autorem projektu ustawy, która w styczniu tego roku zaostrzyła restrykcje dla uczestników antyrządowych demonstracji.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (182)
Awantura przed ukraińskim parlamentem. Tłum wrzucił deputowanego do śmietnika
Zaloguj się
 • sirenburka88

  Oceniono 1 raz 1

  No to jeż wiemy jaki jest poziom ukraińskiej kultury politycznej, chyba UE postawiła na niewłaściwego konia, trzeba było się dogadać z bardziej cywilizowaną stroną np. Rosją.

 • 1pirat2

  0

  Ciekawy jestem czy jak to oglądali politycy z Uni Europejskiej, to dalej tak bezkrytycznie będą chcieli taką Ukrainę w Uni?.

 • candelas

  Oceniono 1 raz -1

  O znowu najazd ruskich troli. Zamiast marmolic bzdury powiedzcie chłopaki ile miliardów dolarów Putin ukradł Rosjanom i kiedy wreszcie wyrzucicie swoich zuli i złodziei do kosza tak jak robią to Ukraińcy.

 • poppers68

  0

  Przepraszam......
  Ale dla mnie osobiście to co widzę potwierdza mój sprzeciw wobec planów włączenia Ukrainy do UE już dziś...
  Ten kłótliwy i agresywny naród ma jeszcze sporą drogę do zachowań uznanych za przejaw kultury politycznej. Jest to społeczeństwo wybitnie o rosyjskiej mentalności i Wschodnich obyczajach....

 • drbob20

  Oceniono 1 raz -1

  co robi tam w radzie ukrainy odchod janukowycza. ma szczescie gnoj ze wyszedl z tego calo.

 • Stanisław Pelc

  Oceniono 1 raz 1

  kto z naszego Sejmu pojedzie tam na ochotnika uczyć kultury politycznej?

 • gburiaifuria

  Oceniono 4 razy 4

  njgorsze jest to, ze polska "klasa" polityczna absolutnie nie kieruje sie sondazami co nt. mysli spoleczenstwo. Powoli wiekszosc ludzi ma dosc rozroby na Ukrainie i nie chce zadnego konfliktu z Ruskimi, ktorzy akurat nic do nas ostatnio nie mieli, jedynie odjechani Wodzowie chca na tym zbic swoj prywatny kapital wyborczy i wywindowac sie w innych kregach politycznych swoja "aktywna" polityka wzgledem Ukrainy.Konflikt z Ruskimi nam nie jest do niczego potrzebny, a poza tym jak wykazaly wszelkie symulacje nawet te najbardziej optymistyczne, ze NATO i USA wchodza do gry i leja Ruskich, to i tak konczymy ten konflikt z kompletenie zdewastowanym krajem i o polowa mniejsza populacja ludnosci. Czy na tym ma polegac polska polityka zagraniczna? wojna to nie gry komputerowe. Na smietnik z nimi!

 • piotr33k2

  Oceniono 5 razy 5

  dzicz i tyle ,warci tyle samo co ruscy ,zawsze nas nienawidzili i teraz te z nienawidzą a picuja do nas tylko dlatego żeby z naszym poparciem zintegrowac sie z unia a potem jezeli do tego w ogóle dojdzie beda znowu przeciw nam knuli tak jak knuli i podrzegali całe wieki . jeszcze nam ta dobroc i poparcie dla nich wyjdzie bokiem bo tam faktycznie bandziory z upa maja najwiecej do powiedzenia i to oni beda tam rzadzić .

 • Wojciech S-ki

  Oceniono 4 razy 4

  U nas również należałoby powrzucać tych nierobów z sejmu i senatu na śmietnik.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX