Nowicka: Kopacz zapomniała o kobietach. Ich postulaty nie są ważne dla nowej premier

- Obawiam się, że w sprawie prokobiecych postulatów nie możemy liczyć na nową panią premier - stwierdziła w Poranku Radia TOK FM Wanda Nowicka z Twojego Ruchu. Wskazała na wstrzymanie sejmowych prac nad ratyfikacją Konwencji o zapobieganiu przemocy wobec kobiet.
Działaczki SLD wystosowały list do Ewy Kopacz. Chcą, by nowa premier poparła postulaty lewicowych środowisk kobiecych, m.in. legalizacji aborcji na żądanie - pisze "Rzeczpospolita". - To poważna oferta czy wyzłośliwianie? - zastanawiał się w Poranku radia TOK FM Jan Wróbel.

"Nie są to dla niej sprawy istotne"

Wanda Nowicka, wicemarszałkini Sejmu z Twojego Ruchu, podkreśliła, że ma sporą satysfakcję z faktu desygnowania Ewy Kopacz na premiera. Jednocześnie posłanka zaznaczyła, że musi ocenić nową szefową rządu także jako polityk partii, względem której pozostaje w opozycji.

- Obawiam się, że w sprawie prokobiecych postulatów nie możemy liczyć na nową panią premier - stwierdziła. - Jeśli chodzi o realizację postulatów, na które czekają kobiety, już pokazała, że nie są to dla niej sprawy istotne, co więcej, sprawy które można dla niezrozumiałej gry politycznej lekceważyć - dodała.

"Marszałkini Kopacz zapomniała o kobietach"

Nowicka wyjaśniła, że chodzi jej o wykreślenie z ostatniego posiedzenia Sejmu debaty nad ratyfikacją Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. - Kobiety czekają na nią od wielu lat. Premier Tusk zobowiązał się, że zostanie ona przyjęta. Ciekawe, czy premier Kopacz przejmie obietnice Tuska - zastanawiała się wicemarszałek Sejmu.

Posłanka zaznaczyła, że teraz nie wiadomo, kiedy nowy marszałek przywróci Konwencję do porządku obrad. - Szkoda, że marszałkini Kopacz zapomniała o kobietach - skwitowała.

Więcej o:
Komentarze (16)
Nowicka: Kopacz zapomniała o kobietach. Ich postulaty nie są ważne dla nowej premier
Zaloguj się
 • plautilla

  0

  Do lewaczek z SLD, marszałkini N., do p.Kopacz : każdego dnia widać w tysiącach marketów pt. "Biedronka" młode kobiety przerzucające za groszowe zarobki tony towarów na wózki, najpierw w magazynie, następnie w sklepie z wózków na półki. Ich kręgosłupy, brzuchy, ręce to ruina od przerzucania ciężarów. Warto feministko Nowicka tam pójść, by prawdziwy gniew feministkę ogarnął z powodu zabijania dziewcząt i młodych matek, w niewolniczej pracy. Po dwóch, trzech latach te kobiety z biedronek są wrakami ludzkimi. Mężczyźni nie chcą tam się umęczyć i dźwigać dziennie po kilka ton ręcznie. Tam zostają tylko bezbronne, opuszczone przez państwo i związki zawodowe kobiety. To jest problem dla was feministki-lewaczki. Ten dramat kobiet trzeba nagłaśniać i zmusić Kopacz do działania w sprawie wyzysku kobiet , szczególnie dźwigania przez nie ciężarów ponad ludzkie siły. Zrobić coś z sensem marszałkini N., zamiast nawoływać do zabijania poczętych dzieci w brzuchach, bo się przed seksem lewaczce zapomniało tabletki antykoncepcyjnej, a "partner" seksualny poszedł w siną dal. Mierzi wasza nazi głupota , gdy powszechny jest prawdziwy dramat kobiet zabijanych w supermarketach nadmiernie ciężką pracą. Tym macie poruszyć p. Kopacz ; ruszyć do boju o lepszy los Polek, szczególnie tych prostych, bezbronnych wobec przemocy wielkiego kapitału Polek - feministko Nowicka.
  Nazi feministki niech spadają do Holandii po 3 w 1.

 • plautilla

  Oceniono 2 razy 0

  Do lewaczek : każdego dnia widać w tysiącach marketów pt. "Biedronka" młode kobiety przerzucające za groszowe zarobki tony towarów na wózki, najpierw w magazynie, następnie w sklepie z wózków na półki. Ich kręgosłupy, brzuchy, ręce to ruina od przerzucania ciężarów. Warto feministko Nowicka tam pójść, by prawdziwy gniew marszałkinię ogarnął z powodu zabijania dziewcząt - najczęściej młodych matek, w niewolniczej pracy. Po dwóch, trzech latach te kobiety z biedronek są wrakami ludzkimi. Mężczyźni nie chcą tam za grosze biedronkowe tak się umęczyć i dźwigać dziennie po kilka ton ręcznie. Tam zostają tylko bezbronne i przez państwo opuszczone kobiety. To jest problem dla was feministki-lewaczki. Ten dramat kobiet trzeba nagłaśniać i zmusić Kopacz do działania w sprawie wyzysku kobiet , szczególnie dźwigania przez nie ciężarów ponad ludzkie siły. Zrobić coś z sensem marszałkini, zamiast z nudów nawoływać do zabijania poczętych dzieci w brzuchach, bo się przed seksem lewaczce zapomniało tabletki antykoncepcyjnej, a "partner" seksualny poszedł w siną dal. Mierzi wasza nazi głupota , gdy powszechny jest prawdziwy dramat kobiet zabijanych w supermarketach nadmiernie ciężką pracą. Tym macie poruszyć p. Kopacz i ruszyć do boju o lepszy los Polek wszystkie feministki. Nazi feministki niech spadają do Holandii po 3 w 1.

 • kjm1967

  Oceniono 3 razy 1

  A kiedy będzie konwencja o zapobieganiu przemocy psychicznej kobiet wobec mężczyzn, bo na każde 100 przypadków przemocy wobec kobiet przypada 160 przypadków przemocy psychicznej kobiet wobec mężczyzn. TO MĘŻCZYZN TRZEBA BARDZIEJ CHRONIĆ PRZED WREDNYMI BABAMI , a nie na opak !!!

 • chi_neng1

  Oceniono 11 razy 1

  Nie rozumiem dlaczego kobiety w dalszym ciagu musza ciagle podkreslac swoja plec.
  Te czasy juz dawno minely, nawet w Polsce.
  Sa warianty korwinowskie, koscielne, terlikowskie i inne, ktore tkwia w dlaszym ciagu w swoich zapatrywaniach co do rol kobiety jako maszyn plodnych, i tych "od garow", oraz wychowywania dzieci. I owe nimi pozostana do konca zycia. Na takowych nie ma rady. Bo takowi nie ida, nie chca isc i nigdy nie pojda z czasem - epoka kamienia lupanego jest ich zagroda, w ktorej sie czuja macho i pewnie siebie.
  Ale wiekszosc, nie tylko z tych mlodszych generacji, ale i takze z tej generacji, ktora moze kiedys miala podobne zapatrywania, ale obecnie po prostu "idzie z czasem" i nie boi sie zmiany wlasnych pogladow, patrzy na role kobiet inaczej, niz dawniej.

  Moim zdaniem, same kobiety popelniaja bledy obecnie i szaleja z feminizmem ( ktory zaczyna sie juz przejadac, nie tylko mezczyznom, ale i niektorym kobietom takze...) w nieumiejetny sposob, o cos co juz "wroslo" i stalo sie normalnoscia, bez potrzeby.
  Wyluzujcie troche i zacznijcie postrzegac zmiany pogladowe wsrod plci meskiej, bo to sprawia naprawde przyjemnosc i jest warte dostrzezenia.

 • Ryszard Kubaszko

  Oceniono 9 razy -1

  Czy według Nowickiej kobiety to tylko ona, Szczuka i Bratkowska? bo premierzyca Kopaczowa najwyraźniej na żadną konwencję nie czeka, a to przecież też kobieta, choć pod panowaniem genderystów nie jest to takie pewne...

 • chi_neng1

  Oceniono 10 razy 2

  "Kopacz zapomniała o kobietach. Ich postulaty nie są ważne dla nowej premier"

  Dlaczego?

  Bo :
  "Wskazała na wstrzymanie sejmowych prac nad ratyfikacją Konwencji o zapobieganiu przemocy wobec kobiet."

  Ja sadze, ze do tego wrocicie. I ona tez..
  I nie wierze w to, ze zapomniala o kobietach, bo sama nia jest.

  Przestancie ja wszyscy oceniac i glosic kim ona bedzie, bo przeciez jeszcze nie pokazala co potrafi jako premier.

 • baby1

  Oceniono 5 razy 1

  Niech się pani aż tak bardzo nie boi. Pani premierka jest tylko do najbliższych wyborów.

 • iremus

  Oceniono 7 razy 1

  PO osiągnięciu pewnego wieku zostaje się hybrydą. Pewnie ona tę granicę wiekową dawno przekroczyła.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX