"Demagogia!" "Coś się panu roi!" Awantura o edukację seksualną [U LISA]

- To szkodliwa bzdura - krzyczała Wanda Nowicka. - Demagogia - wtórowała jej Kazimiera Szczuka. - Namawiacie dzieci do masturbacji. To niezwykle groźne! - protestowali Marzena Wróbel i Mariusz Dzierżawski. Goście programu "Tomasz Lis na żywo" pokłócili się o edukację seksualną.
Na antenie TVP1 rozmówcy Tomasza Lisa wdali się w awanturę o edukację seksualną i projekt ustawy Komitetu Stop Pedofilii, który zakłada wprowadzenie możliwości karania edukatorów seksualnych. Dziennikarz niemal zupełnie stracił kontrolę nad dyskusją.

Marzena Wróbel i Mariusz Dzierżawski atakowali Kazimierę Szczukę i Wandę Nowicką, twierdząc, że osoby takie jak one "zachęcają dzieci do masturbacji i chcą uczyć jej w szkołach". Przekonywali, że ich projekt ma na celu zapobieganie pedofilii, a nie walkę z "prawidłową" edukacją seksualną.

"To największa mistyfikacja roku!"

- To szkodliwa bzdura - mówiła Nowicka. - Ten projekt jest największą mistyfikacją tego roku. Absolutnie nie jest przeciwko pedofilii - protestowała. - To całkowita demagogia, nieprawda - wtórowała jej Szczuka.

- Nowoczesna edukacja seksualna nie jest zachęcaniem dzieci do czynności seksualnych, tylko tłumaczeniem tego, że mogą być podniecone, podekscytowane. Wprowadza dzieci do bezpieczeństwa w tej sprawie - tłumaczyła.

"To podręcznik masturbacji, a nie edukacja!"

Jednak te argumenty nie przemawiały do drugiej strony. Rozmówcom szybko puściły nerwy, a rozmowa zmieniła się w pyskówkę. - Pan wrzuca w program edukacji seksualnej wszystko, co się panu w głowie roi. I własną fiksację na temat masturbacji - mówiła Wanda Nowicka pod adresem Dzierżawskiego. Ten wciąż przytaczał tę samą formułkę: "To nie jest porządna edukacja seksualna, a podręcznik masturbacji".

Dzierżawski stwierdził również, że uczenie dzieci na temat seksualności jest wpychaniem ich w ręce pedofilów. - Edukacja seksualna może jedynie pomóc w zwalczeniu pedofilii - protestowała Wanda Nowicka.

Marzena Wróbel twierdziła z kolei, że dzieci do 12-13. roku życia w ogóle nie interesują się seksem, a nowoczesna edukacja seksualna to zmienia. - Pani chyba nie ma dużego kontaktu z nastolatkami - próbował interweniować prowadzący.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (361)
"Demagogia!" "Coś się panu roi!" Awantura o edukację seksualną [U LISA]
Zaloguj się
 • 0

  Rozwiązanie problemu jest bardzo proste - dobrowolne uczestnictwo w zajęciach z edukacji seksualnej. Są dobrowolne lekcje z przystosowania do życia w rodzinie (w sumie nie wiem po co - taką naukę odbiera się w domu rodzinnym), niech będą i z edukacji seksualnej. Skąd p. Szczuka wie, że moje dziecko tego potrzebuje i chce na siłę wchodzić z butami do mojej rodziny? Mam dobry kontakt z synami, mają pytania - odpowiadam, przestrzegam. Po co publicznie odzierać je ze wstydu i poddawać piękno i tajemnice seksu technicznym przekazom obcej osoby? I skąd u większości takie zainteresowanie obcymi dziećmi?

 • Wiesław Dębski

  0

  Edukacja seksualna to temat stary jak świat.Nie bardzo apetyczne panie z braku laku też się masturbują.Czepiają sie młodych ludzi jak im wskazać drogę do wiedzy seksualnej.Posłanki i wszyscy przeciwnicy,edukacji seksuanej błaźnicie się w oczach szkolniaków.Dzieciaki wiedzą więcej na ten temat niż Wam się wydaje.

 • m.arco

  Oceniono 1 raz -1

  To nie rozmówcy wdali się w awanturę, tylko tradycyjnie Szczuka z Nowicką wywołały awanturę. To są osoby niezrównoważona emocjonalnie a gender to wyłącznie lewicowy pomysł na polityczną propagandę. Nie ma to nic wspólnego z nauką, natomiast wiele z dewiacją seksualną i polityką.
  Jak wytłumaczyć dziecku w wieku o lat by czerpało przyjemność z masturbacji bez praktyk pedofilskich? A takie na 38 stronie zaleca podręcznik ,,Standardy Edukacji Seksualnej". Szczuka, Nowicka czy Środa stosują taktykę zaprzeczania faktom. a wspierają je najprawdopodobniej , wiele na to wskazuje, lobby homoseksualne i pedofilskie.

 • paastafarai

  Oceniono 6 razy 6

  Niech Wróbel gada jak najwięcej, nic tak nie zdyskredutuje tych ludzi jak oni sami. Tylko trzeba pokazać co oni mają w głowach. Masakra jakaś! Onanizm w temacie pedofilia i bzdury pokroju do 13 lat dzieci maja spadek hormonów i nie myślą o seksie (by Wróbel). Skąd te rewelacje biorą? z kleszych brudnych paluchów?

  W takich rozmowach brakuje kogoś pokroju Christophera Hitchensa, który by szybko błyskotliwe dowcipnie i celnie wypunktował idiotyzmy i brak logiki świętojebliwych kołtunow.

 • jedyny_twardziel

  Oceniono 3 razy -3

  Myśmy w miarę dobrze
  Też życie przeżyli,
  Choć w szkole pożycia
  W łóżku nie uczyli.

 • Wojciech Dębosz

  Oceniono 8 razy 8

  Ksiądz na religii zauważył że jeden z chłopców przegląda mapę świata i pyta:
  - Wybierasz się gdzieś chłopcze?
  Na co ten odpowiada:
  - Chciałbym wyjechać do jakiegoś lepszego kraju.
  - Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma - zażartował ksiądz.
  - Toteż szukam gdzie was nie ma - odpowiedział chłopiec.

 • trendy_1

  Oceniono 7 razy 7

  Dzierżawski "przeleciał" wczoraj przez co najmniej trzy stacje tv (tyle widziałam) i na każdej z nich określenie masturbacja wypowiedział przynajmniej po kilkanaście razy. Czy on ma z tym jakiś kłopot?
  A SWOJĄ DROGĄ DO TAKICH DYSKUSJI REDAKCJE POWINNY ZAPRASZAĆ SEKSUOLOGÓW, a nie znawczynię jak ta Wróbel.

 • skaut001

  Oceniono 2 razy 2

  Uh ach och... poszły emocje, szkoda, że nie mieli kamieni.

 • dorik2

  Oceniono 7 razy 7

  Bo według katoli - kiedy nie było nowoczesnej edukacji seksualnej, nie było też masturbacji, seksu nastolatków, niechcianych ciąż, pedofilii i gwałtów... Wszyscy trzymali rączki na kołdrach i czekali na noc poślubną.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX