Tym rozdaje razy. "Palikot o ściąganiu gaci Hofmanowi? Za kogo on mnie ma? A dr Kaczyński, co nie umie powiedzieć: transwestyta?"

"Gdy oglądam programy publicystyczne, a oglądam, niestety, coraz bardziej jestem pewny, że politycy nie mają mi nic do powiedzenia. Zakiszeni we własnym sosie decydują o moim losie" - pisze w najnowszej "Polityce" Stanisław Tym.
Felietonista w najnowszej polityce recenzuje "talenty" polemiczne polskich polityków. "Tak zwany polski polityk zakłada, że zna się na wszystkim, tymczasem wystarczy, że wie, kogo ma nie lubić, a kogo nienawidzić" - sumuje swoje obserwacje Tym.

Publicysta wymienia kilka przykładów kultury w polityce. Np. słowa Zbigniewa Girzyńskiego, który wypowiadając się o konstytucji miał stwierdzić, że Komorowski powinien pilnować swojego żyrandola. Innym przykładem wyciągniętym przez Tyma jest Janusz Palikot. Ten, "jeszcze szef partii", "wjeżdża śmiało na obszary filozofii niedostępne samemu Schopenhauerowi i publicznie opowiada, co by było, gdyby Hofman 'ściągnął gacie'. Widocznie uważa, że wywinduje go to mocno w sondażach. Za kogo on mnie ma? Mnie i miliony innych" - zastanawia się felietonista.

Kaczyński i "trans..."

Na koniec Tym punktuje Jarosława Kaczyńskiego, który na spotkaniu w Garwolinie zapowiedział, że gdy jego partia wygra wybory, to "będziemy mieli władzę, która nie zajmuje się tym, żeby transwers... Żeby tacy różni, bardzo dziwni...''.

O co dokładnie prezesowi PiS chodziło? - Będziemy mieli władzę, która nie będzie zajmowała się tym, żeby w Polsce nastąpiła rewolucja kulturalna i żeby tranwers... Jak to jest? - prosił o pomoc z sali w Garwolinie. - Transwestyci - podpowiadano. - (śmiech) Żeby ci tacy różni, odmienni, bardzo dziwni mieli w Polsce lepiej i byli eksponowani, tylko żeby Polakom było lepiej, żeby były polskie rodziny, żeby były dzieci, żeby było normalnie - podsumował.

"Prezes Kaczyński, dla odmiany doktor nauk prawnych, nie potrafi wymówić słowa 'transwestyta', ponieważ jego partia nie będzie zajmować się tym, by 'tacy różni odmienni, bardzo dziwni, mieli w Polsce lepiej'. Nie chodzi o zbawienie wieczne, dodam. Według PiS już na ziemi niektórzy powinni mieć gorzej" - puentuje Tym.

Cały jego tekst w najnowszym numerze "Polityki".

Więcej o:
Komentarze (14)
Tym rozdaje razy. "Palikot o ściąganiu gaci Hofmanowi? Za kogo on mnie ma? A dr Kaczyński, co nie umie powiedzieć: transwestyta?"
Zaloguj się
 • sos24

  0

  Brawo Panie Tym,panskie komentarze sa niezwykle trafne !!!!!

 • sos24

  0

  tak ,tak jaro jest chory na.......wadze,ale do niej ta durna zgraja nie dojdzie,bo im nic w ''tej''' ojczyznie sie nie podoba!!!!

 • damakier1

  Oceniono 6 razy 4

  Pan Tym, jak zwykle, pisze mądrze i dowcipnie, ale w jednym punkcie minął się z prawdą: Jarosław Kaczyński na pewno nie powiedział "będziemy mieli władzę" tylko "będziemy mieli wadze".

 • puzonik48

  Oceniono 4 razy 2

  Jestem pełna uznania dla Pana ,że jest Pan w stanie wysłuchiwać tego buraczanego towarzystwa :):) Omijam wszelkie programy informacyjne i te "ciekawe" rozmowy ,przy rożnych stołach toczone ,bo to bicie piany i nic poza tym :(((( Z żadnej takiej dyskusji nikt nie jest w stanie wyciągnąć chociażby jednego ,konstruktywnego wniosku :(

 • Oceniono 18 razy 12

  marzy mi się Polska wolna od PIS-u, w której nie będzie kato-nacjonalistycznej, by nie powiedzieć faszystowskiej partii Polskęzbawa,
  starca, który jest tak naprawde nikim, jedynie zakompleksioną, psychopatyczna miernotą,
  i on ma czelność myśleć o władzy nad nami! nigdy! mam nadzieję, że % "głupiego ludu" jest na tyle znikomy, że pozostali Polacy nie pozwolą na ośmieszanie Polski i nie wybiora takiego durnia, mimo ze ten "szykuje sie do władzy"

 • za.czwartym.kalafiorem.w.lewo

  Oceniono 17 razy 13

  Jestem świetnym relwolwe... rewlower... relwore... No kurna, świetnie strzelam!!!

 • jurek4491

  Oceniono 24 razy 20

  A po niedzielnym zwycięstwie PiSu Kaczyński siedzi cicho i nie drze japy że wybory zostały sfałszowane, że PKW dział na rzecz Platformy a głosy liczą Ruskie serwery, ciekawe czy tym razem prawicowy motłoch złoży wniosek do sądu o unieważnienie wyborów.

 • block-buster

  Oceniono 9 razy 3

  Kiedy sie okaze,ze sondaze wskaza na 100%,iz to kaczor ma byc premierem PL za rok - powiedzial mi moj kolega milioner - to wynajme jakiegos zawodowca ze SpecNazu i ...Ech,chyba czytales "Dzien Szakala" Frederica Forsytha?

 • supertlumacz

  Oceniono 13 razy 5

  Jarek to nie doktor tylko wspólnik smolenskiego zbrodniarza
  thepolishreview.co.uk/index.php/nie-lubie-poniedzialkow/956-teoria-alternatywna-czyli-jak-amerykanie-zabili-lecha-kaczynskiego.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX