Awantura o in vitro w TVN24. Godek do Ziółkowskiej: Czy jest pani za gwałtami?

- Kliniki in vitro robią ciężką kasę - mówiła w TVN 24 Kaja Godek z Fundacji Pro Prawo Do Życia. - Leczą niepłodność - odpowiadała Agnieszka Ziółkowska z Partii Zieloni. Obie rozmówczynie szybko poniosły nerwy. Godek postawiła in vitro na równi z gwałtem, a Ziółkowska ją wyśmiewała.
Według Agnieszki Ziółkowskiej, która jako pierwsze dziecko w Polsce została poczęta dzięki metodzie in vitro, osoby walczące z tą metodą pozbawiają godności osoby takie jak ona. - Nikt nie pozbawia godności dzieci z in vitro. Rodziców też nie. Sprzeciw wobec in vitro wynika właśnie z tego, że szanuje się godność człowieka - oponowała Godek. - Pani rozmawia ze swoimi wyobrażeniami. Krytyka metody nie jest krytyką osoby. Tak samo wyrażamy protest przeciwko gwałceniu kobiet. Ale ludzie, którzy powstali z gwałtu, mają swoją godność - mówiła.

- Najbardziej zabawne jest to, że państwo w to głęboko wierzą. Jak można oddzielić efekt od metody? Tu zachodzi wmawianie winy przy jednoczesnym zapewnieniu, że państwo mnie nie obrażają - odpowiadała Ziółkowska.

- Czy jeżeli w wyniku gwałtu przyjdzie na świat szczęśliwy człowiek, jest pani za gwałtami - ironizowała Godek. - Nie odpowiem. To manipulacja i bezsensowne ustawienie dyskusji. Porównuje pani metodę leczenia niepłodności z gwałtem - protestowała Ziółkowska.

"Chyba warto zainwestować, by w Polsce rodziły się dzieci"

Rozmowa szybko przerodziła się w chaotyczną kłótnię. Rozmówczynie mówiły jednocześnie i przekrzykiwały się, mimo interwencji prowadzącego. Zamiast merytorycznej wymiany poglądów mieliśmy do czynienia z wzajemnym wyśmiewaniem argumentów. Kaja Godek przekonywała, że in vitro nie jest metodą leczenia, a sposobem na zarobienie "ciężkiej kasy".

W odpowiedzi Agnieszka Ziółkowska stwierdziła, że in vitro powinno być refundowane w ramach NFZ. - Tak! Żebyśmy wszyscy za to płacili? - ironizowała Godek. - Chyba warto zainwestować, by w Polsce rodziły się dzieci - odpierała ten argument Ziółkowska.

- Państwo próbujecie zaprowadzić totalitaryzm - stwierdziła chwilę potem Godek i zaczęła kolejną tyradę o "produkcji dzieci". - Mówi pani o mnie jako produkcie. Czyli ja się nie urodziłam, a została wyprodukowana - reagowała Ziółkowska.

MZ: ponad 10 tys. par w rządowym programie in vitro

Do tej pory do rządowego programu leczenia niepłodności metodą in vitro zostało zakwalifikowanych ponad 10 tys. par, procedurę leczenia rozpoczęło 9 166 par, a dzięki programowi urodziło się 425 dzieci - poinformowało pod koniec sierpnia ministerstwo zdrowia.

Resort dodał, że do tej pory do programu zostało zarejestrowanych 13 505 par. Ponad 10 tys. z nich zostało zakwalifikowanych do programu, a niespełna 3 tys. oczekuje na pierwszą wizytę u realizatora.

MZ podkreśliło, że zaledwie 157 par nie przeszło pozytywnej kwalifikacji medycznej. Leczenie zakończyły dotychczas 44 pary.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (482)
Awantura o in vitro w TVN24. Godek do Ziółkowskiej: Czy jest pani za gwałtami?
Zaloguj się
 • gotlama

  0

  Pani Godek serdecznie współczuję pecha przy doborze lekarzy skoro procedura medyczna kojarzy się jej z gwałtem. Może niech sobie zmieni ginekologa na innego?

 • elenita

  0

  Gwałt nie jest przecież metodą poczęcia! Do poczęcia (niezależnie od okoliczności stosunku płciowego) dochodzi metodą naturalną, nawet w trakcie gwałtu. Przykre, że pani Gondek wymyśliła taką chorą bzdurę, a w studiu nie znalazł się nikt, kto by jej zwrócił uwagę, że to argument od czapy.

 • carol4210

  0

  Dlaczego w ogóle zaprasza i dyskutuje z takimi ludzmi?? Przecie to są ludzie z nawiedzonego pis-u.

 • pismaki-klamia

  Oceniono 1 raz 1

  ------------------
  Ciekawostka - kim naprawdę są przywódcy katolskiego grajdoła?

  ".....Dzień Judaizmu to dobry moment, by uświadomić sobie, że jako chrześcijanie jesteśmy i musimy być Żydami (w wymiarze najważniejszym, bo duchowym). Zostaliśmy bowiem wszczepieni w Izrael, który pozostaje narodem nie tylko wybranym, ale wręcz stworzonym przez Boga. Dla wierzącego chrześcijanina nie ma i nie może być wątpliwości, że jest on w duchowym wymiarze Żydem. I aby mieć tego świadomość wcale nie trzeba było Soboru Watykańskiego II, bo w podobnym duchu wypowiadał się także (choćby) Pius XI. (...) Wiara Abrahama, Mojżesza, ale także Dawida jest naszą wiarą. I choć różnimy się w wielu kwestiach (powiedzmy otwarcie także absolutnie fundamentalnych) z Żydami wyznawcami judaizmu, to dzielimy z nimi fundamentalne przekonanie, że nasz Bóg jest Bogiem Izraela, a naszą wobec Niego postawą jest wierność i oddanie. I wysławianie Jego Imienia..."
  .
  katolik Tomasz Terlikowski - ja jako Żyd (duchowy).

 • januszhalinasopot2

  0

  In Vitro tylko dla Marii i Jezusa ? Powszechność tej metody zapłodnienia podważa dogmat o cudownych narodzinach.

 • maw1988

  Oceniono 1 raz 1

  co za tupeciara z tej Godek, cały czas zastanawiałem się, czy na miejscu tej Ziółkowskiej nie odwróciłbym jej bezczelnych argumentów i nie zapytał, czy po to urodziła dziecko z downem, żeby lekarze różnych specjalności u których musi się leczyć takie dziecko nie zarabiali "ciężkiej kasy" i nie zapytał, dlaczego wszyscy musimy płacić za jej oszołomską potrzebę wyprodukowania niezdolnego do samodzielnej egzystencji dziecka - byłby to ten sam poziom znieczulicy i bezczelności jaki prezentuje ta paniusia z nadmiarem wolnego czasu.

 • dorik2

  Oceniono 2 razy 2

  Urodziło się 425 normalnych zdrowych dzieci - czy to mało? W kraju, który ma takie problemy demograficzne jak Polska? Wg katoli, niemoralne jest, gdy kochające się małżeństwo po wielu latach nieskutecznego leczenia starań o dzecko

 • cryptography

  Oceniono 3 razy -1

  Agnieszka Ziółkowska kłamie, bo to nieprawda, że "jako pierwsze dziecko w Polsce została poczęta dzięki metodzie in vitro" - urodziła się w Rzymie.

 • jada9

  Oceniono 3 razy 1

  Ta idiotka nie odróżnia osiągnięcia nauki od rozboju.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX