Korwin-Mikke wprowadza córkę do polityki? Zabrał ją na Forum Ekonomiczne do Krynicy

Najpierw był start w wyborach do Parlamentu Europejskiego, teraz wraz z ojcem pojawiła się na Forum Ekonomicznym w Krynicy. Wszystko wskazuje na to, że Janusz Korwin-Mikke stara się wprowadzić do polityki swoją córkę Korynnę.
Korynna jest najmłodszą z sześciorga dzieci przewodniczącego Kongresu Nowej Prawicy. W rozmowach z prasą przedstawia się jako projektantka mody, prowadzi też butik Lila Róż na warszawskim Powiślu.

Choć córka prezesa KNP wcześniej nie była aktywna w polityce, dość nieoczekiwanie wystartowała w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego; znalazła się na dziewiątym miejscu w okręgu gorzowskim. - Dowiedziałam się dopiero kilka dni temu, ojciec mnie wpisał bez mojej wiedzy. Pewnie potrzebowali kobiet na listach, poza tym chciał, żeby nazwisko ją uwiarygodniło - tłumaczyła wtedy w rozmowie z portalem natemat.pl.

W trzydniowym forum wzięło udział ponad 3 tys. osób

Korynna nie dostała mandatu europosłanki, jednak jej ojciec najwyraźniej nie zrezygnował z prób wypromowania jej w polityce. Korwin-Mikke pojawił się z nią podczas zakończonego wczoraj trzydniowego XXIV Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju.

W skład programu forum weszło ponad 150 sesji plenarnych, paneli dyskusyjnych, prezentacji, wydarzeń specjalnych i kulturalnych, w których uczestniczyło ponad 3 tys. osób.

Krynicka konferencja należy do najważniejszych wydarzeń ekonomiczno-gospodarczych w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku wśród debat dominowała tematyka ekonomiczna, polityczna i społeczna, choć nie zabrakło także dyskusji poświęconych innowacjom, mediom czy ochronie zdrowia.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (279)
Korwin-Mikke wprowadza córkę do polityki? Zabrał ją na Forum Ekonomiczne do Krynicy
Zaloguj się
 • Łukasz Kukulski

  0

  Tylu debilnych komentarzy to dawno nie widziałem widać przeciwnicy KNP najeli więcej piesków,
  szczekajcie sobie do woli ;) Tej siły i tak nie powstrzymacie.

 • ij1234

  Oceniono 2 razy 0

  Jeżeli córka Korwina ma 1% inteligencji ojca to bije na głowę sumę inteligencji całej PO zsumowaną z inteligencją Michnika, jego ojca brata i matki

 • asiakrzysztofik56

  0

  ...

 • asiakrzysztofik56

  Oceniono 1 raz 1

  Oczywiście halo wielkie, że Kora pokazała się z ojcem w miejscu publicznym :P. Może chciała spędzić z nim trochę czasu, bo on ciągle jeździ po Polsce i do Brukseli - więc siłą rzeczy ma mało czasu dla rodziny? Tak trudno to pojąć?
  Co do jej kandydowania do PE - wygłosiła w tej sprawie oświadczenie, które można znaleźć na jej profilu
  ...............................................
  Oświadczenie w sprawie mojego kandydowania.
  Nie przywykłam, by prasa analizowała każde moje słowo – i nie wiedziałam, że w polityce można wszystko tak przekręcać. O tym, że Ojciec może mnie umieścić na liście wyborczej rozmawialiśmy luźno jakieś dwa tygodnie wcześniej. Potem już o tym nie rozmawialiśmy (Ojciec był w rozjazdach) i o tym, że na niej jestem dowiedziałam się, gdy pojawił się ktoś ze Sztabu bym podpisała zgodę na kandydowanie. I tyle. Ja z polityką mam tyle wspólnego, że podatki i ZUS zrujnowały mi butik, i mocno wątpię, bym dostała się do Parlamentu Europejskiego. Kandyduję by wyborcy wiedzieli, że to lista Korwin-Mikkego, nie mam na imię „Janusz” więc chyba nikogo nie oszukuję.
  Tymczasem strona „NaTemat” podała to tak: „Dowiedziałam się dopiero kilka dni temu, ojciec mnie wpisał bez wiedzy – mówi Korynna Korwin-Mikke”. Efekt: pani Joanna Senyszynowa twierdzi, że ktoś sfałszował mój podpis!
  To proszę zrobić analizę grafologiczną i nie zawracać mi głowy. A jak p. Senyszynowa nie ma dzieci, to zazdrości temu, kto je ma!
  Korynna Korwin-Mikke
  ...............................................
  Toteż natemat.pl bezczelnie skłamał.

 • realtoreal

  Oceniono 1 raz 1

  Próbuje ją wepchnąć do polityki z dziewiątego miejsca na liście? Wg. redaktorów czytelnicy gazety to półmózgi skoro mają łyknąć taki nonsens.

 • Oceniono 1 raz -1

  wy nie macie wstydu :D przecież pisała na swoim FB, że miała na myśli, że tego nie uzgadniali jakoś dokładnie, a wspominał jej już wcześniej, że ją wpisze, zresztą robi to przy każdych wyborach, bo ma problem z zapełnieniem list kobietami

 • munkela

  Oceniono 6 razy 4

  "Krynicka konferencja należy do najważniejszych wydarzeń ekonomiczno-gospodarczych w Europie Środkowo-Wschodniej. "

  Biorac pod uwage, ze w Krynicy zjawil sie Jaroslaw PolskeZbaw otoczony gronem idiotow takich jak Hofman i dwojga imion Czarnecki oraz Mikke z corka nalezy stwierdzic iz poziom
  tej dorocznej konferencji opada tak szybko iz w niedlugim czasie siegnie dna.

 • lavendergirl

  Oceniono 4 razy 2

  Zaraz, zaraz, czy ona za względu na płeć nie powinna zostać w domu, gdzie jej miejsce? Przecież tam może na nią czekać jakiś partner/mąż i zachcieć ją troszeczkę zgwałcić, troszeczkę do porządku lepem w twarz doprowadzić czy coś...
  Ku...n-Miki dał własnie świadectwo tego jakim jest niekonsekwentnym hipokrytą.

 • war666

  Oceniono 1 raz -1

  stara ćpunka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX