Władimir Putin ostro: Przekroczenie granicy? Jeśli zechcę, zajmę Kijów w dwa tygodnie

Jose Manuel Barroso podczas weekendowego szczytu Unii Europejskiej poinformował o rozmowie z Władimirem Putinem. - Jeśli zechcę, to wezmę Kijów w dwa tygodnie - miał powiedzieć rosyjski prezydent. O sprawie pisze ?Rzeczpospolita?, powołując się na włoski dziennik "La Repubblica".
Jose Manuel Barroso podczas dyskusji nad kolejnymi sankcjami wobec Rosji zrelacjonował jedną ze swoich telefonicznych rozmów z Władimirem Putinem. Powiedział, że kiedy zapytał rosyjskiego prezydenta o przekroczenie granicy przez rosyjskich żołnierzy, Putin odpowiedział mu, że "problemem nie jest to [że wojska przekroczyły granice], ale to, że jeśli zechcę, to wezmę Kijów w dwa tygodnie".

Taką wersję podaje włoski dziennik "La Repubblica". Nieco inaczej sytuację opisuje na Twitterze dziennikarz "Financial Times" Peter Spiegel. Według niego Putin powiedział Barroso, że "gdyby Rosja rzeczywiście najechała na Ukrainę, w dwa tygodnie byłaby w Kijowie".

Więcej w "Rzeczpospolitej"

Jedna z najodważniejszych książek, jakie napisano o Putinie. Sprawdź >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (267)
Władimir Putin ostro: Przekroczenie granicy? Jeśli zechcę, zajmę Kijów w dwa tygodnie
Zaloguj się
 • werole

  0

  Panie Putin, przed panem było już wielu takich, którzy myśleli ze będą wieczni (miedzy innymi kilku pana rodakow) , dzisiaj nie ma już zadnego. Teraz od pana zależy czy ludzie będą pana wspominać z szacunkiem, czy z nienawiscia.

 • olias

  0

  to jednak tabletki. te niebieskie.

  dlatego starsi panowie nie powinni wiązać się z młodymi dziewczynami.

 • ramzes-ra

  Oceniono 1 raz 1

  Wydaje się że przywódca Rosji zatracił poczucie rzeczywistości. Próba zajęcia całej Ukrainy prawdopodobnie spotkała by się z odzewem NATO a możliwe że z. wojną światową. A stało by się to dlatego że powiększenie "Imperium zła" o duże europejskie państwo zajęte zbrojnie przez Rosję zachwiało by dotychczasowy układ sił. Stratedzy NATO mogliby uważać że jest to pierwszy krok zrobiony przez Rosję do wojny światowej analogicznie jak Hitlera z anschlusem Austrii i zajęciem Czechosłowacji. Wypowiedzi przywódcy Rosji są butne i często sugerujące dalsze działania sprzeczne z europejskimi umowami i traktatami, dlatego też NATO I USA winny takim wypowiedzią twardo się przeciwstawić. Rosja liczy się tylko z silnymi.

 • stachu44

  0

  Odgrzewanie starych wiadomości, to czysta bolszewia!

 • solist

  Oceniono 2 razy 0

  Widać, że ten bandyta stracił już widocznie mozliwości żeby zaimponować swojej młodocianej kure.wce i musi wymyślać coraz "lepsze" scenariusze, żeby kur.wiszonek poczuł odrobinę podniety. Najgorsze jak mało wartościowy typ jakim jest bandyta Putin spotka niedowartościowanego kur.wiszonka

 • usmiech_prezesa

  Oceniono 1 raz -1

  Barroso okazal sie byc cieniasem a nie dyplomata. Rozmowy dyplomatyczne sa poufne i sie ich tresci nie zdradza. Na miejscu Putina juz nigdy bym z tym panem nie rozmawial bezposrednio.

 • razb1947

  Oceniono 3 razy -1

  A NATO może Rosję zmieść z powierzchni ziemi w ciągu trzech dni.

 • che.guevara

  Oceniono 4 razy 2

  No i dobrze powiedział tym oszołomom bredzącym jakoby to Armia Rosyjska działa w Donbasie. Gdyby tam walczyły regularne wojska rosyjskie, to z Banderowców nie byłoby czego zbierać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX