Węglarczyk: Tusk musi jak najszybciej podać się do dymisji w Polsce. Bo będzie katastrofa

"Premier Donald Tusk powinien jak najszybciej przekazać władzę w Polsce swojemu następcy" - pisze w "Rzeczpospolitej" Bartosz Węglarczyk. Przekonuje, że premier powinien mieć czas na przygotowanie się do swojej misji w Brukseli i skompletowanie zespołu, co będzie wymagało sporo wysiłku. "Inne zachowanie grozi katastrofą" - zaznacza publicysta.
"Premier Donald Tusk powinien jak najszybciej przekazać władzę w Polsce swojemu następcy. Inne zachowanie grozi katastrofą" - przekonuje w "Rzeczpospolitej" Bartosz Węglarczyk.

Egzotyczne wyzwania przed polskim premierem

Wczoraj Tusk poinformował, że szefem PO pozostanie do końca listopada, niemal do dnia, w którym rozpocznie kadencję szefa Rady Europejskiej. Jednak zdaniem Węglarczyka, jeśli przez ten czas premier chce zajmować się polskim rządem i kampanią przed wyborami samorządowymi, nie starczy mu czasu na właściwe przygotowanie się do pełnienia obowiązków w Brukseli.

Publicysta podkreśla, że jako szef RE Tusk będzie musiał zajmować się tematami z polskiego punktu widzenia egzotycznymi - epidemią eboli czy chińskimi taryfami eksportowymi. Ma też niewiele czasu, aby skompletować swój zespół, co będzie trudniejsze niż werbowanie ludzi do kancelarii premiera. Bo jeśli Tusk chce zaskarbić sobie zaufanie unijnych urzędników, musi szukać współpracowników z różnych krajów.

Tusk nie da rady na dwa fronty?

"Tusk nie może jednocześnie przygotowywać się do kierowania jednym z największych koncernów świata z niezwykle skomplikowaną strukturą menedżersko-właścicielską i popychać do przodu rodzimą, lecz jednak lokalną firmę z jej lokalnymi oddziałami i układami" - zaznacza Węglarczyk. I apeluje, aby premier jak najszybciej na cały etat zajął się Brukselą.

Cały komentarz w "Rzeczpospolitej".

Więcej o:
Komentarze (34)
Węglarczyk: Tusk musi jak najszybciej podać się do dymisji w Polsce. Bo będzie katastrofa
Zaloguj się
 • jedyny_twardziel

  0

  Racja ! Ten człowiek
  Jest pomylony,
  Który chce naciągać
  Wszystko we dwie strony.

 • drasyr

  Oceniono 3 razy 3

  Węglarczyk nie martw się o zorganizowanie się Tuska, do tej pory radził sobie bez twego udziału i doradztwa to więc i dalej sobie poradzi.

 • teodor_jeske_choinski_1

  Oceniono 6 razy 6

  Katastrofa dla Polski jest juz Weglarczyk i jego rodzina(potomek pplk Jozefa Swiatly).

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 5 razy 5

  pan Węglarczyk wieszczy katastrofę... prorok czy co???

 • szmul.bender

  Oceniono 6 razy 4

  Mam nadzieję, że Tusk zastosuje wszystkie rady Węglarczyka. Szkoda, ze zapomniał doradzić premierowi o konieczności mycia zębów i zmienianiu bielizny...

 • adam.127

  Oceniono 5 razy 5

  Do. Tusk zostanie szefem RE dopiero 1 Grudnia.. Do tego czasu jest premierem RP, tak mówi KONSTYTUCJA, panie Węglarczyk..!

 • aghrra

  Oceniono 8 razy -4

  Tusk pozbywał się najważniejszych graczy obsadzając nimi stanowiska na których się wyłożą po czym zsyłał do drugiego a nawet trzeciego szeregu dodatkowo antagonizując ich między sobą aby nie mogli mu zagrozić Teraz w walce o schedę po Tusku ci wszyscy z dużymi ambicjami rzucą się sobie do gardeł i niewykluczone że wskutek wewnętrznych tarć PO skończy jak AWS

 • johniii

  Oceniono 12 razy -2

  Durnia Weglarczyka, Zakowskiego i Olejnik Polacy nie sluchaja i nie komentuja

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX