Nowym premierem powinna zostać Elżbieta Bieńkowska. Tak uważa 55 proc. z was [WYNIKI SONDY]

Zapytaliśmy czytelników Gazeta.pl, kto powinien zastąpić Donalda Tuska na stanowisku premiera. Do godziny 8.10 ponad połowa z was wskazała, że powinna to być aktualna wicepremier i minister infrastruktury i rozwoju Elżbieta Bieńkowska.
Wybór Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej oznacza, że za niespełna trzy miesiące obecny premier opuści swoje stanowisko w Polsce i przeniesie się do Brukseli.

Zapytaliśmy czytelników Gazeta.pl, kto powinien przejąć w grudniu obowiązki premiera. Aż 55 proc - a więc 8676 osób, które wzięły udział w naszej sondzie - uznało, że nowym prezesem Rady Ministrów powinna zostać obecna wicepremier Elżbieta Bieńkowska.

3200 głosów oddano na szefa MSZ Radosława Sikorskiego, którego 20-procentowy wynik, był dwa razy wyższy od rezultatu uzyskanego przez Grzegorza Schetynę (1596 i 10 procent głosów). Marszałek Ewa Kopacz otrzymała 7 proc. waszych głosów, a europoseł Bogdan Zdrojewski zdobył ich 3 procent. Po 2 proc. głosów otrzymali minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak i kierujący resortem administracji i cyfryzacji Rafał Trzaskowski. Jeden procent głosów otrzymał koalicyjny wicepremier Janusz Piechociński.Kto powinien zastąpić Donalda Tuska na stanowisku premiera? GŁOSUJ >>

Więcej o:
Komentarze (468)
Nowym premierem powinna zostać Elżbieta Bieńkowska. Tak uważa 55 proc. z was [WYNIKI SONDY]
Zaloguj się
 • prezydent_europy

  0

  Kopacz! Kopacz! Kopacz!

 • ksks3

  Oceniono 1 raz 1

  Niesiołowski albo Korwin na premiera !
  Jeden adwersarzy zbluzga, drugi im przypier...li
  I będzie chociaż wesoło.

 • Artur Soltysik

  0

  manipulacja i jeszcze raz manipulacja - ale po co ja tu piszę, skoro zaraz zaleją mnie zmanipulowane, tzn płatne "minusy" ;)

 • kazimirz

  Oceniono 1 raz 1

  POlitycy na miare mozliwosc tzw panstwa POlskiego, Zdzichow, Mirow i innych Zdzichow.
  Doskonale wyksztalcone lemingi POmroczanskie z duzych osrodkowmiast POmroczanskich wyja z zachwytem nad kolejnym sukcesem Wladzy Ludowej.
  Chwala Generalom!

 • gczern

  Oceniono 1 raz 1

  Uwaga, komentarze są mocno moderowane przez gazetę!, czy nie dziwi was że na pierwszej stronie są same pochlebne komentarze o tej babce która zwykle jest mocno opluwana?! To już jawna manipulacja!

 • feminus

  0

  No i co z tego, że tego chcą gimbusy z forum gazety? To i tak decyzja Donka i to podjęta jeszcze zimą, od kiedy to uroczo zaczął wszystkim wciskać kit, że do żadnej Brukseli się nie wybiera.
  Hahaha, jeszcze tydzień to pie...ł :-D Ale ściemniacz! :-D Oczywiście gimbus leming uwierzy i usprawiedliwi wszystko, co tyczy jego pancia.

  Kopacz zostanie, Bieńkowska pójdzie do komisji.

 • j3-9

  Oceniono 3 razy -1

  Jeżeli nadal ma być bezpiecznie i po europejsku a PiS na czele opozycji to premierem musi być Elżbieta Bieńkowska.Naród ma rację.Śmiem twierdzić, że dałaby Polsce tyle co Merkel Niemcom.Ona ma intuicję polityczną wiedzę i inteligencję przywódcy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX