"Pokazanie, jak pomiatano ludźmi w czasie weryfikacji, nikogo nie przekona. A Macierewicz i tak pozostanie bezkarny, jeśli..."

"Wśród komentatorów i części polityków panuje przekonanie, że wyciągniecie teraz na pierwszy plan Macierewicza utrudni sytuację PiS, że Macierewicz tej partii szkodzi. A więc warto przedwyborczo zagrać tą kartą. Otóż nie jestem pewna" - pisze na blogu na Polityka.pl Janina Paradowska.
Paradowska komentuje na swoim blogu prace nad powołaniem komisji śledczej do spraw likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Janusz Palikot, którego ugrupowanie zaproponowało powołanie komisji, stwierdził jednoznacznie - "Prawo i sprawiedliwość zwycięży - Antoni Macierewicz pójdzie siedzieć".

Czyli możemy się spodziewać, że samo istnienie komisji będzie dotyczyło samej osoby polityka PiS. "Macierewicz ma wielką grupę zwolenników i wielką przeciwników. Zdeklarowanych, emocjonalnie akceptujących go czy równie emocjonalnie odrzucających. Obnażenie fatalnego procesu likwidacji WSI, pokazanie pomiatania ludźmi, upokarzania ich w trakcie weryfikacji mającej charakter sądu kapturowego - nikogo do niczego nie przekona" - ocenia sceptycznie Janina Paradowska.

Macierewicz bezkarny?

Dziennikarka na swoim blogu na Polityka.pl podkreśla, że likwidatorzy WSI do tej pory przegrywali na całej linii. "Są uzasadnienia umorzeń spraw będące aktem oskarżenia Macierewicza. Może więc bardziej niż sejmowe potyczki przydałaby się porządna, sumująca naszą wiedzę Biała Księga?" - proponuje publicystka.

Jej zdaniem sam Macierewicz i tak pozostanie bezkarny, "jeśli prokuratura i sądy nadal będą wykonywać uniki".

Więcej na blogu Janiny Paradowskiej >>>

Więcej o:
Komentarze (12)
"Pokazanie, jak pomiatano ludźmi w czasie weryfikacji, nikogo nie przekona. A Macierewicz i tak pozostanie bezkarny, jeśli..."
Zaloguj się
 • unamatita

  Oceniono 1 raz 1

  "Pokazanie, jak pomiatano ludźmi w czasie weryfikacji, nikogo nie przekona." - nie byłaś wrażliwa na to co działo się z ludźmi kiedy na świeczniku byli Jaruzelski, Kiszczak i inni. Zresztą Jaruzelski spokojnie doczekał swojego końca, a Kiszczak zrobi to samo. Ty już nie zmienisz się nigdy, Zawsze będziesz mąciła i lizała dupę aktualnie rządzącym. Dziennikarzy też powinno się zweryfikować.
  u.

 • tuchajbeju

  Oceniono 1 raz 1

  otóż to ,pozostanie bezkarny. Bo Donkowi tak pasowało. A miała PO możliwość 7 lat temu pociągnąć Ziobrę , Macierewicza do odpowiedzialności karnej za ich czyny. Teraz to musztarda po obiedzie zwłąszcza jeśli do komisji wejdą ludzie z PISuaru. Oni tam zrobią cyrk.

 • jaroslavhasek

  Oceniono 8 razy 4

  Oczywiście, że Macierewicz szkodzi PiS. Wystarczy pokazać go w mediach i słupki poparcia spadają. Antek gwiazdą telewizyjną każdego wieczoru!

 • d-dedimery

  Oceniono 10 razy 2

  Macierewicza i jego "bossów", trzeba traktować jak bolszewickich szpionów, bękartów Kremla !
  To tylko prawda..!

 • fakiba

  Oceniono 10 razy 4

  Biała księga może powstać równocześnie z pracami komisji , będzie to dla sądu jak dodatkowy akt oskarżenia Antka i jego patronów J i L Kaczyńskich , a po czymś takim Antek na pewno od pierdla się nie wymiga

 • viaac

  Oceniono 11 razy 5

  Nie wiem, czy Macierewicz szkodzi PiS, ale na pewno szkodzi Polsce. Nie mam jednak złudzeń, co to skuteczności tej całej komisji, która jawi mi się raczej niepotrzebną.

 • pelikannet

  Oceniono 11 razy -5

  "Wśród komentatorów i części polityków panuje przekonanie, że wyciągniecie teraz na pierwszy plan Macierewicza utrudni sytuację PiS, że Macierewicz tej partii szkodzi. Takie zalozenie rok temu juz omawial strateg Sienkiewicz. Teraz sitwa wykorzystuje strategie opracowana rok temu przy gorzale u Sowy i Przyjaciol.

 • pelikannet

  Oceniono 8 razy -4

  komentarz został wysłany, nie pojawi się - sorry CENZURA dziala

 • pelikannet

  Oceniono 12 razy -4

  Prawo i Sprawiedliwosc musi zwyciezyc z manipulacja , przekretami i geszeftami

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX