"Premier pokazał, że PO nie zamierza iść do wyborów jak na rzeź. Wprawił w stupor opozycję"

- Wystąpienie premiera odebrałem jako demonstrację. Że PO zamierza iść do wyborów bojowo. Widać było, że opozycja ma problem z przekazem premiera - ocenił w TOK FM Jerzy Baczyński, redaktor naczelny "Polityki". Jak zauważył Paweł Wroński, zmiany dotyczące emerytów i rodzin wielodzietnych to "odebranie tlenu" opozycji.
Wystąpienie sejmowe premiera to mocne otwarcie sezonu wyborczego. Jak mówił w "Poranku Radia TOK FM" Jerzy Baczyński, obietnice złożone wczoraj przez Donalda Tuska, trzeba odbierać jako polityczną demonstrację. - Że Platforma Obywatelska nie zamierza iść do wyborów jak na rzeź. Premier skupił się na grupach, które nie są naturalnym elektoratem PO - najuboższych emerytach i rodzinach wielodzietnych. Widziałem, że wprawił w stupor opozycję.

Bo jak podkreślał redaktor naczelny "Polityki", cała sejmowa opozycja ma w kwestiach społecznych lewicowe poglądy. - Politycznie to był ruch dość zręczny, pokazujący, że PO zamierza pójść do wyborów dość bojowo.

"Odebrał tlen"

Zdaniem Pawła Wrońskiego, z "Gazety Wyborczej", Donald Tusk sprytnie utrudnił życie opozycji, która "zawsze w kampanii wyborczej opowiada się za emerytami i rencistami". - Wyobraźmy sobie, że zaczyna się kampania i opozycja mówi: to że polski biedny emeryt dostaje 9 zł podwyżki, to jest jałmużna od rządu Tuska. Premier odebrał opozycji tlen.

Przypomnijmy, zgodnie z zapowiedzią szefa rządu - minimalna podwyżka emerytur to 36 zł.

"Premier rozdawał pieniądze jak św. Mikołaj. Kiełbasa wyborcza" - ocenia Wielowieyska>>>

Wszystkim krytykom premiera odpowiedział w TOK FM Piotr Kraśko. - Żaden rząd na rok przed wyborami nie złoży deklaracji: kochani wiemy, że nie jest rewelacyjnie, ale musimy dokonać cięć, bo Leszek Balcerowicz ma rację - musimy ratować finanse publiczne - stwierdził szef "Wiadomości".

Więcej o:
Komentarze (23)
"Premier pokazał, że PO nie zamierza iść do wyborów jak na rzeź. Wprawił w stupor opozycję"
Zaloguj się
 • piotr110660

  0

  buhahahaha

 • sowa_i_przyjaciele_z_po

  Oceniono 2 razy 0

  A czy dup.a Tuska została wylizana przed tym wywiadem?

  Bo widać że to jest codzienny rytuał.

 • losiu4

  Oceniono 2 razy 0

  ilu jeszcze lemingów zostało zeby wam i waszym "ałtorytetom" wierzyc, droga wybiórczo?

  Pozdrawiam

  Losiu

 • zoil44elwer

  0

  9 zł czy 36 PLN ? 27 zł różnicy ,plus na korzyść emerytów zmieni o 180 stopni ich stosunek do socjaldemokraty D Tuska-dawniej kld E Wedel.

 • niepiszglupot

  Oceniono 3 razy -1

  "Premier pokazał, że PO nie zamierza iść do wyborów bez Olejnik "

  www.youtube.com/watch?v=GOv91Hz68K0

 • michu-najlepszy

  Oceniono 6 razy 2

  Podpowiadałem opozycji żeby wykorzystali elektorat przyszłych świadczeniobiorców emerytów a Oni tak się zachwycili sondażami i kilku procentową przewagą nad PO że na posiedzeniu w padli w osłupienie kiedy PO wykorzystało ten kierunek. Obecnie Panowie z PIS i SLD możecie tylko pomarzyć o wygranych wyborach w niedziele po południu, skoro nie chcecie posłuchać skromnego wyborcy.
  Z poważaniem

 • niepiszglupot

  Oceniono 6 razy -4

  Co tu pieprzyc glupoty faktem jest ze 10mln. Polakow zyje ponizej minimum socjalnego. Zycie w 10 miastach w Polsce to nie polska rzeczywitosc.

  www.youtube.com/watch?v=JQfht9RXk-Q

 • pelikannet

  Oceniono 7 razy -3

  Krajobraz polskiej gospodarki - OTWÓRZmy OCZY z prof. Witoldem Kieżunem
  To dobry wykalad dla rozumnych Polakow - jesli takim jestes to posluchaj.
  www.youtube.com/watch?v=JQfht9RXk-Q

 • ar.co

  Oceniono 12 razy 2

  Problem dla opozycji będzie. Bo jak zagłosują przeciwko, to premier będzie potrafił to wykorzystać, żeby pokazać prawdziwe oblicze pisiorstwa (głosowanie przeciw najuboższym! itp), jeśli poprą - to będzie to odczytane jako spełnienie obietnic przez premiera. I jak tu żyć, panie Kaczyński?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX