Wielowieyska: Premier jak św. Mikołaj rozdawał pieniądze. Kiełbasa wyborcza

- To bardzo źle, że polityk, na kilka miesięcy przed wyborami, obiecuje rozdawanie pieniędzy i nie mówi o oszczędnościach. To utwierdza ludzi w przekonaniu, że pieniądze spadają z nieba. To po prostu kiełbasa wyborcza - tak wystąpienie premiera ocenia Dominika Wielowieyska. Dziennikarka ?GW? pochwaliła Donalda Tuska, za zmiany dot. ulg na dzieci.
Więcej pieniędzy dla emerytów, wyższe ulgi na dzieci - to najważniejsze deklaracje złożone dziś przez premiera w Sejmie.

- Wszystko to jest niezwykle sprytne, jak stosunkowo niskim kosztem zaadresować dość precyzyjnie pieniądze do tych najbardziej potrzebujących - komentowała w TOK FM Dominika Wielowieyska. Jak oceniła, wystąpienie premiera było kiełbasą wyborczą. - To bardzo źle, że polityk, na kilka miesięcy przed wyborami, obiecuje rozdawanie. A nie mówi, gdzie będą oszczędności. Przecież dług publiczny jest gigantyczny, zadłużamy się na konto naszych dzieci i wnuków. Wystąpienie premiera wyglądało więc, jakby św. Mikołaj wszedł na mównicę i rozdawał pieniądze. To fatalnie utwierdza ludzi w przekonaniu, że pieniądze spadają z nieba.

Biedniejsi skorzystają

Dziennikarka "Gazety Wyborczej" uważa, że szczególnie istotne są zmiany dotyczące świadczeń dla rodzin. Ulga podatkowa na trzecie i kolejne dziecko wzrośnie o 20 proc.

Jak podkreśliła Wielowieyska, na zmianach wreszcie skorzystają biedniejsze rodzinny wielodzietne, dla których do tej pory ulgi na dzieci były niedostępne. Ale ma pewne wątpliwości. - Jestem zwolenniczką takiego systemu, że państwo przekazuje pieniądze na konkretne cele. Czyli w tym wypadku na przykład na dofinansowanie posiłków dzieci z najbiedniejszych rodzin, w żłobkach i przedszkolach. Wolę to niż dawanie pieniędzy do ręki rodzinom - argumentowała dziennikarka.

Apetyty mogą rosnąć

Także Joanna Solska z "Polityki", ma wątpliwości dotyczące ulgi na dzieci. - a co na przykład z rodzinami bezrobotnych, którzy mają dzieci. Mogą mieć poczucie krzywdy. Czy rozwiązanie przedstawione przez premiera nie bezie wykorzystane przez PSL? Żeby więcej dostawały rodziny wiejskiej, które w ogóle nie płaca podatku PIT. Konsekwencje tych zmian mogą być ogromne. Nie zawsze dobre.

Według dziennikarki, pochwalić za dzisiejsze wystąpienie można tylko premiera. Bo reszta członków rządu "nie potrafi mówić po ludzku o problemach, które ludzi najbardziej interesują".

Więcej o:
Komentarze (24)
Wielowieyska: Premier jak św. Mikołaj rozdawał pieniądze. Kiełbasa wyborcza
Zaloguj się
 • sowa_i_przyjaciele_z_po

  Oceniono 6 razy 4

  O? Wyborcza docisnęła? Pewnie 60 mln jakie nierząd PO

  zainwestował w Agorę to zbyt mało na smarowanie du.pu miodem.

 • oglaszam_wszem_i_wobec

  Oceniono 10 razy 8

  UWAGA

  Lemingi , Pisiory i reszta.

  Jakiś kompletny debilizm się odbywa

  1/3 pieniedzy z OFE została przejedzona !!! www.ekonomia.rp.pl/artykul/705501,1134980-Tak-przejadamy-OFE.html w takim tępie za 1,5 roku zostanie przejedzona reszta !

  NIK po raz drugi w tym roku ostrzega o bankructwie ZUS , brakuje 55 MLD !!!

  www.biztok.pl/gospodarka/nik-dziura-w-zus-na-55-mld-zl-bo-nie-sciagaja-skladek_a17371
  Modernizacja Armii w tym Leopardów to fikcja , Niemcy odmówiły podzielenia się technologiami przy modernizacji A4, które zakupiliśmy jako pierwsze , a także Niemcy nie zgadzają się na zwiekszoną obecność NATO w Polsce , ani na jakąkolwiek tarczę w Polsce.

  www.ekonomia.rp.pl/artykul/706203,1135485-Zbrojeniowka-nie-zarobi-na-unowoczesnianiu--leopardow--.html
  www.rp.pl/artykul/28,1135701-Niemiecki-rzad--tarcza-przeciwrakietowa-nie-moze-byc-wymierzona-w-Rosje.html
  www.rp.pl/artykul/1098888.html
  "MSZ Niemiec: Wysłanie wojsk NATO do Polski niezgodne z umową NATO - Rosja

  Stacjonowanie znacznej liczby wojsk NATO w Polsce nie jest w pełni zgodne z traktatem o współpracy między NATO i Rosją z 1997 roku - powiedział szef niemieckiej dyplomacji Frank-Walter Steinmeier."

  =====

  Czy wy nie dostrzegacie , że coś jest nie tak jak powinno być ? Przecież to pokazuje wyraźnie , że jednak ten kraj nie istnieje , skoro bez problemu są realizowane cele obcych wywiadów na terenie RP , czy nie dostrzegacie hipokryzji wszystkich obecnych polityków w sejmie ? Jakoś nikt z nich nie myślał o bankrutującym ZUSie, gdy przegłosowywali jak jeden mąż dodatkowe obciążenia po 100 euro dla 50 000 obcokrajowców. Czy nie dostrzegacie jak robią was w konia na każdym kroku ?

  Czy nie widzicie jak marnuje się 250 MLD zł ? Tak 250 MLD zł ! Tutaj jest wyjaśnione ==> www.youtube.com/watch?v=mDox6DTV0i0&list=UUrFx0KTUzpDQY2mkLWoIdyg

  Czy emocje całkowicie zablokowały wam rozum ? Że w zalewie goryczy nie widzicie jak was dymaja na pieniądzach ?

 • oglaszam_wszem_i_wobec

  Oceniono 9 razy 5

  Czyli co skończą się bezsensowne ogłoszenia MSZ , MON i innych państwowych instytucji po 30 000 zł za ogłoszenie na ramach gazety ? A także wycofa się prenumeratę gazety wyborczej przez państwowe biblioteki i urzedy ? Teraz to wam sprzedaż padnie na cycki :)

 • 31.februarius

  Oceniono 3 razy 1

  "Nikogo mi nie żal, tylko Mikołaja,
  rozdając kiełbasę, rozpruł sobie ....

  kasę!

 • iremus

  Oceniono 12 razy 6

  Premier jak św. Mikołaj rozdawał pieniądze. Kiełbasa wyborcza....
  _______________________________________________________________
  Okazało się, że to nie kiełbasa wyborcza tylko zwykły penis do robienia łaski.

 • uzdek98

  Oceniono 16 razy 6

  ale jak smierdzi ta kielbacha ryzego picera ... z daleka czuc, ze mocno nieswieza ....

 • Oceniono 11 razy -3

  "(...) To bardzo źle, że polityk, na kilka miesięcy przed wyborami, obiecuje rozdawanie pieniędzy i nie mówi o oszczędnościach (...)".

  Dosc oglednie ocenia Pani pana Tuska. Pan Kaczynski robi to samo, albo wiecej. Obaj sa diabla warci ... Ale co tam, dlug publiczny to dopiero jeden bilion piecdziesiat siedem miliardow zlotych! 50 mld w jedna czy druga strone - bez roznicy. A poza tym, mloda panienka napisala jakis czas temu w FT, ze w Polsce gospodarka nie stala tak dobrze od czasow Jagiellonow ...

 • 1pirat2

  Oceniono 11 razy 3

  To teraz Prezes będzie miał dylemat, co tu ciekawego wymyśleć ,żeby przebić Tuska,przynajmniej w obiecankach

 • 7ogamihcra

  Oceniono 9 razy -1

  Szanowna Pani Dominiko, uważa Pani ze lepiej by było jak by premier obiecał podniesienie podatków, obniżenie emerytur, zmniejszenie lub całkowitą likwidację dodatków na dzieci, całkowitą rezygnację z dofinansowań unijnych i ewentualnie szeeeerrrrooooki pobór do wojska na wojnę z Rosją ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX