"B. proboszcz Jasienicy został pokonany. Terlikowski już się cieszy. A nie ma z czego - ks. Lemański został roztrzaskany"

"Były proboszcz małej Jasienicy został pokonany" - pisze w najnowszym "Tygodniku Powszechnym" ks. Adam Boniecki. Duchowny przestrzega jednak - nie ma się z czego cieszyć. Bo ksiądz Lemański nie jest jednoznaczną postacią.
Ksiądz Lemański został suspendowany w minionym tygodniu. Zapowiedział jednak, że od decyzji abp. Henryka Hosera zamierza się odwołać. Do tego czasu kurialna kara więc nie obowiązuje.

Teraz sprawę zawieszenia ks. Lemańskiego komentuje w "Tygodniku Powszechnym" inny ksiądz, któremu Kościół zabronił udzielania się w mediach (poza "TP") - Adam Boniecki. Duchowny podkreśla, że ks. Lemański wcale nie jest jednoznaczną postacią. "Dla bardzo wielu zwykłych katolików Wojciech Lemański - ksiądz - jest uosobieniem dobrego pasterza. Nie podważał nauczania Kościoła, lecz się domagał innego języka w jego przekazie" - pisze Boniecki. "Są i tacy, których przerażał i gorszył" - zauważa.

"I tak były proboszcz małej Jasienicy został pokonany. Tomasz Terlikowski już się cieszy" - puentuje ks. Boniecki. "W 'zderzeniu mentalności, epok i motywacji' roztrzaskany został ks. Lemański. Doprawdy, nie ma się z czego cieszyć".

Więcej o:
Komentarze (147)
"B. proboszcz Jasienicy został pokonany. Terlikowski już się cieszy. A nie ma z czego - ks. Lemański został roztrzaskany"
Zaloguj się
 • spokops

  Oceniono 5 razy -3

  mam wrażenie, że panowie Lemański i Boniecki należą do tych pasterzy, które swoje owieczki wypasają na polach konopii..

 • cynik24pl

  Oceniono 2 razy 2

  Ot, hierarchowie, jak opoka. Bronią tego co odchodzi. Normalne. Przyzwyczajeni do głaskania tu i ówdzie swoich owieczek nagle widzą, że to nie barany. To myślący ludzie. No to po sprawdzone w świecie tyranii i dyktatur środki - cenzura, usunięcie, zamknięcie buzi itd. Byle tylko stołki utrzymać. Kolejna reformacja zbliża się długimi krokami.

 • 0

  Ale dlaczego ten Lemański stał się księdzem tak kontrowersyjnym, dlaczego tak mąci jeden wśród 100 000 księży w Polsce ?

 • Stanisław Wanat

  Oceniono 2 razy 2

  Młyny Boże mielą powoli ale skutecznie - mawiał Prymas Tysiąclecia. Zmielą też bp. Gądeckiego i jemu podobnych, jak też ekstremistów radykałów. A Kościół będzie trwał ...o ile ludzkość nie zostanie zmieciona przez jakiś kataklizm.

 • niepiszglupot

  0

  ......................
  www.youtube.com/watch?v=XK6oV5BBOeo

 • niepiszglupot

  0

  www.youtube.com/watch?v=MV0zY_795qg

 • edna2

  Oceniono 4 razy -2

  Szanuję księdza Bonieckiego, ale nie zgadzam się z poglądem, że ksiądz Lemański został pokonany. Po ludzku - ma dużo większe poparcie i jest bardziej lubiany, śmiem sądzić, że również wśród katolików, niż biskup Hoser. Po bożemu - nie nam sądzić.

 • zimmel

  Oceniono 5 razy 1

  Dobra wiara.Sto tys.plików pedofilskich u abp.Wesołowskiego.Nie pierwszy on i nie ostatni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX