"Chętnie zlikwiduję Kartę nauczyciela. Jeżeli PO wygra wybory i premier będzie chciał ze mną dalej pracować"

- Karta nauczyciela to jeden z pierwszych dokumentów stanu wojennego. Nie ma wątpliwości, że powinna być wyrzucona - mówiła w TOK FM minister Joanna Kluzik-Rostkowska. Jednak z realizacją pomysłu musi poczekać. - Rozmowa o karcie, kiedy w perspektywie mamy wybory, to byłoby wysadzenie całego projektu.
Minister Joanna Kluzik-Rostkowska zapowiada likwidację Karty nauczyciela. Jak mówiła w "Poranku Radia TOK FM", dokument nie przystaje do dzisiejszych czasów. - Nie mam żadnych wątpliwości, że Karta nauczyciela powinna być wyrzucona. To jeden z pierwszych dokumentów stanu wojennego. Dziś mamy dosyć głęboki niż demograficzny. To powinno prowokować do takiego zarządzania kadrą nauczycielską, żeby w szkole zostawali najlepsi. Karta na pewno temu nie pomaga.

Ale jak zapewniła szefowa resortu edukacji, nauczyciele nie zostaną bez specjalnie dla siebie stworzonych przepisów. - Nie wyobrażam sobie całkowitego urynkowienia zawodu nauczyciela, bo obawiałabym się np. zmian nauczyciela ważnego przedmiotu w klasie maturalnej. Edukacja jest tak ważna ze strategicznego punktu widzenia, że trzeba jej poświęcić specjalną ustawę.

Najpierw wybory, potem zmiany

Kluzik-Rostkowska nie obiecuje szybkich zmian. Przeszkodą są wybory. - Mam wyobrażenie, co się powinno znaleźć w nowym dokumencie. Ale nie namówi mnie pani, do otwarcia dyskusji na tym temat w tym momencie. Rozmowa na temat Karty nauczyciela, kiedy w perspektywie mamy wybory, to wysadzenie całego projektu. W sytuacji kampanii nawet kropki stają się polityczne - mówiła w rozmowie z Dominiką Wielowieyską.

Jak dodała, "chętnie zlikwiduje Kartę nauczyciela, jeżeli PO wygra wybory i Donald Tusk będzie chciał nadal z nią pracować".

Sposób na Kartę nauczyciela: Gmina oddaje szkołę>>

Więcej o:
Komentarze (29)
"Chętnie zlikwiduję Kartę nauczyciela. Jeżeli PO wygra wybory i premier będzie chciał ze mną dalej pracować"
Zaloguj się
 • agataborc

  0

  Palikot kiedyś bardzo trafnie nazwał pani działanie. Po tym wszystkim jak już pani się skurw..a politycznie ma pani czelność takie głupoty wypowiadać. Jedyne na czym się pani zna to właśnie ta wyżej wymieniona działalność. Jak słucham takich głupot to utwierdzam się w przekonaniu żeby nie głosować na PO

 • bk.s

  Oceniono 1 raz 1

  Stwierdzenie Pani minister, że nie można zwolnić słabych długoletnich nauczycieli to bzdura - można z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia zwolnić każdego, lub na koniec roku szkolnego zlikwidować jego stanowisko. A sugerowanie, że przyjdą nowi młodzi ambitni zrewolucjonizują szkołę to pobożne życzenie !! Bo co roku w szkole w której pracuję pojawiają się nowe ambitne młode osoby, które albo po roku, dwóch rezygnują same albo szefostwo z nich rezygnuje. Nie będę tu wyciągał wniosków dlaczego tak jest - może płace w oświacie zniechęcają młodych do pracy. Stwierdzenie, że starych słabych zastąpimy młodymi ambitnymi to frazes wyborczy ponieważ nawet jeżeli co dziesiąty nauczyciel pracujący w szkole minął się z powołaniem, to jaka jest pewność, że ten nowy młody ambitny (najczęściej prze pierwszy rok pracy) będzie pracował lepiej za mniejsze wynagrodzenie. A wyborców- nauczycieli się jasno ukierunkowuje na kogo mają głosować SLD, TR PIS bo PO już obiecuje walkę z nauczycielami. A tak na przyszłość rada dla Pani minister jak się chce coś likwidować bo jest złe wg władzy, to wypada najpierw pokazać zainteresowanym (nauczycielom) to coś lepszego!!!! A nie zlikwidujemy potworka (KN) i damy wam potwora.

 • Bogusław Dobos

  Oceniono 1 raz 1

  Zapamiętajmy idąc do urn wyborczych słowa Kluzik-Rostkowskiej !
  Jeżeli komuś zależy na tym, by oświata nie pogrążyła się w ostatecznym maraźmie głosu na PO nie odda !
  Cała kampania przeciw Karcie Nauczyciela ma na celu ostateczną komercjalizację oświaty i oddanie jej w pacht różnorakiej maści geszeftmanom.
  Już teraz - konkretny przykład z tzw.terenu - na obsadę stanowisk dyrektorskich w całkiem przyzwoitym mieście przemożny wpływ mają, prócz oczywiście proboszczów, specjaliści od określania płci kurcząt /fermy drobiarskie/ i sporządzania nawozu /pieczarkarnie/.

 • guestowiec1

  Oceniono 2 razy 2

  A mnie zastanawia dlaczego wybiórcza i jej pseudo administratorzy .pl usuwają komentarze i pozostawiają tylko kilka sztuk....

 • sowa_i_przyjaciele_z_po

  Oceniono 1 raz 1

  Jak widać Kluzik-Rostkowska jest POjętną uczennicą. Bardzo szybko nauczyła się od

  Tuska łgarstw i obietnic bez POkrycia, co jest cechą charaktersytyczną tego nierządu.

  Przykład obietnicy Tuska z 2007 roku: jeśli wygramy wybory zlikwidujemy abonament RTV

  bo to jest nic innego jak haracz. I co się stało? Zaprząd cały aparat władzy łącznie z

  urzędami skarbowymi do ścigania niepłacących. Tusk i PO to oszust i łgarz.

 • braunal

  Oceniono 5 razy 5

  Wczoraj w PIS ,dzisiaj w PO, jutro...?Pytam się, gdzie jest honor tych ludzi?Możecie wyzywać ich od świń,karierowiczów,pluć w oczy ale to na tego typu ludzi nie działa.czy można ich w ogóle obrazić?

 • johniii

  Oceniono 6 razy 6

  komentarz został wysłany, pojawi się wkrótce.- jak go ocenzuruja

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX