3 posłów opuściło Twój Ruch. TVP Info: Koniec TR?

Mimo że przez ostatnie dni przedstawiciele SLD zapewniali, że nie przyjmują do siebie ludzi Palikota, dziś w szeregi Sojuszu wstąpiło dwóch posłów Twojego Ruchu - podaje TVP Info. Klub opuścił także inny poseł TR.
Posłowie, którzy przeszli do SLD to Krzysztof Kłosowski i Maciej Banaszak. Pierwszy zasiada m.in. w sejmowej komisji ds. UE, a drugi w komisji finansów - Czy to koniec czy początek partii Palikota? - zastanawia się dziennikarka TVP Info.

- Skoro Palikot zdecydował się pójść oddzielnie, to ci posłowie podjęli decyzję, że chcą iść pod wspólnym szyldem SLD - Lewica Razem. Oni sami do nas przyszli, nie zabiegaliśmy o to. W terenie mamy głosy, że także coraz więcej samorządowców Twojego Ruchu chce startować z naszych list - mówi dla stacji Dariusz Joński, rzecznik SLD.

"Lewica potrzebuje zjednoczenia"

- Cieszę się, że lewica się jednoczy i wzmacnia. Próbowaliśmy się dogadać z Januszem Palikotem, który nie chciał zaakceptować nazwy naszego komitetu wyborczego. Zakończyliśmy rozmowy z liderem TR, bo sam powiedział, że na porozumienie nie ma szans. Palikot musi zrozumieć, że na lewicy trzeba być razem, żeby odnosić sukcesy - podsumowuje Joński.

Przed kilkoma dniami Sojusz zaprosił działaczy Twojego Ruchu na zjazd komitetu wyborczego SLD - Lewica Razem. Ale palikotowcy tworzą oddzielny komitet wyborczy i do porozumienia nie doszło.

TR opuścił poseł ze Świętokrzyskiego

Twój Ruch opuścił też dziś świętokrzyski poseł Jan Cedzyński. Zrezygnował ponadto z funkcji wiceprzewodniczącego komisji gospodarki w Sejmie. - Janusz Palikot zbudował znaczącą siłę w polskiej polityce. Z poglądami wielu ludzi się identyfikuję, natomiast z innymi nie, stąd ta decyzja - tłumaczy Cedzyński.

Nie chciał jednak powiedzieć, o jakie osoby chodzi. - Nie zgadzam się po części z ich poglądami światopoglądowymi i gospodarczymi - zdradził kieleckiej "Gazecie Wyborczej". Poseł o swoich planach politycznych poinformuje niebawem. - Na razie będę posłem niezrzeszonym - zapowiada.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (257)
3 posłów opuściło Twój Ruch. TVP Info: Koniec TR?
Zaloguj się
 • klakson49

  Oceniono 1 raz 1

  SLD - owskie szambo przyciąga takie gnidy. Te gnidy skłonne wskakiwać do każdego bagna budzą moje obrzydzenie.

 • dorik2

  Oceniono 2 razy 0

  Wielka szkoda. Wszyscy inni mają spodnie wytarte na kolanach od klęczenia w kruchcie i nie żałują pieniędzy podatników na rozpasany kler.

 • junkamm

  Oceniono 5 razy -1

  no i paszoł wont palikot razem z tym tuskiem . na co liczyliscie? za tyle zła kłamstwa i nienawisci chcieliscie jeszcze byc w sejmie . nie doczekanie wasze .tyle zła jeszcze żadne partie tak jak platforma palikot czy polskie stronictwo ludowe nie wyrzadziło narodowi polskiemu .obedziemy sie bez was . jestescie złodziejami aferzystami kłamcami i wszystko co najgorsze . myslicie że jak macie ogromne pieniądze możecie trząchac polakami . nie doczekanie wasze . już naród polski poznał sie na was . stracilicie zaufanie. jestescie wielkimi szkodnikami mordercami złodziejami i aferzystami. to przez te partie w polsce popełnie sie najwiecej samobójstw z głodu i nedzy . jestescie wyrzuci z jakiego kolwiek sumienia .jestescie zdrajcami i wrzodem na dupie każdego polaka . to wyscie doprowadzili do rujny głodu i nedzy naród polski . jestescie bandytami z hitlerem na przywódce cienko bedziecie śpiewali przed sądem . bedziecie odpowiadac za zbrodnie przeciwko ludzkosci i macie to jak w banku złodzieje.

 • pismaki_klamia

  Oceniono 3 razy 1

  Miałeś Chamie złoty róg...

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 4 razy -2

  Do wyborow samorzadowych znow trzeba bedzie zmobilizowac armie rencistow i studentow, ktorzy ostatnie 10 tys. zl. przeznacza na kampanie wyborcza palikocich oszustow. Bimbrownik z Bilgoraja ten trick ma juz opanowany.

 • fxvi

  Oceniono 2 razy 2

  Liberia: wirus ebola zabił całą wspólnotę bonifratrów

  Wirus ebola zabił całą wspólnotę bonifratrów, która opiekowała się chorymi w prowadzonym przez zakon szpitalu św. Józefa w stolicy Liberii, Monrowii.

  2 sierpnia umarł 52-letni br. Patrick Nshamdze, dyrektor szpitala, a tydzień później pracująca w nim 47-letnia s. Chantal Pascaline ze zgromadzenia Misjonarek Niepokalanego Poczęcia. 11 sierpnia zmarli: 47-letni br. George Cambey i 75-letni ks. Miguel Pajares, którego przewieziono do Hiszpanii, by poddać terapii eksperymentalnym lekiem ZMapp. Zmarło także sześcioro świeckich pracowników placówki: lekarz, pielęgniarki i personel paramedyczny. Ponadto szpital został tymczasowo zamknięty z powodu braku lekarstw, a także masek i rękawiczek niezbędnych, aby nie zarazić się wirusem od chorych.

  Z Madrytu została 25 sierpnia wysłana ekipa złożona z dwóch braci (Justino Izquierdo i Maxi Méndez), siostry misjonarki i świeckiego technika, wraz z 20 kg lekarstw. Dołączą do nich wolontariusze. Gdy ekipa dotrze do Monrowii, dokona dezynfekcji szpitala, po której będzie on mógł zostać ponownie otwarty.

 • almagus

  Oceniono 3 razy 3

  !!!Chrum!

  Zachrumkany kraj.
  Przy korycie raj.
  Przerzucam słownik.
  Szukam słowa kwik.
  I co stronicę
  sam jedynie kwiczę.
  Bo naszych świń tłum
  robi jedynie chrum.
  Chrum na wybory, chrum każdy skory.
  Chrum wymyślone, chrum na ambonę.
  Chrum masz w ustawie. Chrum masz na sprawie.
  Chrum robi sitwa, chrum chrum to modlitwa.
  Chrum też ma-ryja, chrum chruma sprzyja.
  Chrum robi godło. Co kraj tak zmogło?
  Potem chruma kwiczy jak kat z zagranicy.

  2014-08-26 almagus
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16535528,PO_zaglosuje_za_komisja_sledcza_ws__likwidacji_WSI.html#MT
  almagus.blox.pl/.html

 • jwoj1

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Januszu,gościł Pan na mojej stronie Facebooka dość długo i nagle Pan zniknął.Szkoda,bo był Pan mojej strony ozdobą.Dla tych,którzy dzięki TP zostali posłami był Pan trampoliną.Zaś tematy potrzebne i słuszne przez Pana Ruch nagłasniane w istocie były tematami ubocznymi.Nie tego zaś w chwili obecnej oczekuje społeczeństwo,któremu potrzebny konkretny program gospodarczo-polityczny.Nie zaś "chcenia przedwyborcze"pozostałych partii.Ten program jest w zasięgu Pana ręki,co już kilkakrotnie Panu sugerowałem.Liczę na Pana mądrość i rozsądek-czekam.

 • alica32

  Oceniono 3 razy 1

  Elity uznały że teraz po wykonaniu dużej porcji lewackiej roboty trzeba Palikota „maskotkę” sejmową na jakiś czas odsunąć i użyć go znowuż w odpowiednim momencie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX